Corning zaprasza na spotkania z ekspertkami podczas Women in Tech Summit
Warsztaty rozwijające kompetencje techniczne oraz miękkie, Tech-Talki, sesje mentoringowe, doradztwo w zakresie budowania kariery oraz inspirujące wystąpienia prowadzone przez najlepsze ekspertki w swoich dziedzinach. Wszystko to i wiele więcej czeka na uczestników III edycji Perspektywy Women in Tech Summit. Wśród prelegentek wystąpią m.in. specjalistki z Corning, w tym Joanna Polus i Katarzyna Pakuła-Nockowska, absolwentki Politechniki Łódzkiej. Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ tegoroczna edycja odbędzie się online w dniach 8-9 grudnia. Darmowe wejściówki dla studentów dostępne są na stronie: https://womenintechsummit.pl/
Perspektywy Women in Tech Summit to największe tego typu wydarzenie w Europie, skupiające ekspertki, liderki i znane osobowości z obszaru IT, nauki, biznesu i nie tylko. Celem konferencji jest stworzenie platformy do spotkań, wymiany wiedzy i wzajemnych inspiracji dla utalentowanych kobiet z całego świata. Podczas tegorocznej edycji zostaną poruszone tematy związane m.in. z bezpieczeństwem danych oraz wpływem nowych technologii na zmiany klimatyczne, edukację czy globalne kryzysy.
W tym roku wiedzą i doświadczeniem podzielą się ekspertki z Corning – firmy, która w Polsce działa w podłódzkim Strykowie i aktywnie wspiera rozwój kobiet na inżynieryjnych stanowiskach. Dzięki pracy w tej międzynarodowej organizacji kobiety korzystają m.in. z globalnych programów, takich jak: Female Talent Pool czy Corning Professional Women's Forum. Perspektywy Women in Tech Summit to świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej ich pracy.
Pełna lista prelegentek z Corning:
- Merrion Edwards z wystąpieniem: „Opening Doors – the Power of a STEM Foundation”
- Vanesa Diaz z prelekcją: „What is all this fuss about 5G technology?”
- Joanna Polus i Katarzyna Pakuła-Nockowska z warsztatem: „The Glass Age – topologies and elements of fiber optic telecom networks”
- Marieke Van De Koolwijk i Franziska Wienholz z warsztatem: „Delivering solutions that enable life-changing, life-saving medicine”
Podczas konferencji Corning zachęca też do odwiedzenia wirtualnego stoiska, na którym będzie można dowiedzieć się więcej m.in. na temat możliwości rozwoju w międzynarodowej firmie.
W Corning projektujemy i produkujemy kable światłowodowe, czyli jedną z najnowocześniejszych technologii, dzięki której miliardy ludzi na całym świecie mogą korzystać z internetu. Do naszego zakładu w Strykowie przez cały czas poszukujemy utalentowanych inżynierów i inżynierek. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach i wystąpieniach naszych ekspertek. Reprezentantki Corning poza tym, że poruszają interesujące tematy, to są świetnym przykładem pokazującym budowanie kariery w środowisku inżynieryjnym – mówi Aleksandra Karpińska, EMEA Talent Acquisition Manager w Corning.
Wydarzenie będzie trwało od 8 do 9 grudnia. Aby wziąć udział w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie: https://womenintechsummit.pl/
Bilety dla studentów kierunków inżynieryjnych i IT są bezpłatne, ale ich liczba jest ograniczona!
Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile
Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.