TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
KOMFORTKI, SKRZYNECZKI I POMIESZCZENIE PIELĘGNACYJNE DLA MALUCHÓW
Teatr Pinokio w Łodzi po raz kolejny wsłuchuje się w głos widzów i pokazuje jak dbać o dostępność instytucji kultury. Dzięki współpracy z Fundacją t: dwie toalety dla osób z niepełnosprawnościami zostały wyposażone w komfortki. W teatrze pojawiły się też różowe skrzyneczki, a dla opiekunów najmłodszych widzów teatru przygotowany został pokój do przewijania i karmienia maluchów.
– Na potrzebę doposażenia toalet dla osób z niepełnosprawnościami uwagę zwrócili nam uczestnicy akcji Chmurka #pełnia życia, zorganizowanej przez Fundację Dom w Łodzi. W czerwcu przeprowadzili test dostępności nowej siedziby Teatru Pinokio w Łodzi i wyrazili uznanie wobec braku jakichkolwiek barier architektonicznych. Docenili też wszelkie przygotowane przez nas ułatwienia dla widzów z niepełnosprawnościami narządu wzroku i słuchu – opowiada Bartosz Kurowski, koordynator ds. współpracy międzynarodowej i rozwoju Teatru Pinokio w Łodzi. – Zauważyli jednak, że dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia toalet w komfortki, czyli przymocowane do ściany, stabilne leżanki, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami w godny i komfortowy sposób mogą zostać przebrane. Postanowiliśmy przychylić się do tej sugestii – dodaje.
Zamontowana na odpowiedniej wysokości komfortka jest na tyle stabilna i ciężka, że udźwignie dwie dorosłe osoby. Jednak jej zakup i montaż wiąże się ze sporym wydatkiem. Tu z pomocą przyszła: Fundacja t:, która pozyskała na ten cel zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 6 tysięcy złotych.
Podczas czerwcowego testowania siedziby teatru uczestnicy akcji Chmurka #pełnia życia zaakcentowali też konieczność obniżenia włączników światła w tych toaletach. Ten postulat także jest w realizacji.
– Przeprowadzka do nowej siedziby pozbawionej jakichkolwiek barier architektonicznych otworzyła przed nami nowe perspektywy myślenia o dostępności teatru. Zaprojektowaliśmy Pokój Spokój, który służy widzom, doświadczającym przebodźcowania w trakcie spektaklu czy innych wydarzeń. Zainwestowaliśmy w pętlę indukcyjną i własny system do audiodeskrypcji, regularnie proponujemy spektakle tłumaczone na polski język migowy – dopowiada Patrycja Terciak, zastępczyni dyrektora Teatru Pinokio w Łodzi i dodaje, że myślenie o dostępności nie kończy się na widzach. W repertuarze teatru znaleźć można doceniany przez krytyków spektakl „Brzydkie Kaczątko” zrealizowany we współpracy z twórcami z niepełnosprawnościami.
Ale to nie wszystko. W odpowiedzi na zapotrzebowanie widzów, w teatrze pojawiły się właśnie różowe skrzyneczki, w których można znaleźć niezbędne środki higieniczne. Powstał też pokój dla opiekunów najmłodszych widzów, umożliwiający komfortowe przebieranie i karmienie. Przyjemne wnętrze z wygodnym fotelem z oparciem i podnóżkiem oraz specjalną poduszką do karmienia zostało wyposażone w podstawowe awaryjne akcesoria, przewijak, umywalkę i stolik oraz oświetlenie dające możliwość dostosowania go do własnych potrzeb – od nastrojowego światła lampki do karmienia, po mocne światło, ułatwiające prace pielęgnacyjne.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

NAJBARDIEJ ROZTAŃCZONE WIDOWISKO SEZONU!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.