Komunikaty PR

Taśma piankowa – co potrafi i dlaczego nie zechcesz jej zamienić na nic innego

2020-02-12  |  09:20

Każdy, kto choć raz próbował zespawać, znitować czy w inny sposób scalić dwa elementy, z pewnością marzył by zrobić to szybciej i łatwiej. Dziś po prostu ma taką możliwość, ponieważ powstała alternatywa dla śrub, nitów i spawania - taśma piankowa do bardzo mocnych połączeń. Produkt, który łączy w sobie wysokie parametry wytrzymałościowe z nieograniczonym wręcz spektrum zastosowań.

Taśma piankowa świętuje czterdzieste urodziny

Taśma piankowa już od czterdziestu lat jest z powodzeniem stosowna w elektronice, konstrukcjach budowlanych, produkcji pojazdów, środków transportu, maszyn i urządzeń, reklamie itd. Nic dziwnego - pozwala szybko i łatwo tworzyć trwałe połączenie, które z czasem tak naprawdę jeszcze się umacnia. Akrylowa taśma piankowa pojawiła się na rynku w 1980 r. za sprawą firmy 3M. Jej nazwa handlowa VHB to akronim słów Very High Bond, co oznacza bardzo silną więź. I właśnie taką tworzy taśma piankowa między scalanymi komponentami. Dzięki możliwości łączenia różnych materiałów, w tym aluminium, stali, szkła, tworzyw sztucznych oraz powierzchni lakierowanych, także proszkowo, taśma piankowa zapewnia elastyczne rozwiązania w zakresie łączenia wszelkich elementów, jakie tylko można sobie wymarzyć.

3 kluczowe korzyści, które zapewnia taśma piankowa

Poprawa jakości, oszczędność kosztów i nieograniczone perspektywy. W jaki sposób taśma piankowa pozwala to osiągnąć? Po pierwsze połączenie wykonane przy pomocy taśmy piankowej jest czyste, gładkie i niewidoczne. Prosty, szybki montaż i wysoka estetyka to tylko część zalet takiego rozwiązania. Dochodzą do tego doskonałe własności uszczelniające, odporność na działanie czynników atmosferycznych i tłumienie drgań. Taśma piankowa z powodzeniem zastępuje takie operacje jak wiercenie, spawanie, wkręcanie i inne podobne działania. W efekcie jej stosowanie eliminuje obróbkę wykończeniową i konieczność posiadania drogich urządzeń oraz obniża koszty robocizny. Taśma dwustronna piankowa daje nowe możliwości projektowania. Jej zwiększona zdolność dopasowywania się do nierówności powierzchni pozwala na scalanie materiałów o różnych charakterystykach. To, w połączeniu z możliwością przycięcia taśmy do kształtu klejonych elementów, tzw. die-cut, oznacza, że przy jej użyciu mogą się zmaterializować nawet najbardziej śmiałe projekty. Dość wspomnieć, że taśma piankowa posłużyła do zamocowania szklanych paneli zewnętrznych imponujących budowli w Dubaju. Panele z powodzeniem wytrzymują burze piaskowe i ekstremalne pustynne temperatury.

Taśma piankowa – krótki przewodnik

Szczegółowa charakterystyka zależy od rodzaju taśmy. Inne także będą wobec niej oczekiwania w zależności od obszaru zastosowań. Czy będzie to aplikacja w temperaturze bliskiej 0˚C, czy może konieczność precyzyjnego przycięcia do kształtu scalanych elementów przy równoczesnym zapewnieniu uszczelnienia i tłumieniu drgań. - Z taśm dwustronnie klejących z powodzeniem możemy uzyskiwać dowolne szerokości rolek. W zależności od grubości nośnika, nawoju (długości) możemy uzyskiwać szerokość od 2 mm w przypadku cienkich taśm, od 5 mm w przypadku taśm grubych i akrylowych.  Z powodzeniem  realizujemy również wszelkiego rodzaju personalizowane wykroje, zgodnie w wytycznymi klienta – tłumaczy Aleksander Wolny z Etisoft.

Jak widać taśma piankowa niejedno ma oblicze, ale zawsze wspólny mianownik. Jest nim jednolita struktura. Podczas gdy zwyczajna taśma w przekroju poprzecznym to klej-nośnik-klej, taśma piankowa to klej akrylowy w postaci taśmy, bez zbędnego nośnika. Mówią, że pomysł jest tak dobry, jak jego realizacja. Taśma piankowa pozwoli ci zrealizować ten najlepszy.

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie Biuro prasowe
2025-01-23 | 11:00

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Wybór właściwego sprzętu spawalniczego to kluczowy element każdej firmy zajmującej się obróbką metali. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań szczególnie
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Transport

Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga

Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.

Ochrona środowiska

OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.

Ochrona środowiska

Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów

– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.