Andrzej Klimek dołączył do zespołu Fracht FWO Polska
Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, stawia na dynamiczny rozwój usług na polskim rynku oraz sukcesywnie wzmacnia i rozbudowuje zespół. Z początkiem października do Fracht FWO dołączył Andrzej Klimek, obejmując stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu.
Andrzej Klimek ma kilkunastoletnie doświadczenie managerskie w kierowaniu dużymi zespołami i złożonymi procesami w obszarze logistyki, produkcji i handlu. Z sukcesem zrealizował wiele projektów optymalizacyjnych oraz restrukturyzacyjnych, także w spółkach z udziałem Skarbu Państwa (H. Cegielski – Poznań, STOMIL – Poznań). Był członkiem Rad Nadzorczych kilkunastu spółek m.in.: C. Hartwig – Gdynia, Śląskie Centrum Logistyki w Gliwicach, OT Port Świnoujście, Kolej Bałtycka czy Deutsche Binnenreederei AG (DBR AG). Pełnił też funkcję Członka Rady Promocji Żeglugi Śródlądowej przy Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Członka Komitetu Sterującego Rewitalizacji Dróg Wodnych przy Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej, wieloletnim wykładowcą akademickim na Politechnice Poznańskiej, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie oraz Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe i liczne kursy z zakresu zarządzania produkcją i logistyką.
Jego głównym zadaniem jako dyrektora ds. rozwoju biznesu we Fracht FWO będzie pozyskiwanie nowych klientów oraz efektywny rozwój usług w różnych obszarach działalności. Dzięki dotychczasowemu doświadczeniu zawodowemu będzie także wzmacniał kompetencje zespołu Fracht FWO Polska z zakresu m.in. żeglugi śródlądowej, środowiska portowego i transportu kolejowego.
- Chcę, aby nasza oferta jako operatora logistycznego spełniała oczekiwania coraz większej grupy klientów. To proces bardzo złożony, czasochłonny, wymagający szerokiego zakresu umiejętności. Stawiam na pracę zespołową, dobrą komunikację, wzajemne uzupełnianie się z doświadczonym zespołem oraz ścisłą współpracę z menedżerami poszczególnych działów. Wiem z własnego doświadczenia, że synergia w tego typu działaniach przynosi spodziewane efekty – zapowiada Andrzej Klimek, nowy dyrektor ds. rozwoju Fracht FWO Polska.
Fracht FWO Polska funkcjonuje na polskim rynku logistycznym od 14 lat i w tym czasie osiągnął wiele znaczących sukcesów. Fracht zdobył wysoką pozycję pośród klientów z sektora energetycznego i przemysłu ciężkiego, branży chemicznej, automotive, FMCG oraz farmaceutycznej. Potencjał logistyczny firmy wzmacnia globalna sieć partnerów Grupy Fracht, która działa na 6 kontynentach.
- Zmieniające się otoczenie gospodarcze, rozwój naszego kraju i Europy, nieustanne procesy globalizacji handlu, usług i produkcji są dla nas olbrzymim wyzwaniem, ale również niepowtarzalną szansą na kompleksowy rozwój i umacnianie biznesowej pozycji. Oczekiwania i wymagania klientów branży TSL rosną z dnia na dzień. Jestem przekonany, że wzmocnienie zespołu Fracht FWO Polska dzięki dołączeniu Andrzeja Klimka zapewni nam poszerzenie działalności i wspólny sukces – powiedział Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.
- Jestem optymistą. Od dawna uczestniczę w rozwoju rynku usług logistycznych, także jako autor niekonwencjonalnych rozwiązań i widzę jak dynamicznie rozwija się branża TSL. Zamierzam całą tę wiedzę wykorzystać w pracy dla Fracht FWO Polska i jestem przekonany o sukcesie - podsumował Andrzej Klimek.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.