Brambles uwzględniony w 2023 Bloomberg Gender Equality Index
Sydney, 01 luty 2023 r.: Brambles, globalny lider rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw działający pod marką CHEP, został po raz pierwszy wyróżniony w rankingu Bloomberg Gender Equality Index (GEI). Indeks śledzi wyniki spółek zobowiązanych do przejrzystości w raportowaniu danych dotyczących płci oraz do wspierania równości w miejscu pracy.
"To wyróżnienie jest świadectwem zaangażowania Brambles w różnorodność płci, równość oraz integrację w naszym miejscu pracy. Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy znaleźliśmy się w tak znaczącym Indeksie" - powiedziała Victoria Pickles, Brambles Vice President, Global Diversity, Equity & Inclusion Lead.
Indeks mierzy równość płci w pięciu obszarach: przywództwa i pozyskiwania talentów, równych wynagrodzeń i parytetu wynagrodzenia ze względu na płeć, kultury integracyjnej, polityki przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu oraz marki zewnętrznej. Firma Brambles uzyskała maksymalny wynik 100 punktów w obszarach polityki przeciwdziałania molestowaniu oraz przywództwa i pozyskiwania talentów.
“W Brambles nasi pracownicy są najważniejsi, dlatego poczyniliśmy znaczne inwestycje w różnorodność, równość i integrację (DEI - eng. diversity, equity, inclusion) w naszej globalnej działalności, aby stworzyć środowisko, w którym każdy z nas może rozwijać się jako osoba wyjątkowa, tworząc kulturę przynależności, gdzie możemy być wszyscy razem inni. Taki jest cel DEI w naszej firmie, a równość płci odgrywa w nim kluczową rolę. Nasze szerokie podejście do osiągnięcia tego celu jest tym, co pozwoliło nam zająć miejsce na GEI." – dodaje Victoria Pickles, Brambles Vice President, Global Diversity, Equity & Inclusion Lead.
Debiut Brambles na GEI nastąpił po serii ukierunkowanych inicjatyw i działań mających na celu poprawę różnorodności płci i integracji w miejscu pracy. Chociaż do Indeksu zgłoszono dane z 2021 roku, firma Brambles od tego czasu poczyniła większe postępy, osiągając w 2022 roku cel 33% kobiet na stanowiskach kierowniczych w skali globalnej. Firma osiągnęła również niedawno założenie, jakim jest 40% reprezentacja kobiet w zarządzie, ponad dwa lata przed planem. Aby rozwinąć swoją strategię DEI (eng. diversity, equity, inclusion), Brambles zainwestował w stworzenie globalnego zespołu DEI, powołując dedykowane osoby w swoich regionach geograficznych, kierowane przez Sabrinę Remedios, Global Director, Diversity, Equity & Inclusion.
"Gratulujemy firmom, które znalazły się w 2023 GEI" - powiedział Peter T. Grauer, prezes Bloomberga i przewodniczący założyciel amerykańskiego Klubu 30%. "Nadal obserwujemy wzrost zarówno zainteresowania, jak i członkostwa na całym świecie, co odzwierciedla wspólny cel, jakim jest przejrzystość w kwestiach metryk związanych z płcią".
W 2023 roku do Indeksu zakwalifikowały się 484 organizacje, reprezentujące 45 krajów i regionów, 11 sektorów i 54 branże.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.