Komunikaty PR

Trądzik różowaty to choroba, którą się leczy

2020-10-26  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Wystąpienia publiczne w pracy, wieczorne wyjścia w gronie znajomych czy rutynowe zakupy mogą stanowić wyzwanie dla Polek, które mierzą się z trądzikiem różowatym. Jak wykazują badania, „Polki w swojej skórze” zrealizowane w ramach kampanii „Róż się do lekarza”, w ciągu ostatnich lat wzrósł negatywny odbiór osób z problemami skórnymi, zaledwie 17% społeczeństwa (vs. 32% w 2018 roku) traktowałoby chorego zupełnie normalnie. Podjęcie leczenia w gabinecie dermatologa to pierwszy krok w walce z trądzikiem różowatym, po którym warto dokonać wewnętrznych zmian w postrzeganiu choroby i pamiętać, że „nie jesteśmy trądzikiem”.

 

Wachlarz emocji

Emocje kobiet, które borykają się z trądzikiem różowatym zmieniają się wraz z przebiegiem choroby i stanem skóry. W momencie diagnozy pacjentki odczuwają przygnębienie i frustrację, pragnąc by choroba nie okazała się prawdą. Obawiają się, że stan ich skóry i spadek poczucia atrakcyjności utrudni nawiązywanie nowych relacji, wpływając na życie towarzyskie i zawodowe. Trudno się dziwić, ponieważ społeczeństwo często przypisuje kobietom z wyraźnymi objawami trądziku różowatego niedbałość, a widoczne zaczerwienienia bywają mylone z chorobą alkoholową. Jednak w czasie postępowania procesu leczenia, dzięki stosowaniu się do zaleceń lekarza specjalisty, objawy przybierają łagodniejszą formę. U kobiet pojawia się wtedy poczucie akceptacji i nadzieja na zachowanie status quo, które będzie możliwe tylko w przypadku regularnego kontynuowania leczenia.

 

Jest w nas, ludziach, bez względu na płeć – lęk. Obserwowane na skórze zmiany dość szybko i łatwo jesteśmy w stanie zidentyfikować jako objawy trądziku różowatego. Zwłaszcza, że wiedza na jego temat z roku na rok wśród kobiet rośnie. Jednak kto z nas chce mieć trądzik różowaty? Chorobę przewlekłą wymagającą zmiany nawyków nie tylko pielęgnacyjnych, ale także żywieniowych, a nawet stylu życia? Nikt! Unikanie niepożądanej wiedzy to jeden z mechanizmów, który sprawia, że wiele kobiet zwleka z uzyskaniem diagnozy aż ponad 3 lata!  – mówi Anna Kędzierska, psycholog.

 

Ewolucja a nie rewolucja

Trądzik różowaty jest chorobą przewlekłą, której leczenie przebiega pod czujnym okiem lekarza i wymaga od pacjenta pokładów cierpliwości, wytrwałości, a nawet zmiany nawyków. Spożywanie ostrych potraw, od czasu do czasu lampka ulubionego wina czy opalanie na ostrym słońcu podczas letnich wakacji, to przyjemne przyzwyczajenia, z których osoby borykające się z trądzikiem różowatym powinny zrezygnować. Pomimo że człowiek z natury woli wybierać sprawdzone ścieżki niż nieznane, bez określonych zmian w życiu, nie powstrzymamy rozwoju choroby. W takiej sytuacji warto zdecydować się na metodę małych kroków i wykształcać jeden zdrowy, zalecony przez lekarza nawyk w tygodniu, a w przypadku niepowodzenia potraktować siebie łagodnie i bez wahania podjąć kolejną próbę drobnej zmiany.

 

Kampania edukacyjna „Róż się do lekarza”, zainicjowana przez firmę Galderma, skierowana jest do kobiet znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na trądzik różowaty. Działania mają na celu zwiększenie świadomości na temat trądziku różowatego, zachęcenie do konsultacji niepokojących objawów choroby z lekarzem dermatologiem oraz zwrócenie uwagi na społeczno-psychologiczny aspekt problemu. Jak podkreślają eksperci, wczesne wykrycie i rozpoczęcie leczenia to szansa na uniknięcie rozwoju choroby i obniżenia jakości życia. Patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG Biuro prasowe
2025-05-08 | 08:30

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Diagnostyka od lat łączy działalność biznesową z misją społeczną, którą jest realizowanie badań, aby pomagać ludziom dbać o zdrowie i żyć dłużej. Lider rynku
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.