Komunikaty PR

CEVA FORPATIENTS – CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej

2021-04-13  |  12:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, wzmacnia ofertę dla branży medycznej i farmaceutycznej. 7 kwietnia, podczas Światowego Dnia Zdrowia, CEVA ogłosiła uruchomienie nowych usług, które mają wspierać procesy leczenia pacjentów poprzez dostęp do szerokiego zakresu usług logistycznych dla branży healthcare. CEVA FORPATIENTS oferuje firmom medycznym i farmaceutycznym kompleksowe rozwiązania logistyczne, które stawiają pacjenta w centrum łańcucha dostaw. W ramach pakietu rozwiązań firma w drugim kwartale 2021 roku wprowadzi też nową ofertę dedykowaną obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę.

Usługi dla branży medycznej skoncentrowane na pacjentach

Pakiet CEVA FORPATIENTS w zakresie logistyki dla branży medycznej obejmuje rozwiązania dedykowane obsłudze: produktów wrażliwych na temperaturę, farmacji i biofarmacji, urządzeń medycznych, zdrowia pacjentów,  opieki szpitalnej i domowej, a także usług diagnostycznych i laboratoryjnych. Scentralizowanie globalnej oferty firmy pod wspólną marką FORPATIENTS ma zapewniać klientom szybki dostęp do informacji na temat zakresu usług CEVA Logistics. Firma rozpoczyna też kampanię reklamową oraz w mediach społecznościowych, która ma pokazać, w jaki sposób rozwiązania logistyczne wspierają powszechne procedury medyczne i potrzeby opieki zdrowotnej.

Mając na uwadze dobro pacjentów, rozwiązania CEVA w zakresie obsługi branży healthcare spełniają wymogi dotyczące jakości, prywatności i zgodności ze standardami GxP i GDP oraz krajowymi i międzynarodowymi regulacjami prawnymi. Firma zapewnia kompleksowe zarządzanie tymi obszarami, od odbioru do dostawy. Szczegółowe informacje na temat regulacji oraz rozwiązań CEVA można znaleźć na stronie internetowej www.cevalogisticsforpatients.com.

Ponad 40 lokalizacji air cargo z kontrolowaną temperaturą 

Nowe rozwiązanie CEVA Logistics wymaga zainwestowania na całym świecie w obiekty z kontrolowaną temperaturą. Przy wsparciu firmy macierzystej, grupy CMA CGM, światowego lidera w dziedzinie spedycji i logistyki, CEVA zobowiązała się do uruchomienia sieci ponad 40 lokalizacji frachtu lotniczego do końca 2021 roku. Niektóre z nich będą oferować również inne usługi, takie jak wsparcie logistyki kontraktowej.

Nowe bazy pozwolą CEVA nie tylko obsługiwać główne centra medyczne na rynkach regionalnych, ale także usprawnić logistycznie ponad 1450 szlaków handlowych w branży medycznej na całym świecie. Dzięki globalnej sieci, CEVA będzie mogła obsługiwać szeroki zakres przesyłek w połączeniu ze swoimi rozwiązaniami w zakresie opakowań wrażliwych na temperaturę, w tym opakowań aktywnych i pasywnych, a także rozwiązań dla towarów o niestandardowych wymiarach.

W ramach oferty produktowej CEVA zapewni także najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie widoczności i monitorowania, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanym urządzeniom IoT z funkcją lokalizacji i pomiaru temperatury. Informacje na ten temat mają być przesyłane do systemu do zarządzania łańcuchem dostaw Matrix®, a także do centralnego biura zarządzającego monitorowaniem przesyłek 24/7. Tak wielopłaszczyznowe podejście zapewni utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas dostawy przesyłek - co jest głównym problemem dla klientów z branży medycznej. W odpowiedzi na globalny rozwój transportu szczepionek i leków, CEVA skoncentruje się na obsłudze dostaw produktów w temperaturze od 2° do 8° C, w tym niektórych szczepionek przeciwko COVID-19, także tych wymagających niższych temperatur podczas transportu.

Dodatkowo, usługi CEVA obejmują ocenę ryzyka, zarządzanie wydajnością i potencjałem a także w pełni zintegrowane rozwiązania w zakresie zarządzania transportem i magazynowaniem w łańcuchu chłodniczym. Firma udostępnia też informacje na temat wpływu różnych tras, opakowań i środków transportu na zrównoważony rozwój i emisję CO2.

CEVA - światowy lider w logistyce dla healthcare i farmacji

Na rynkach medycznym i farmaceutycznym CEVA obsługuje już ponad 500 firm z branży healthcare i life science, zarządzając na świecie ponad 50 operacjami z zakresu logistyki kontraktowej oraz 20 z 30 największych łańcuchów dostaw urządzeń medycznych.

Niels Van Namen, Executive Vice President CEVA Global Healthcare Sector, zapewnia: „Nasi klienci są dostawcami szczepionek, urządzeń medycznych, leków i innych produktów wsparcia, z których korzystają pacjenci na całym świecie. Na przykład chorzy na cukrzycę nie powinni martwić się o niezawodność łańcucha dostaw insuliny. W CEVA rozwijamy rozwiązania dedykowane obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę, tak aby być pewnym, że bez względu na wyzwania logistyczne, potrzeby pacjentów będą zaspokojone. To właśnie pacjent stoi w centrum wszystkich naszych działań".

Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics, podsumowuje: „W ciągu ostatniego roku globalny rynek healthcare był świadkiem ogromnych zmian, które wynikały z pandemii, nadal wpływającej na codzienne życie. Pandemia w połączeniu z postępem technologicznym i leczeniem w domu zapoczątkowała nową erę w opiece zdrowotnej. CEVA, jako wiodący dostawca usług logistycznych, nadal będzie oferować nowe rozwiązania logistyczne w zakresie opieki zdrowotnej dla klientów, a w rezultacie ich pacjentów. Dzisiaj, nowe usługi  FORPATIENTS potwierdzają nasze zaangażowanie w szybkie i niezawodne łańcuchy dostaw na rzecz pacjentów."

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.