Bolt uruchamia program edukacji studentów w zakresie korzystania z hulajnóg
Bolt rozpoczyna współpracę z uczelniami w całej Polsce. Celem programu jest kształtowanie pozytywnych nawyków i nauka odpowiedzialnego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Spotkanie inaugurujące Bolt Academy Project miało miejsce 1 marca 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Pierwsze spotkanie w ramach Bolt Academy Project odbyło się 21 marca 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas spotkania zespół Bolt omówił przepisy obowiązujące podczas jazdy hulajnogą elektryczną, w jaki sposób poruszać się bezpiecznie oraz jak prawidłowo parkować jednoślady. Ważnym momentem spotkania było przygotowanie wspólnie z Samorządem Studenckim Uczelni specjalnej strefy parkowania hulajnóg Bolt. To właśnie w tym miejscu studenci przyjeżdżający na zajęcia na hulajnodze mogą zaparkować ją tak, aby nie przeszkadzała innym korzystającym z chodnika.
- Zagadnienia związane z elektromobilnością są bliskie całej społeczności Akademii Leona Koźmińskiego. Z jednej strony dbamy o promowanie pozytywnych postaw w kontekście zrównoważonego rozwoju w zatłoczonych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa. Z drugiej natomiast, współpraca z Bolt Academy oznacza dodatkową przestrzeń edukacji w obszarze minimalizowania śladu węglowego, a więc odpowiedzialności za nasze wspólne, zdrowe funkcjonowanie - mówi Mariusz Łopaciński, Dyrektor, Pion Administracyjny.
W ramach programu [nazwa] Bolt planuje odwiedzić uczelnie w całej Polsce, aby szerzyć wśród młodych osób wiedzę o prawidłowym korzystaniu z hulajnóg elektrycznych.
- W Bolt głęboko wierzymy, że edukacja użytkowników jest skuteczna- potwierdzają to również nasze statystyki, które pokazują, że z roku na rok liczba zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu spada. Studenci chętnie korzystają z rozwiązań mikromobilności, dlatego postanowiliśmy w tym sezonie skupić nasze działania właśnie na współpracy z uczelniami - mówi Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.
W najbliższym czasie podobne spotkania odbędą się na uczelniach w całej Polsce.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w ponad 500 miastach w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg i rowerów elektrycznych oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.