Brambles na 1. miejscu w Światowym Indeksie Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones
Brambles, globalny lider oferujący usługi usprawniające łańcuchy dostaw i działający pod marką CHEP, został wyróżniony jako najbardziej efektywna firma w kategorii usług i dostaw komercyjnych w ramach indeksu Dow Jones Sustainability Indices (DJSI). Dla Brambles jest to już dziewiąty rok z rzędu, kiedy firma zostaje włączona do renomowanego światowego indeksu DJSI oraz pierwszy rok z tytułem branżowego lidera w tej klasyfikacji.
Wyznaczając „złoty standard” w zakresie pomiaru zrównoważonego profilu korporacji, indeks DJSI był pierwszym, który służył porównywaniu zrównoważonej efektywności w oparciu o analizę istotnych czynników finansowych z trzech kategorii: troski o środowisko, o kwestie społeczne i o standardy zarządcze (ang. ESG).
Graham Chipchase, dyrektor generalny Brambles podkreśla:
„W minionym roku nieustannie podnosiliśmy sobie poprzeczkę, podejmując kolejne działania na rzecz prawdziwie regeneracyjnego łańcucha dostaw. Wyróżnienie przyznane przez DJSI to dla nas prawdziwy zaszczyt. Jestem dumny z roli, jaką odgrywa Brambles i CHEP w przekształcaniu globalnych łańcuchów dostaw w taki sposób, aby ukierunkować je na bardziej zrównoważoną przyszłość”.
Imponująca efektywność Brambles
Uzyskując wynik 81/100 (w porównaniu ze średnią branżową na poziomie 23/100), grupa Brambles dowiodła wysokiej jakości swojej strategii zrównoważonego rozwoju, która opiera się na trzech filarach: „Lepsza planeta”, „Lepsza firma” i „Lepsze społeczności”.
Firmie Brambles przyznano najwyższe oceny w branży w większości ocenianych kategorii – warto zaznaczyć, że maksymalną ilość punktów przyznano za raportowanie działalności prośrodowiskowej i działalności prospołecznej, co praktycznie oznacza stosowanie najlepszych praktyk w branży. Ponadto firma Brambles pobiła branżowych konkurentów w kategorii etyki biznesowej, dzięki przemyślanemu Kodeksowi Postępowania połączonemu z programami due diligence w łańcuchu dostaw.
Promując niskowęglowy, cyrkularny model biznesowy i ambitny program dekarbonizacji, firma Brambles lokuje się w 99 percentylu w zakresie strategii klimatycznej. Już od wielu lat Brambles realizuje założone cele – np. od 2020 r. pomyślnie zredukowano emisje w łańcuchu dostaw o 4,5%. Ten wynik dotyczy to całego łańcucha wartości (zakresy 1, 2 i 3). Ponadto firma niedawno przedstawiła nowy plan główny, którego celem jest osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto do 2040 r.
JJ Freijo, dyrektor Brambles ds. zrównoważonego rozwoju komentuje:
„Działamy w oparciu o cyrkularny model biznesowy w skali globalnej, dlatego możemy wyznaczać sobie bardziej ambitne cele. Dzięki wizji regeneracyjnego łańcucha dostaw przestawiamy się z robienia czegoś na aktywne wywieranie wpływu na naszą planetę i społeczeństwo”.
„Indeks DJSI to cenne narzędzie dla naszej organizacji. Porównując się z innymi podmiotami w branży, nie tylko poznajemy swoje mocne strony, ale także zyskujemy wiedzę o obszarach, które wymagają dodatkowych usprawnień. Oprócz tego, wyznaczając cele, nieustannie podnosimy poprzeczkę, aby ulepszyć to, co pomaga nam realizować ambitne cele z zakresu zrównoważonego rozwoju”.
Kolejne wyróżnienie za zrównoważoną działalność
Najnowszy ranking DJSI nie jest pierwszym potwierdzeniem wysiłków Brambles na rzecz zrównoważonego rozwoju przyznanym przez światowe agencje ratingowe.
Corporate Knights umieściła Brambles na 10. miejscu na globalnej liście 100 najbardziej zrównoważonych grup kapitałowych na świecie. Natomiast MSCI przyznała maksymalną notę AAA w ramach oceny działań ESG i umieściła firmę w grupie 8% najlepiej ocenianych przedsiębiorstw w branży.
Z kolei ocenę A- przyznała Brambles Fundacja Ellen MacArthur w oparciu o narzędzie analityczne Circulytics służące do oceny zgodności z zasadami gospodarki cyrkularnej. Kolejnym wyróżnieniem jest Terra Carta Seal przyznawany globalnym korporacjom w uznaniu ich zaangażowania na rzecz rozwoju prawdziwie zrównoważonych rynków.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.