Technologiczne rewolucje na Politechnice Śląskiej
Gliwice, 15.02.2024 r. (AP) - Startuje nowa seria bezpłatnych wydarzeń stacjonarnych "Technologiczne Rewolucje: Warsztaty innowacyjnych rozwiązań dla produkcji". Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 marca 2024 r. w Centrum Testowania Technologii 4.0 w Politechnice Śląskiej, stanowiąc platformę dla przedsiębiorców i inżynierów do wspólnego rozwiązywania konkretnych problemów przemysłowych.
Wydarzenie, z pierwszym partnerem – firmą Phoenix Contact, skupi się na praktycznym zastosowaniu nowych technologii oraz omówieniu trendów branżowych, zmian w ustawodawstwie i najlepszych praktyk poprzez case studies. Eksperci z Phoenix Contact oraz APA Group poprowadzą sesje warsztatowe, a następnie zainicjują 45-minutową sesję problem solving, podczas której uczestnicy będą mieli okazję przedstawić swoje wyzwania i wspólnie szukać rozwiązań.
"Celem 'Technologicznych Rewolucji' jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim stworzenie przestrzeni dla praktycznego zastosowania nowych technologii w działalności biznesowej" – mówi dr inż. Artur Pollak, współorganizator wydarzenia. "Chcemy, aby uczestnicy opuszczali nasze warsztaty nie tylko z bagażem teoretycznej wiedzy, ale także z konkretnymi rozwiązaniami na swoje problemy".
Spotkanie, mające charakter interaktywny i praktyczny, adresowane jest do profesjonalistów oraz entuzjastów branży technologicznej, niezależnie od ich poziomu wiedzy technicznej. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka inspiracji, czy konkretnych rozwiązań technologicznych.
Oprócz warsztatów i sesji problem solving, wydarzenie będzie również okazją do networkingu i wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze, dzięki przewidzianemu poczęstunkowi.
"Technologiczne Rewolucje" to wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Spotkanie jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://technologiczne-rewolucje.apagroup.pl/

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.