Komunikaty PR

50 000 zamówień dziennie – Apotea bije rekordy z eOperator

2023-10-30  |  01:00
Biuro prasowe

1 mln przesyłek miesięcznie, 50 tys. zamówień dziennie i 800 linii zamówień na godzinę – to codzienność w magazynie apteki Apotea, szwedzkiego giganta sprzedaży internetowej. Marka chce utrzymać wysokie tempo pracy i być liderem zrównoważonego rozwoju. Jak zrealizować te cele? Umożliwia to nowoczesne ramię robotyczne do kompletacji eOperator i system automatyzacji AutoStore od firmy Element Logic.

Lider szwedzkiego rynku osiąga zawrotne wyniki

Aby utrzymać wysoką wydajność, Apotea potrzebowała czegoś więcej niż standardowe rozwiązania automatyzacji magazynów. Niezbędna była automatyzacja na najwyższym poziomie. Nowa instalacja to owoc współpracy pomiędzy Element Logic, AutoStore, RightHand Robotics i Apotea. Wdrożono szyty na miarę system AutoStore, oferowany przez Element Logic, który składa się z 3 ramion robotycznych eOperator, 20 tys. pojemników, 4 portów karuzelowych i 30 robotów AutoStore.

eOperator umożliwia szybką wysyłkę do klientów, nawet w nocy i w weekendy. Dzięki temu byliśmy w stanie wprowadzić 24-godzinne operacje – to jest wyjątkowe. Otrzymujemy większą produktywność, szybsze dostawy, a wszystko staje się tańsze i bardziej wydajne. – mówi Pär Svärdson, CEO w Apotea.

eOperator – rewolucja w automatyzacji magazynów z Element Logic

Ramię robotyczne eOperator to przyszłość logistyki. Stworzone dzięki połączeniu technologii kompletacji RightPick firmy RightHand Robotic oraz oprogramowaniu Element Logic, wznosi automatyzację na nieznany wcześniej poziom. Ramię działa dzięki procesorowi GPU i gwarantuje konkretne korzyści: bezpieczne i dokładne kompletowanie, optymalizację kosztową siły roboczej, usprawnienie łańcucha dostaw, wysoki poziom rentowności i szybkie ROI.

eOperator pracuje nieprzerwanie, kompletując automatycznie przez całą dobę, co umożliwia szybką wysyłkę do klientów – nawet w nocy oraz w weekendy. Inwestycja w ramię eOperator sprawiła, że Apotea stała się światowym pionierem w użyciu robotów do kompletacji.

Jak to właściwie działa? Kamery na ramieniu są „oczami” robota, a chwytak z przyssawkami jest jak dłoń z ruchomymi palcami. Chwytak robota, wykorzystując uczenie maszynowe, automatycznie wybiera najlepszy sposób na pobranie towaru z AutoStore. Dzięki tej funkcji eOperator doskonale uzupełnia system AutoStore – przyspiesza realizację zamówień, dostawę i bezpiecznie obchodzi się z produktami.

Zrównoważony rozwój Apotea z systemem automatyzacji od Element Logic

Apotea potrzebowała nowego systemu automatyzacji nie tylko po to, by zwiększyć wydajność, ale również po to, by utrzymać ją na dotychczasowym wysokim poziomie. Drugim celem szwedzkiej apteki internetowej, która troszczy się o dobro planety i przykłada szczególną uwagę do zmniejszenia śladu węglowego, jest zrównoważony rozwój biznesu.

W tym obszarze Apotea ma się czym pochwalić. Firma znalazła się na szczycie listy firm e-commerce, które najlepiej realizują założenia zrównoważonego rozwoju w Szwecji (Sustainable Brand Index z 2020 i 2021 roku). Otrzymała również nagrodę „Sustainability of the Year by PriceRunner 2022” i miano firmy e-commerce o najlepszej realizacji założeń zrównoważonego rozwoju w ankiecie konsumenckiej PostNord w 2021 roku.

Co przyczyniło się do otrzymania tych wyróżnień? Apotea redukuje ślad węglowy w całym łańcuchu dostaw – od etapu produkcji po dostawę do klienta końcowego. Na dachu centrum operacyjnego zamontowano panele słoneczne, które zasilają cały system AutoStore używany w magazynie. To jedna z największych tego typu instalacji w Szwecji: składa się z 5560 modułów ogniw słonecznych, a jej powierzchnia wynosi 9100 m².

Klienci przyszłości będą wymagać innego podejścia do zrównoważonego rozwoju niż dzisiaj. Naszym celem jest zostanie liderem zrównoważonego rozwoju wśród szwedzkich firm. To cel odważny i ambitny. Mamy największy w kraju obiekt z panelami słonecznymi, jest ich 5500 i wytwarzają one prawie całą energię elektryczną niezbędną do zasilenia obiektu. – dodaje Pär Svärdson.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.