Komunikaty PR

Bolt pozytywnie podsumował dotychczasową realizację Standardów Bezpieczeństwa

2022-12-09  |  14:30
Biuro prasowe

 

Bolt podchodzi do tematu bezpieczeństwa i jakości przejazdów bardzo poważnie. Dlatego w marcu br., jako pierwsza firma w branży, opublikował oficjalne zobowiązanie, zebrane w  Standardach  Bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Realizacja działań zawartych w dokumencie, została przedstawiona na Komitecie Monitorującym, który odbył się 9 grudnia br., z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Fundacji Feminoteka. Podczas spotkania omówiono i podsumowano przełomowe na tle sektora zmiany wdrożone przez firmę Bolt. 

W czasie spotkania ocenie zostały poddane zmiany wdrożone w ciągu ostatnich miesięcy, które wyróżniają platformę Bolt na tle całego sektora przewozów, a których celem jest poprawa jakości i bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Zespół Bolt przedstawił, zmiany dotyczące wymogów dla kierowców, flot i samochodów oraz funkcjonującej na platformie Bolt wyrywkowej weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym oraz pozostałe rozwiązania ujęte w ramach inwestycji 10 mln zł w działania na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w przejazdach.

 

Szczegółowe punkty spotkania dotyczyły:

 

  • zaostrzonej weryfikacji aut na platformie Bolt - weryfikacja czy auta na platformie mają obowiązkowe oznakowanie samochodów,

  • Zaostrzonej weryfikacji kierowców na platformie Bolt -  weryfikacja identyfikatorów kierowców taxi i badań psychologicznych i medycznych,

  • Punktów Obsługi Kierowców - które Bolt otwiera w całej Polsce, gdzie kierowcy muszą osobiście dostarczyć powyższe dokumenty do weryfikacji. 

  • Wyrywkowa weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym - kierowcy podczas logowania muszą zrobić sobie selfie. Zdjęcie jest następnie porównywane ze zdjęciem w systemie, tak by potwierdzić że osoba, która wykonuje przejazd jest tą, za którą się podaje. 

 

- Bezpieczeństwo osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem, Podjęliśmy szereg działań, które mają to bezpieczeństwo poprawić. Bardzo nas cieszy, że pozytywne rezultaty naszych działań mogliśmy przedstawić członkom Komitetu Monitorującego. Zasadność tych działań potwierdza fakt, że branża zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych szkoleniach dla kierowców. W Bolt nie poprzestajemy jednak w działaniu systematycznie realizujemy naszą deklarację inwestycji 10 mln zł w bezpieczeństwo - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce

 

Regularne spotkania Komitetu Monitorującego są elementem ogłoszonych już w marcu  Standardów bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Podczas poprzedniego spotkania omówione zostały m.in. wyniki dotychczasowej współpracy z fundacją Feminoteka, wprowadzone w maju br. obowiązkowe szkolenia dla kierowców czy też rozwiązanie technologiczne pozwalające na weryfikację kierowców w czasie rzeczywistym. 

                                                                                           ***

 

Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

 

Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

 

Więcej informacji: www.bolt.eu 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.