Komunikaty PR

Bolt wprowadził przejazdy grupowe na hulajnogach

2023-07-26  |  15:00
Biuro prasowe

Bolt, największy operator hulajnóg w Europie, wprowadził przejazdy grupowe. Oznacza to możliwość odblokowania za pomocą jednej aplikacji Bolt do 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych jednocześnie. Użytkownicy mogą dzięki temu bezpiecznie podróżować elektrycznymi jednośladami z przyjaciółmi i rodziną. Bolt zachęca, aby w ten sposób uczcić w najbliższą niedzielę (30 lipca) Międzynarodowy Dzień Przyjaźni.

Przejazd grupowy to możliwość odblokowania za pomocą jednego konta w aplikacji Bolt nawet 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych. W ten sposób firma chce przeciwdziałać jednemu z najbardziej niebezpiecznych zachowań, czyli jeździe na jednej hulajnodze we dwie osoby. Dodatkowo funkcja sprawia, że korzystanie z elektrycznych jednośladów stało się teraz prawdziwą przyjemnością i zabawą, które można przeżywać wspólnie z bliskimi. 

Przed rozpoczęciem grupowego przejazdu, wypożyczający/wypożyczająca musi upewnić się, że osoby w grupie mają co najmniej 18 lat i są trzeźwe. Powinien/nna również dać towarzysz(k)om możliwość zapoznania się z warunkami korzystania z pojazdów elektrycznych Bolt, aby wszyscy uczestnicy i uczestniczki przejażdżki byli/były poinformowani o zasadach bezpiecznej jazdy na hulajnodze lub rowerze elektrycznym.

Po dotarciu grupy do celu, właściciel/ka konta kończy przejazdy dla wszystkich pojazdów oddzielnie, postępując tak samo, jak w przypadku pojedynczego przejazdu (czyli robi zdjęcie każdej hulajnodze lub rowerowi elektrycznemu, aby udowodnić poprawne zaparkowanie i udzielenie informacji zwrotnej o przejeździe w aplikacji). Koszt wszystkich przejazdów ponosi wypożyczający/ca. Aby wszyscy jeździli bezpiecznie, wypożyczający/ca ma możliwość włączenia trybu początkującego dla każdej z jadących z nim osób. W trybie początkującym, prędkość hulajnogi ograniczona jest do 15 km/h a jego użycie zalecane jest osobom, które po raz pierwszy korzystają z elektrycznych jednośladów.

- Naszym celem jest tworzenie miast dla ludzi, a nie dla samochodów. Oznacza to, że dostarczamy dostępne i przyjazne użytkownikom alternatywy w zakresie mobilności współdzielonej, aby pomóc im zostawić ich samochód w domu. Grupa przyjaciół która chce podjechać wspólnie w miejsce w mieście, prawdopodobnie zdecydowałaby się na podróż samochodem. Nasza opcja grupowych przejazdów pozwala im dotrzeć razem do celu, ale bez użycia samochodu. To kolejny krok w kierunku realizacji naszej wizji miast mniej uzależnionych od samochodów. Mniej prywatnych samochodów oznacza mniej zanieczyszczeń powietrza, korków i hałasu - powiedział Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt.

Przyjazdy grupowe to kolejne rozwiązanie, opracowane przez Bolt w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom hulajnóg.  

 


Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

 

Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

 

Więcej informacji: www.bolt.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.