Bolt pozytywnie podsumował dotychczasową realizację Standardów Bezpieczeństwa
Bolt podchodzi do tematu bezpieczeństwa i jakości przejazdów bardzo poważnie. Dlatego w marcu br., jako pierwsza firma w branży, opublikował oficjalne zobowiązanie, zebrane w Standardach Bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Realizacja działań zawartych w dokumencie, została przedstawiona na Komitecie Monitorującym, który odbył się 9 grudnia br., z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Fundacji Feminoteka. Podczas spotkania omówiono i podsumowano przełomowe na tle sektora zmiany wdrożone przez firmę Bolt.
W czasie spotkania ocenie zostały poddane zmiany wdrożone w ciągu ostatnich miesięcy, które wyróżniają platformę Bolt na tle całego sektora przewozów, a których celem jest poprawa jakości i bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Zespół Bolt przedstawił, zmiany dotyczące wymogów dla kierowców, flot i samochodów oraz funkcjonującej na platformie Bolt wyrywkowej weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym oraz pozostałe rozwiązania ujęte w ramach inwestycji 10 mln zł w działania na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w przejazdach.
Szczegółowe punkty spotkania dotyczyły:
-
zaostrzonej weryfikacji aut na platformie Bolt - weryfikacja czy auta na platformie mają obowiązkowe oznakowanie samochodów,
-
Zaostrzonej weryfikacji kierowców na platformie Bolt - weryfikacja identyfikatorów kierowców taxi i badań psychologicznych i medycznych,
-
Punktów Obsługi Kierowców - które Bolt otwiera w całej Polsce, gdzie kierowcy muszą osobiście dostarczyć powyższe dokumenty do weryfikacji.
-
Wyrywkowa weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym - kierowcy podczas logowania muszą zrobić sobie selfie. Zdjęcie jest następnie porównywane ze zdjęciem w systemie, tak by potwierdzić że osoba, która wykonuje przejazd jest tą, za którą się podaje.
- Bezpieczeństwo osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem, Podjęliśmy szereg działań, które mają to bezpieczeństwo poprawić. Bardzo nas cieszy, że pozytywne rezultaty naszych działań mogliśmy przedstawić członkom Komitetu Monitorującego. Zasadność tych działań potwierdza fakt, że branża zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych szkoleniach dla kierowców. W Bolt nie poprzestajemy jednak w działaniu systematycznie realizujemy naszą deklarację inwestycji 10 mln zł w bezpieczeństwo - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce
Regularne spotkania Komitetu Monitorującego są elementem ogłoszonych już w marcu Standardów bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Podczas poprzedniego spotkania omówione zostały m.in. wyniki dotychczasowej współpracy z fundacją Feminoteka, wprowadzone w maju br. obowiązkowe szkolenia dla kierowców czy też rozwiązanie technologiczne pozwalające na weryfikację kierowców w czasie rzeczywistym.
***
Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.