Komunikaty PR

Corning zaprasza na spotkania z ekspertkami podczas Women in Tech Summit

2020-11-24  |  12:20
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Warsztaty rozwijające kompetencje techniczne oraz miękkie, Tech-Talki, sesje mentoringowe, doradztwo w zakresie budowania kariery oraz inspirujące wystąpienia prowadzone przez najlepsze ekspertki w swoich dziedzinach. Wszystko to i wiele więcej czeka na uczestników III edycji Perspektywy Women in Tech Summit. Wśród prelegentek wystąpią m.in. specjalistki z Corning, w tym Joanna Polus i Katarzyna Pakuła-Nockowska, absolwentki Politechniki Łódzkiej. Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ tegoroczna edycja odbędzie się online w dniach 8-9 grudnia. Darmowe wejściówki dla studentów dostępne są na stronie: https://womenintechsummit.pl/

Perspektywy Women in Tech Summit to największe tego typu wydarzenie w Europie, skupiające ekspertki, liderki i znane osobowości z obszaru IT, nauki, biznesu i nie tylko. Celem konferencji jest stworzenie platformy do spotkań, wymiany wiedzy i wzajemnych inspiracji dla utalentowanych kobiet z całego świata. Podczas tegorocznej edycji zostaną poruszone tematy związane m.in. z bezpieczeństwem danych oraz wpływem nowych technologii na zmiany klimatyczne, edukację czy globalne kryzysy.

W tym roku wiedzą i doświadczeniem podzielą się ekspertki z Corning – firmy, która w Polsce działa w podłódzkim Strykowie i aktywnie wspiera rozwój kobiet na inżynieryjnych stanowiskach. Dzięki pracy w tej międzynarodowej organizacji kobiety korzystają m.in. z globalnych programów, takich jak: Female Talent Pool czy Corning Professional Women's Forum. Perspektywy Women in Tech Summit to świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej ich pracy.

Pełna lista prelegentek z Corning:

  • Merrion Edwards z wystąpieniem: „Opening Doors – the Power of a STEM Foundation”
  • Vanesa Diaz z prelekcją: „What is all this fuss about 5G technology?”
  • Joanna Polus i Katarzyna Pakuła-Nockowska z warsztatem: „The Glass Age – topologies and elements of fiber optic telecom networks”
  • Marieke Van De Koolwijk i Franziska Wienholz z warsztatem: „Delivering solutions that enable life-changing, life-saving medicine”

Podczas konferencji Corning zachęca też do odwiedzenia wirtualnego stoiska, na którym będzie można dowiedzieć się więcej m.in. na temat możliwości rozwoju w międzynarodowej firmie.

W Corning projektujemy i produkujemy kable światłowodowe, czyli jedną z najnowocześniejszych technologii, dzięki której miliardy ludzi na całym świecie mogą korzystać z internetu. Do naszego zakładu w Strykowie przez cały czas poszukujemy utalentowanych inżynierów i inżynierek. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach i wystąpieniach naszych ekspertek. Reprezentantki Corning poza tym, że poruszają interesujące tematy, to są świetnym przykładem pokazującym budowanie kariery w środowisku inżynieryjnym  mówi Aleksandra Karpińska, EMEA Talent Acquisition Manager w Corning.

 

Wydarzenie będzie trwało od 8 do 9 grudnia. Aby wziąć udział w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie: https://womenintechsummit.pl/  

Bilety dla studentów kierunków inżynieryjnych i IT są bezpłatne, ale ich liczba jest ograniczona!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Zestawy słuchawkowe DECT firmy Poly - Savi 7300 Biuro prasowe
2021-02-24 | 01:00

Zestawy słuchawkowe DECT firmy Poly - Savi 7300

Firma Poly (NYSE: PLT) rozszerzyła swoje portfolio o serię Savi 7300 Office – najnowszy produkt linii popularnych bezprzewodowych zestawów słuchawkowych Savi, która została
Telekomunikacja realme podsumowuje miniony rok i ogłasza plany na 2021
2021-01-15 | 10:40

realme podsumowuje miniony rok i ogłasza plany na 2021

W drodze do TOP 5. realme podsumowuje miniony rok i ogłasza plany na 2021 realme zakończyło rok 2020 z łączną liczbą 181 nagród, przyznanych w kilkudziesięciu krajach na
Telekomunikacja Systell wśród liderów rynku wirtualnych centrali 3CX w Europie Środkowej
2020-12-22 | 01:00

Systell wśród liderów rynku wirtualnych centrali 3CX w Europie Środkowej

3CX jest dostawcą niezwykle cenionego rozwiązania do komunikacji biznesowej. Corocznie oprogramowanie 3CX jest nagradzane przez ekspertów z całego świata. W 2020 roku uzyskało tytuł

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.