Komunikaty PR

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej dla Agility Logistics

2020-06-02  |  13:00
Biuro prasowe

Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, rozszerza ofertę o obsługę firm z branży farmaceutycznej i całego sektora life science. Operator uzyskał właśnie jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów - Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD), potwierdzając wysoką jakość świadczonych usług i gotowość do obsługi tych sektorów. 

Międzynarodowy certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Good Distribution Practice - GDP) przyznawany jest firmom logistycznym, obsługującym branżę life science, które spełniają restrykcyjne wymagania jakościowe określone przez WHO i Komisję Europejską. Agility Logistics w pełni przestrzega wymagań Dyrektywy KE (2013/C 341/01) i otrzymało certyfikat w dwóch zakresach - organizacji dostaw produktów farmaceutycznych drogą lotniczą, morską i drogą oraz odpraw celnych. Certyfikat obejmuje wszystkie lokalizacje firmy w Polsce – w Warszawie i Wrocławiu.

„Logistyka dla life science i farmacji jest bardzo złożona, operator musi spełnić szereg wymagań, w tym prawne, tak aby zagwarantować pełne bezpieczeństwa dostaw. Otrzymany certyfikat DPD potwierdza, że nasze oddziały w Polsce działają według najwyższych standardów. Dzięki temu będziemy mogli sprostać specyficznym potrzebom i zbudować silną pozycję na tak wymagającym rynku. Wsparciem dla nas będzie doświadczenie globalnych zespołów Agility, które już od wielu lat przygotowują dedykowane rozwiązania dla tej branży” zapewnia Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics w Polsce.

Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej został przyznany Agility Logistics przez niezależną firmę certyfikująca AJA Registrars Germany na okres trzech lat. Ponowny audyt ma się odbyć w 2023 roku.

Agility dla branży life science i farmaceutycznej

Na świecie obsługa firm z branży farmaceutycznej i life science jest jedną z najważniejszych specjalizacji Agility. Operator przygotowuje dedykowane rozwiązania logistyczne, obejmujące m.in. magazynowanie w różnych zakresach temperatur, chłodnicze łańcuchy dostaw (cold chain), konsolidację ładunków czy logistykę zwrotów. Dzięki zaawansowanym technologiom monitorowania przesyłek zapewnia, co jest istotne w obsłudze tej branży, pełną widoczność łańcucha dostaw oraz raportowanie przepływu towarów w transporcie lotniczym, morskim i drogowym. W logistyce dla farmacji kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo i standaryzacja usług. Tu Agility opiera się m.in. na wytycznych i regulacjach wydawanych przez EU, WHO oraz FDA (Food and Drug Administration, amerykańska agencja rządowa), posiada też niezbędne certyfikaty, jak GDP.

W Szwajcarii działa Pharma Competence Centre Agility, które odpowiada za zarządzanie chłodniczymi łańcuchami dostaw dla produktów farmaceutycznych. Rocznie obsługiwanych jest tu ponad 20 tys. przesyłek transportowanych w temperaturze kontrolowanej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Wyzwania i warunki przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie ADR Biuro prasowe
2024-04-26 | 12:00

Wyzwania i warunki przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie ADR

W dynamicznie rozwijającej się branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), kluczowym wyzwaniem jest nieustająca gotowość do przewozu nawet najbardziej wymagających ładunków.
Transport Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion
2024-04-24 | 16:00

Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion

Branża fashion uznawana jest za jedną z tych najbardziej wymagających branż, z dynamiką wyznaczaną przez trendy, sezonowe i kompleksowe wymiany kolekcji, tak jak obecnie z zimowej na
Transport PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)
2024-04-24 | 13:12

PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)

Od tego tygodnia holenderskie przedsiębiorstwo pocztowe PostNL i Spring, jego międzynarodowa spółka zależna, wprowadzą do europejskiej sieci transportu drogowego około czterech

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.