Komunikaty PR

CEVA FORPATIENTS – CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej

2021-04-13  |  12:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, wzmacnia ofertę dla branży medycznej i farmaceutycznej. 7 kwietnia, podczas Światowego Dnia Zdrowia, CEVA ogłosiła uruchomienie nowych usług, które mają wspierać procesy leczenia pacjentów poprzez dostęp do szerokiego zakresu usług logistycznych dla branży healthcare. CEVA FORPATIENTS oferuje firmom medycznym i farmaceutycznym kompleksowe rozwiązania logistyczne, które stawiają pacjenta w centrum łańcucha dostaw. W ramach pakietu rozwiązań firma w drugim kwartale 2021 roku wprowadzi też nową ofertę dedykowaną obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę.

Usługi dla branży medycznej skoncentrowane na pacjentach

Pakiet CEVA FORPATIENTS w zakresie logistyki dla branży medycznej obejmuje rozwiązania dedykowane obsłudze: produktów wrażliwych na temperaturę, farmacji i biofarmacji, urządzeń medycznych, zdrowia pacjentów,  opieki szpitalnej i domowej, a także usług diagnostycznych i laboratoryjnych. Scentralizowanie globalnej oferty firmy pod wspólną marką FORPATIENTS ma zapewniać klientom szybki dostęp do informacji na temat zakresu usług CEVA Logistics. Firma rozpoczyna też kampanię reklamową oraz w mediach społecznościowych, która ma pokazać, w jaki sposób rozwiązania logistyczne wspierają powszechne procedury medyczne i potrzeby opieki zdrowotnej.

Mając na uwadze dobro pacjentów, rozwiązania CEVA w zakresie obsługi branży healthcare spełniają wymogi dotyczące jakości, prywatności i zgodności ze standardami GxP i GDP oraz krajowymi i międzynarodowymi regulacjami prawnymi. Firma zapewnia kompleksowe zarządzanie tymi obszarami, od odbioru do dostawy. Szczegółowe informacje na temat regulacji oraz rozwiązań CEVA można znaleźć na stronie internetowej www.cevalogisticsforpatients.com.

Ponad 40 lokalizacji air cargo z kontrolowaną temperaturą 

Nowe rozwiązanie CEVA Logistics wymaga zainwestowania na całym świecie w obiekty z kontrolowaną temperaturą. Przy wsparciu firmy macierzystej, grupy CMA CGM, światowego lidera w dziedzinie spedycji i logistyki, CEVA zobowiązała się do uruchomienia sieci ponad 40 lokalizacji frachtu lotniczego do końca 2021 roku. Niektóre z nich będą oferować również inne usługi, takie jak wsparcie logistyki kontraktowej.

Nowe bazy pozwolą CEVA nie tylko obsługiwać główne centra medyczne na rynkach regionalnych, ale także usprawnić logistycznie ponad 1450 szlaków handlowych w branży medycznej na całym świecie. Dzięki globalnej sieci, CEVA będzie mogła obsługiwać szeroki zakres przesyłek w połączeniu ze swoimi rozwiązaniami w zakresie opakowań wrażliwych na temperaturę, w tym opakowań aktywnych i pasywnych, a także rozwiązań dla towarów o niestandardowych wymiarach.

W ramach oferty produktowej CEVA zapewni także najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie widoczności i monitorowania, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanym urządzeniom IoT z funkcją lokalizacji i pomiaru temperatury. Informacje na ten temat mają być przesyłane do systemu do zarządzania łańcuchem dostaw Matrix®, a także do centralnego biura zarządzającego monitorowaniem przesyłek 24/7. Tak wielopłaszczyznowe podejście zapewni utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas dostawy przesyłek - co jest głównym problemem dla klientów z branży medycznej. W odpowiedzi na globalny rozwój transportu szczepionek i leków, CEVA skoncentruje się na obsłudze dostaw produktów w temperaturze od 2° do 8° C, w tym niektórych szczepionek przeciwko COVID-19, także tych wymagających niższych temperatur podczas transportu.

Dodatkowo, usługi CEVA obejmują ocenę ryzyka, zarządzanie wydajnością i potencjałem a także w pełni zintegrowane rozwiązania w zakresie zarządzania transportem i magazynowaniem w łańcuchu chłodniczym. Firma udostępnia też informacje na temat wpływu różnych tras, opakowań i środków transportu na zrównoważony rozwój i emisję CO2.

CEVA - światowy lider w logistyce dla healthcare i farmacji

Na rynkach medycznym i farmaceutycznym CEVA obsługuje już ponad 500 firm z branży healthcare i life science, zarządzając na świecie ponad 50 operacjami z zakresu logistyki kontraktowej oraz 20 z 30 największych łańcuchów dostaw urządzeń medycznych.

Niels Van Namen, Executive Vice President CEVA Global Healthcare Sector, zapewnia: „Nasi klienci są dostawcami szczepionek, urządzeń medycznych, leków i innych produktów wsparcia, z których korzystają pacjenci na całym świecie. Na przykład chorzy na cukrzycę nie powinni martwić się o niezawodność łańcucha dostaw insuliny. W CEVA rozwijamy rozwiązania dedykowane obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę, tak aby być pewnym, że bez względu na wyzwania logistyczne, potrzeby pacjentów będą zaspokojone. To właśnie pacjent stoi w centrum wszystkich naszych działań".

Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics, podsumowuje: „W ciągu ostatniego roku globalny rynek healthcare był świadkiem ogromnych zmian, które wynikały z pandemii, nadal wpływającej na codzienne życie. Pandemia w połączeniu z postępem technologicznym i leczeniem w domu zapoczątkowała nową erę w opiece zdrowotnej. CEVA, jako wiodący dostawca usług logistycznych, nadal będzie oferować nowe rozwiązania logistyczne w zakresie opieki zdrowotnej dla klientów, a w rezultacie ich pacjentów. Dzisiaj, nowe usługi  FORPATIENTS potwierdzają nasze zaangażowanie w szybkie i niezawodne łańcuchy dostaw na rzecz pacjentów."

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion Biuro prasowe
2024-04-24 | 16:00

Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion

Branża fashion uznawana jest za jedną z tych najbardziej wymagających branż, z dynamiką wyznaczaną przez trendy, sezonowe i kompleksowe wymiany kolekcji, tak jak obecnie z zimowej na
Transport PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)
2024-04-24 | 13:12

PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)

Od tego tygodnia holenderskie przedsiębiorstwo pocztowe PostNL i Spring, jego międzynarodowa spółka zależna, wprowadzą do europejskiej sieci transportu drogowego około czterech
Transport Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport
2024-04-22 | 14:00

Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest czasem refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz okazją do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. W tym kontekście,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.