Komunikaty PR

Bolt wprowadził przejazdy grupowe na hulajnogach

2023-07-26  |  15:00
Biuro prasowe

Bolt, największy operator hulajnóg w Europie, wprowadził przejazdy grupowe. Oznacza to możliwość odblokowania za pomocą jednej aplikacji Bolt do 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych jednocześnie. Użytkownicy mogą dzięki temu bezpiecznie podróżować elektrycznymi jednośladami z przyjaciółmi i rodziną. Bolt zachęca, aby w ten sposób uczcić w najbliższą niedzielę (30 lipca) Międzynarodowy Dzień Przyjaźni.

Przejazd grupowy to możliwość odblokowania za pomocą jednego konta w aplikacji Bolt nawet 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych. W ten sposób firma chce przeciwdziałać jednemu z najbardziej niebezpiecznych zachowań, czyli jeździe na jednej hulajnodze we dwie osoby. Dodatkowo funkcja sprawia, że korzystanie z elektrycznych jednośladów stało się teraz prawdziwą przyjemnością i zabawą, które można przeżywać wspólnie z bliskimi. 

Przed rozpoczęciem grupowego przejazdu, wypożyczający/wypożyczająca musi upewnić się, że osoby w grupie mają co najmniej 18 lat i są trzeźwe. Powinien/nna również dać towarzysz(k)om możliwość zapoznania się z warunkami korzystania z pojazdów elektrycznych Bolt, aby wszyscy uczestnicy i uczestniczki przejażdżki byli/były poinformowani o zasadach bezpiecznej jazdy na hulajnodze lub rowerze elektrycznym.

Po dotarciu grupy do celu, właściciel/ka konta kończy przejazdy dla wszystkich pojazdów oddzielnie, postępując tak samo, jak w przypadku pojedynczego przejazdu (czyli robi zdjęcie każdej hulajnodze lub rowerowi elektrycznemu, aby udowodnić poprawne zaparkowanie i udzielenie informacji zwrotnej o przejeździe w aplikacji). Koszt wszystkich przejazdów ponosi wypożyczający/ca. Aby wszyscy jeździli bezpiecznie, wypożyczający/ca ma możliwość włączenia trybu początkującego dla każdej z jadących z nim osób. W trybie początkującym, prędkość hulajnogi ograniczona jest do 15 km/h a jego użycie zalecane jest osobom, które po raz pierwszy korzystają z elektrycznych jednośladów.

- Naszym celem jest tworzenie miast dla ludzi, a nie dla samochodów. Oznacza to, że dostarczamy dostępne i przyjazne użytkownikom alternatywy w zakresie mobilności współdzielonej, aby pomóc im zostawić ich samochód w domu. Grupa przyjaciół która chce podjechać wspólnie w miejsce w mieście, prawdopodobnie zdecydowałaby się na podróż samochodem. Nasza opcja grupowych przejazdów pozwala im dotrzeć razem do celu, ale bez użycia samochodu. To kolejny krok w kierunku realizacji naszej wizji miast mniej uzależnionych od samochodów. Mniej prywatnych samochodów oznacza mniej zanieczyszczeń powietrza, korków i hałasu - powiedział Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt.

Przyjazdy grupowe to kolejne rozwiązanie, opracowane przez Bolt w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom hulajnóg.  

 


Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

 

Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

 

Więcej informacji: www.bolt.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024” Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:00

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”

Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących
Transport Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori
2024-07-01 | 15:00

Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori

Hillebrand Gori, globalny operator logistyczny dla branży beverage, powołał nowego Country Managera oddziału w Polsce. Z początkiem maja stanowisko to objęła Olga Kołakowska. Olga
Transport Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV
2024-07-01 | 15:00

Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, promuje inicjatywy na rzecz dekarbonizacji i zrównoważonego transportu drogowego, w oparciu o elektryczne samochody  ciężarowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.