Tokai COBEX Polska wśród najcenniejszych firm w Polsce
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Niemal 70 tys.– spośród tylu polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w listopadzie 2020 roku zbadał Instytut Europejskiego Biznesu wyłoniono tysiąc najważniejszych firm w Polsce. W grupie największych Brylantów Polskiej Gospodarki, na wysokim 39. miejscu znalazła się firma Tokai COBEX Polska sp. z o.o., której średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła 46 procent.
Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
To jednak nie wszystko, bowiem przedsiębiorstwo zasiliło także grono „Wielkich Modernizatorów Polski 2020” - ranking tworzony również przez Instytut Europejskiego Biznesu. Tytuł ten przypadł firmom, które najwięcej inwestowały w środki trwałe, w Polsce (lata 2018-2019).
Tokai COBEX to międzynarodowy lider w projektowaniu, produkcji a także serwisie wysokiej jakości produktów węglowych (bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium, elektrody węglowe do produkcji m.in. krzemu i fosforu oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych) - Łączymy wiedzę fachową pracowników z elastycznością średniej wielkości firmy. Jako globalna marka w zakresie produktów węglowych i grafitowych działamy tak, by spełniać oczekiwania naszych klientów. Podstawowe kompetencje firmy obejmują szeroką wiedzę na temat surowców, know-how w zakresie ich zastosowań a także zrozumienie procesów produkcyjnych w branżach naszych klientów (m.in. produkcji aluminium pierwotnego, wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów oraz produkcji stali) – mówi Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska, Andrzej Hotloś.
Tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 to dowód dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa - Bardzo cieszy nas tak wysokie miejsce pośród 1000 najcenniejszych firm w Polsce. Takie nagrody motywują nas do dalszej pracy oraz stanowią potwierdzenie ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa – dodaje Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska.
Centrala Grupy mieści się w niemieckim Wiesbaden, zaś Tokai COBEX sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Tokai COBEX swoją siedzibę ma w śląskim Raciborzu (drugi zakład mieści się zaś w Nowym Sączu).
***
Autor tekstu: Adventure Media
Zdjęcie: Tokai COBEX Polska
***
Tokai COBEX
Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu, oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.
Kontakt:
www.tokaicobex.com
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c.
Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. kom. 690 449 064

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.