Komunikaty PR

Bezpłatna usługa Eurowag dostępna dla wszystkich klientów - umożliwia przewoźnik

2023-06-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Barbara Kurzejewska
Made in PR

Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/

Dla przewoźników międzynarodowych, faktury wystawiane w najróżniejszych walutach, to codzienność. Podczas gdy większe firmy transportowe, rozwiązują ten problem, otwierając konta walutowe, dla mniejszych i średnich firm logistycznych oznacza to ponoszenie dodatkowych kosztów. Prowadzenie konta walutowego często wiąże się z opłatami, podobnie jak płatności czy przelewy. Eurowag oferuje ciekawe i proste rozwiązanie dla przewoźników. Wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań transportu drogowego w Europie umożliwia wszystkim swoim klientom przewalutowanie faktur Eurowag za pomocą kilku kliknięć.

Dostępna za pośrednictwem portalu klienta Eurowag usługa, umożliwia przewalutowanie większości faktur. Najczęściej wystawiane są faktury za paliwo, opłaty drogowe i inne usługi dodatkowe świadczone przez Eurowag, takie jak np. myjnie. "W systemie Eurowag, klient ma z góry ustawioną domyślną walutę faktury. Jeśli jednak, z jakiegoś powodu, musi zapłacić fakturę w innej walucie, może to zrobić za pomocą kilku kliknięć w portalu klienta" - mówi Martina Sedláčková, Product Specialist w Eurowag.

Przewalutowanie z nieograniczonym wolumenem i liczbą operacji

Po zalogowaniu się do portalu klienta Eurowag użytkownik może zmienić walutę na fakturze, klikając przycisk "Wymiana walut" w przeglądzie faktury. System zaoferuje do wyboru 13 dostępnych walut, w tym aktualny kurs wymiany, pochodzący z punktu środkowego Europejskiego Banku Centralnego. Ułatwia to porównanie przewalutowania w Eurowag z przewalutowaniem w innych instytucjach bankowych. Ponadto klient może zdecydować się na przewalutowanie dowolnej części zafakturowanej kwoty - na przykład połowy kwoty do zapłaty we własnej walucie i połowy w walucie obcej. Nie ma ograniczeń co do liczby przelewów za faktury lub kwot do przewalutowania.

"Miesięcznie z usługi korzysta około 600 klientów, czyli mniej więcej 1/35 klientów Eurowag. Większość z nich to klienci spoza strefy euro, tj. z Czech, Polski, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Usługa nie wymaga żadnych zobowiązań ani ręcznej aktywacji. Jest ona automatycznie dostępna dla wszystkich faktur, które mają włączone przewalutowanie" - dodaje Martina Sedláčková. Jej zdaniem, usługa przewalutowania faktur zyskała popularność zwłaszcza wśród klientów z mniejszych i średnich firm, które prowadzą działalność za granicą, ale jednocześnie są wrażliwe na koszty związane z opłatami bankowymi za prowadzenie i korzystanie z rachunków walutowych.

Serwis jest dla tych przewoźników najłatwiejszym sposobem na przewalutowanie faktur. Oferuje przejrzystość, szybkość, łatwość obsługi, a przede wszystkim pozwala zmniejszyć koszty administracyjne i opłaty za bankowe produkty walutowe. "Chociaż jest to usługa uzupełniająca, znacznie upraszcza klientom wykonywanie transakcji. W przyszłości planujemy poprawić doświadczenia użytkowników. Orientacja w dokumentach księgowych i przeliczanie walut będą jeszcze łatwiejsze i bardziej przejrzyste" - podsumowuje Martina Sedláčková.

Lista dostępnych usług przewalutowania rozliczeń (uporządkowane malejąco według wolumenów konwersji):

1. EUR

2. HUF

3. CZK

4. RON

5. PLN

6. BGN

7. USD

8. CHF

9. DKK

10. TRY

11. NOK

12. GBP

13. SEK

Usługa przewalutowania faktur jest dostępna dla wszystkich klientów Eurowag po zalogowaniu się do portalu klienta. Waluty nie można zmienić na fakturach przy użyciu karty EW Mastercard oraz w przypadku zwrotu podatku. Więcej informacji można znaleźć na stronie Eurowag.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.