TOKAI COBEX POLSKA SADZI DRZEWA W RACIBORZU
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Dzięki połączeniu sił firmy Tokai COBEX Polska oraz Miasta Racibórz teren znajdujący się nad Odrą zagospodarowany zostanie na zielony użytek ekologiczny. Tym samym przedsiębiorstwo realizuje swoje działania społecznej odpowiedzialności biznesu oraz proekologiczną ideę Going Greener.
Z końcem października przedstawiciele Tokai COBEX Polska i Miasta Racibórz dokonali symbolicznego wkopania pierwszej spośród kilkudziesięciu sadzonek drzew, które już niedługo porosną tereny Raciborza i zamienią w przyszłości łąkę w teren parkowy.
W wydarzeniu udział wzięli: Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska, Maciej Pakuła, Kontroler Finansowy Tokai COBEX Polska, Dawid Wacławczyk, wiceprezydent Raciborza oraz Piotr Glapa, naczelnik wydziału komunalnego Urzędu Miasta Racibórz.
Cenna współpraca z samorządem
- Bardzo cieszy mnie wysokie zaangażowanie Tokai COBEX Polska w kwestie raciborskiej ekologii. Instalacje wykonywane na najwyższym poziomie bezpieczeństwa ekologicznego, wsparcie mieszkańców w wymianie starych źródeł ciepła, wspólne sadzenie drzew, które będą służyły nam wszystkim oraz planowane zaangażowanie w akcje edukacji ekologicznej prowadzone w naszych szkołach to działania, które świadczą o wysokiej świadomości spółki w kwestiach zrównoważonego rozwoju i dbałości o swoje otoczenie społeczne, a także wpisują się w oczekiwania mieszkańców, jakie poznaliśmy przy pracach nad strategią rozwoju miasta. Chciałbym za to bardzo podziękować – powiedział wiceprezydent Raciborza, Dawid Wacławczyk.
Inicjatywa sadzenia drzew wpisuje się w działania Tokai COBEX Polska pn. Going Greener, które obejmują całych wachlarz aktywności - Wierzymy, że inicjatywa sadzenia drzew na terenie Raciborza zaowocuje dalszą współpracą z Miastem. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli realizować kolejne kampanie proekologiczne, które są wpisane w działalność Tokai COBEX Polska na rzecz ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi obecna na wydarzeniu, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska, Beata Rembierz.
Zaangażowanie całego zakładu w ekologię
Nowe sadzonki drzew pojawią się nie tylko w Raciborzu lecz także w Nowym Sączu. W obu miastach znajdują się bowiem zakłady firmy, których historia liczy sobie ponad 125 lat. Właśnie z tej okazji przedsiębiorstwo posadzi w obu lokalizacjach 125 drzew, które upiększą przestrzeń publiczną oraz będą stanowiły element budowy proekologicznych postaw wśród mieszkańców oraz przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego.
To nie jedyne działania przedsiębiorstwa na rzecz ekologii. Oprócz najnowocześniejszych instalacji i technologii ochrony środowiska firma podjęła już szereg innych działań z tym związanych m.in.: zakup energii elektrycznej z odnawialnych źródeł na lata 2021-2023, wymiana lamp na energooszczędne czy odzysk energii cieplnej z procesów produkcyjnych.
W ostatnim okresie wdrożono projekt redukcji plastiku w firmie wymieniając wodę w plastikowych butelkach na dystrybutory służące do filtracji i gazowania wody a pracownikom wręczono butelki termiczne mające zastąpić opakowania jednorazowego użytku i butelki plastikowe. Niedawno w obu lokalizacjach firmy postawiono także metalowe serca na nakrętki. - Stale staramy się redukować ilość zużytego w firmie plastiku, natomiast jeśli wśród generowanych przez nas odpadów zdarza się, że pojawiają się plastikowe nakrętki, zachęcamy do tego, aby wrzucać je właśnie do "serc". Po zapełnieniu i zebraniu odpowiedniej ilości, nakrętki będą oddane do odpowiedniego skupu, a pozyskane środki przekażemy na wybrany cel charytatywny - dodaje Beata Rembierz.
***
Tekst: Adventure Media
Zdjęcia: Urząd Miasta Racibórz
***
Tokai COBEX
Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.
Kontakt:
www.tokaicobex.com
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c.
Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. kom. 690 449 064

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.