Komunikaty PR

Team building – pomysły. Sprawdź, w jaki sposób zmotywować pracowników do działa

2021-08-06  |  01:00
Biuro prasowe

Team building – pomysły. Sprawdź, w jaki sposób zmotywować pracowników do działania i zwiększyć skuteczność rekrutacji.

 

Jak wskazało nadanie „Zdrowie psychiczne w środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

 

Team building pomysły: Maszyna Goldberga

Czym jest tajemnicza maszyna? Maszyna Goldberga to wyjątkowy i widowiskowy event team-buildingowy. Tytułowa Maszyna to duży, składający się z wielu elementów i segmentów mechanizm. Zadaniem uczestników jest wspólna praca nad budową. Nie jest to jednak proste. Aby tego dokonać, potrzebne są duże pokłady kreatywności oraz współpracy zespołowej. Pracownicy trenują takie umiejętności jak sprawna komunikacja, czy kooperacja nie tylko wewnątrz drużyn, ale także z pozostałymi zespołami. To doskonałe narzędzie, które pozwoli wzmocnić więzi i motywację zespołu do realizacji późniejszych obowiązków firmowych.

 

Team building pomysły: Kryminale zagadki Karkonoszy

Zabawa w detektywów? Czemu nie! Kryminale zagadki Karkonoszy to gra scenariuszowa. W niezwykłej atmosferze z dreszczykiem uczestnicy będą musieli rozwiązać tajemnicę zbrodni, lub wymknąć się sprawiedliwości. To, co liczy się w tej zabawie to przede wszystkim logiczne myślenie, umiejętność kojarzenia faktów a także radzenia sobie ze stresem. Niezwykle ważne są też umiejętności komunikacyjne, każda z drużyn bowiem ma określony czas na osiągnięcie swoich celów. Podczas wykonywania zadań mamy zatem możliwość nie tylko wzmocnienia relacji między uczestnikami, ale także odkrycia dotychczas nie ujawnionego potencjału w niektórych z nich. Dobrze przeprowadzone warsztaty team buildingu to doskonały sposób by dowiedzieć się więcej o swoich pracownikach, odkryć ich ukryte talenty i wykorzystać mocne strony.

 

Team building pomysły: Turniej kulinarny

Gotowanie nieustannie jest na topie. Dowodzi tego nieustanna popularność programów kulinarnych, czy liczba blogów o gotowaniu. Turniej kulinarny to świetna zabawa team-buildingowa, łącząca rywalizację ze zdobywaniem nowej wiedzy i umiejętności. Wszyscy uczestnicy staną do walki w różnorodnych konkurencjach. Należą do nich np.: ślepy test smaku, ubijanie piany, picie soku z cytryny itp. Całość zabawy rozgrywać się będzie pod okiem profesjonalnego jury, które oceniać będzie i nagradzać zarówno najlepsze zespoły, jak i indywidualnych uczestników. Ważna będzie praca zespołowa, szybkość i precyzja, a także pomysłowość.

 

Team building pomysły: Igrzyska firmowe

Jeśli pracownicy lubią zdrową rywalizację, z pewnością spodoba im się idea igrzysk firmowych. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w różnorodnych konkurencjach indywidualnych i zespołowych. A jakich? W programie może być m.in. gra w piłkę w workach, strzelanie z procy, wyścig na skrzyniach czy "ślepa" skakanka. Pracownicy będą musieli wykazać się doskonałą komunikacją, zręcznością i precyzją.

- Team building to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Różnorodne scenariusze imprez pozwalają perfekcyjnie dopasować je do potrzeb i oczekiwań organizacji – mówi Joanna Hoc-Kopiej, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy, wyspecjalizowany w organizacji imprez integracyjnych. - Szybkość, siła czy umiejętność działania pod presją – te elementy łączy jedno - towarzyszy im atmosfera współpracy i doskonałej zabawy, co przekłada się na polepszenie relacji i wydajności całego zespołu – dodaje ekspert z Dworu Korona Karkonoszy.

 

Team buiding wpływa na rekrutację?

Warto wspomnieć o jeszcze jednym istotnym aspekcie. Team building może bowiem wpłynąć na skuteczność prowadzonej rekrutacji. W jaki sposób? Zadowolony i zmotywowany pracownik stanie się ambasadorem marki, rozpowszechniając pozytywne opinie na jej temat. A jak pokazało badanie przeprowadzone przez GoldenLine.pl aż 63% kandydatów szuka informacji o wybranych firmach w serwisach internetowych z opiniami o pracodawcach. 51% badanych z kolei uważa, że to znajomi stanowią cenne źródło informacji o firmie. Natomiast 49 % respondentów przeszukuje fora dyskusyjne w celu znalezienia opinii o pracodawcy. Czy warto zatem inwestować w zadowolenie obecnych pracowników? Odpowiedź jest prosta. Zdecydowanie tak. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy tak wiele firm bezskutecznie poszukuje nowych pracowników.

 

Dodatkowe korzyści

Jeśli myślisz o organizacji eventu typu team building, pomysły to jedno. Warto uświadomić sobie jakie inne korzyści może przynieść team building? Poniżej małe podsumowanie kilku z nich:

  • Ukryte talenty odkryte podczas rozmów na imprezach integracyjnych poza biurem mogą być cenne dla firmy, a nawet pomóc w wyznaczeniu nowej ścieżki działania.
  • Ćwiczenia budowania zespołu mogą być świetnym sposobem na uczynienie menedżerów bardziej dostępnymi.
  • Kiedy zespół wraca z wyjazdu integracyjnego, energia w biurze może się zmienić, nadając kulturze firmy porywający wstrząs.
  • Wyjazdy integracyjne dają pracownikom możliwość łączenia się w zespoły z innymi działami i poznawania ich ról.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Wkrótce otwarcie nowego zakładu produkcyjnego foliQ Biuro prasowe
2024-05-16 | 01:00

Wkrótce otwarcie nowego zakładu produkcyjnego foliQ

W czwartek, 23 maja br. nastąpi oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim. To kluczowa inwestycja dla Agrii Polska, która
Firma Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata
2024-05-14 | 16:20

Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata

Wśród biznesów zakładanych przez kobiety aż 85 proc. jest w stanie przetrwać pierwsze dwa lata działalności. Najbardziej decydujący jest drugi rok prowadzenia firmy, jednak
Firma Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
2024-05-13 | 19:23

Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich

Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image, dołączając do kilkunastu studiów, które otworzyły swoje podwoje na wyspach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.