Komunikaty PR

Brambles uwzględniony w 2023 Bloomberg Gender Equality Index

2023-02-06  |  16:48
Biuro prasowe

Sydney, 01 luty 2023 r.: Brambles, globalny lider rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw działający pod marką CHEP, został po raz pierwszy wyróżniony w rankingu Bloomberg Gender Equality Index (GEI). Indeks śledzi wyniki spółek zobowiązanych do przejrzystości w raportowaniu danych dotyczących płci oraz do wspierania równości w miejscu pracy.

"To wyróżnienie jest świadectwem zaangażowania Brambles w różnorodność płci, równość oraz integrację w naszym miejscu pracy. Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy znaleźliśmy się w tak znaczącym Indeksie" - powiedziała Victoria Pickles, Brambles Vice President, Global Diversity, Equity & Inclusion Lead.

Indeks mierzy równość płci w pięciu obszarach: przywództwa i pozyskiwania talentów, równych wynagrodzeń i parytetu wynagrodzenia ze względu na płeć, kultury integracyjnej, polityki przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu oraz marki zewnętrznej.  Firma Brambles uzyskała maksymalny wynik 100 punktów w obszarach polityki przeciwdziałania molestowaniu oraz przywództwa i pozyskiwania talentów.

W Brambles nasi pracownicy są najważniejsi, dlatego poczyniliśmy znaczne inwestycje w różnorodność, równość i integrację (DEI - eng. diversity, equity, inclusion) w naszej globalnej działalności, aby stworzyć środowisko, w którym każdy z nas może rozwijać się jako osoba wyjątkowa, tworząc kulturę przynależności, gdzie możemy być wszyscy razem inni. Taki jest cel DEI w naszej firmie, a równość płci odgrywa w nim kluczową rolę. Nasze szerokie podejście do osiągnięcia tego celu jest tym, co pozwoliło nam zająć miejsce na GEI." – dodaje Victoria Pickles, Brambles Vice President, Global Diversity, Equity & Inclusion Lead.

Debiut Brambles na GEI nastąpił po serii ukierunkowanych inicjatyw i działań mających na celu poprawę różnorodności płci i integracji w miejscu pracy. Chociaż do Indeksu zgłoszono dane z 2021 roku, firma Brambles od tego czasu poczyniła większe postępy, osiągając w 2022 roku cel 33% kobiet na stanowiskach kierowniczych w skali globalnej. Firma osiągnęła również niedawno założenie, jakim jest 40% reprezentacja kobiet w zarządzie, ponad dwa lata przed planem. Aby rozwinąć swoją strategię DEI (eng. diversity, equity, inclusion), Brambles zainwestował w stworzenie globalnego zespołu DEI, powołując dedykowane osoby w swoich regionach geograficznych, kierowane przez Sabrinę Remedios, Global Director, Diversity, Equity & Inclusion.

"Gratulujemy firmom, które znalazły się w 2023 GEI" - powiedział Peter T. Grauer, prezes Bloomberga i przewodniczący założyciel amerykańskiego Klubu 30%. "Nadal obserwujemy wzrost zarówno zainteresowania, jak i członkostwa na całym świecie, co odzwierciedla wspólny cel, jakim jest przejrzystość w kwestiach metryk związanych z płcią".

W 2023 roku do Indeksu zakwalifikowały się 484 organizacje, reprezentujące 45 krajów i regionów, 11 sektorów i 54 branże.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport Biuro prasowe
2024-04-22 | 14:00

Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest czasem refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz okazją do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. W tym kontekście,
Transport BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 13:30

DSV – Global Transport and Logistics i Tchibo Polska kontynuują współpracę

Tchibo Polska i DSV – Global Transport and Logistics podjęły decyzję o kontynuacji współpracy. Firmy porozumiały się w zakresie przedłużenia realizacji wspólnych działań w zakresie logistyki o kolejne lata. Ponad
Transport Gruba Logistics: Lider w Zrównoważonym Transporcie Odpadów
2024-04-19 | 13:15

Gruba Logistics: Lider w Zrównoważonym Transporcie Odpadów

Gruba Logistics, ceniona firma logistyczna z siedzibą w Gdyni, nie tylko spełnia najwyższe standardy jakościowe w branży transportowej, ale również odgrywa istotną rolę w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.