Terg SA przedłuża umowę najmu w Gdańsk Logistic I
Spółka Terg SA przedłużyła najem powierzchni magazynowo-biurowej w Gdańsk Logistic I. W efekcie renegocjacji umowy, właściciel sieci Media Expert będzie zajmował łącznie 1800 mkw. w kompleksie zarządzanym przez White Star Real Estate oraz Generali Real Estate.
Gdańsk Logistic I obejmuje trzy hale magazynowe o najwyższym standardzie, czego potwierdzeniem jest certyfikacja BREEAM. W inwestycji o łącznej powierzchni najmu ponad 50 tys. mkw. znajdują się powierzchnie magazynowe oraz biurowe. Jednym z najemców jest spółka Terg SA – lider polskiego rynku RTV i AGD, która od 2021 roku zajmuje łącznie 1800 mkw. W wyniku renegocjacji umowy, w maju 2023 roku nastąpiło jej przedłużenie.
Inwestycja jest własnością paneuropejskiego funduszu „Generali Real Estate Logistics Fund” (GRELF), zarządzanego przez Generali Real Estate S.p.A SGR. Zarządzanie projektem i wynajmem zajmuje się White Star Real Estate.
Strategiczna lokalizacja, miejska i nowoczesna powierzchnia magazynowa oraz konsekwentny rozwój to główne czynniki, które wyróżniają inwestycję Gdańsk Logistic I. Rosnący popyt na przestrzenie logistyczne w połączeniu z potencjałem tego regionu sprawia, że możemy zaoferować najemcom coś więcej niż centrum dystrybucyjne. To doskonałe położenie, wsparte licznymi inwestycjami w infrastrukturę czy rozbudowę istniejących portów przeładunkowych, które przekłada się na skracanie czasu dostawy czy zwiększanie jej niezawodności, a co za tym idzie – budowanie prężnie działającego biznesu. Mocno wierzymy, że długoletnia współpraca z Terg SA zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami lidera polskiego rynku RTV i AGD – mówi Miroslav Nutil, Asset Manager w Generali Real Estate, właściciela Gdańsk Logistic I.
Długofalowa współpraca to dla nas najlepsze potwierdzenie, że decyzje biznesowe, jakie podejmujemy w kwestii podnoszenia standardu oferowanych usług i komfortu dla naszych kontrahentów są słuszne. Wiemy, że nasi najemcy doceniają połączenie lokalizacji i możliwości operacyjnych, które wpływają na ekspansję ich biznesu. Tym bardziej cieszy nas fakt wyniku renegocjacji umowy ze spółką Terg SA, właścicielem sieci Media Expert, która przez kolejne lata będzie wykorzystywać powierzchnię w Gdańsk Logistic I na cele magazynowo-biurowe – mówi Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing w White Star Real Estate, zarządcy i strony komercjalizującej transakcję.
Intensywnie realizujemy strategię wielokanałowości, która zapewnia wygodę, bezpieczeństwo zakupów oraz krótki czas dostaw wszystkim kupującym. Bezpośredni wpływ na powodzenie tych zabiegów mają zrealizowane w ostatnich latach inwestycje w nowoczesne powierzchnie magazynowe w kluczowych lokalizacjach w kraju, a także efektywne zarządzanie dotychczas dostępną infrastrukturą. Formalne przedłużenie naszej obecności w Gdańsk Logistic I idealnie wpisuje się w te działania, a o skuteczności naszej strategii świadczy między innymi zwycięstwo Media Expert w pierwszej polskiej edycji międzynarodowego programu Best Brands Awards w kategorii Best Omnichannel Brand – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.
Gdańsk Logistic I to kompleks trzech nowoczesnych budynków, zlokalizowany w miejscowości Kowale, przy ul Magnackiej, tuż przy węźle Szadółki i Trójmiejskiej Obwodnicy, zaledwie kilka kilometrów od Autostrady A1 oraz południowej obwodnicy S7. Bliska odległość do centrum Gdańska oraz Gdyni, a także międzynarodowego portu lotniczego w Gdańsku gwarantuje efektywną dystrybucję we wszystkich kierunkach. Lokalizacja w granicach aglomeracji zapewnia dostęp do odpowiedniej infrastruktury oraz komunikacji miejskiej, co jest dodatkowym udogodnieniem również dla pracowników.
O inwestorach i najemcy
White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która zrealizowała łącznie ponad 60 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich znaczącą część stanowi grupa prestiżowych budynków biurowych, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości i częścią White Star Group, zajmującej się szeroko pojętymi nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną w celu realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestowaniem w nieruchomości i private equity, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.
Generali Real Estate to jedno z wiodących na świecie przedsiębiorstw zarządzających nieruchomościami, które ma pod zarządem aktywa o wartości 38,6 miliarda euro (stan na 30 marca 2023 r.). Wykorzystuje wiedzę i doświadczenie ponad 370 specjalistów, działających w jednostkach operacyjnych zlokalizowanych w głównych miastach europejskich.
Zintegrowany model biznesowy firmy obejmuje pełny zakres działań związanych z zarządzaniem aktywami oraz całym łańcuchem nieruchomości. Szereg międzynarodowych inwestycji, zarządzanych przez wyspecjalizowanego menedżera aktywów – Generali Real Estate S.p.A. Società di gestione del risparmio, ma na celu tworzenie długoterminowej wartości dla inwestorów poprzez inwestycje w aktywa charakteryzujące się dobrą lokalizacją, wysoką płynnością i dynamicznymi podstawowymi parametrami leasingowymi. Portfolio obejmuje unikalną mieszankę zabytkowych i nowoczesnych nieruchomości: od budynków zabytkowych po nowe arcydzieła architektury, co pozwoliło firmie rozwijać umiejętności na światowym poziomie w dziedzinach innowacji technologicznych, zrównoważonego rozwoju i urbanistyki.
Generali Real Estate jest częścią ekosystemu firm zarządzających aktywami Generali Investments.
Terg SA specjalizuje się w handlu artykułami elektrycznymi i elektronicznymi. Jest właścicielem sieci Media Expert oraz sklepu internetowego Avans oraz Electro. Firma została założona w 2002 roku i jest liderem rynku RTV i AGD w Polsce. TERG SA zatrudnia ponad 11000 pracowników, a w skład sieci wchodzi ponad 550 sklepów, w niemal 440 miastach na terenie całego kraju.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.