CEVA FORPATIENTS – CEVA Logistics wdraża nowe usługi dla branży medycznej
CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, wzmacnia ofertę dla branży medycznej i farmaceutycznej. 7 kwietnia, podczas Światowego Dnia Zdrowia, CEVA ogłosiła uruchomienie nowych usług, które mają wspierać procesy leczenia pacjentów poprzez dostęp do szerokiego zakresu usług logistycznych dla branży healthcare. CEVA FORPATIENTS oferuje firmom medycznym i farmaceutycznym kompleksowe rozwiązania logistyczne, które stawiają pacjenta w centrum łańcucha dostaw. W ramach pakietu rozwiązań firma w drugim kwartale 2021 roku wprowadzi też nową ofertę dedykowaną obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę.
Usługi dla branży medycznej skoncentrowane na pacjentach
Pakiet CEVA FORPATIENTS w zakresie logistyki dla branży medycznej obejmuje rozwiązania dedykowane obsłudze: produktów wrażliwych na temperaturę, farmacji i biofarmacji, urządzeń medycznych, zdrowia pacjentów, opieki szpitalnej i domowej, a także usług diagnostycznych i laboratoryjnych. Scentralizowanie globalnej oferty firmy pod wspólną marką FORPATIENTS ma zapewniać klientom szybki dostęp do informacji na temat zakresu usług CEVA Logistics. Firma rozpoczyna też kampanię reklamową oraz w mediach społecznościowych, która ma pokazać, w jaki sposób rozwiązania logistyczne wspierają powszechne procedury medyczne i potrzeby opieki zdrowotnej.
Mając na uwadze dobro pacjentów, rozwiązania CEVA w zakresie obsługi branży healthcare spełniają wymogi dotyczące jakości, prywatności i zgodności ze standardami GxP i GDP oraz krajowymi i międzynarodowymi regulacjami prawnymi. Firma zapewnia kompleksowe zarządzanie tymi obszarami, od odbioru do dostawy. Szczegółowe informacje na temat regulacji oraz rozwiązań CEVA można znaleźć na stronie internetowej www.cevalogisticsforpatients.com.
Ponad 40 lokalizacji air cargo z kontrolowaną temperaturą
Nowe rozwiązanie CEVA Logistics wymaga zainwestowania na całym świecie w obiekty z kontrolowaną temperaturą. Przy wsparciu firmy macierzystej, grupy CMA CGM, światowego lidera w dziedzinie spedycji i logistyki, CEVA zobowiązała się do uruchomienia sieci ponad 40 lokalizacji frachtu lotniczego do końca 2021 roku. Niektóre z nich będą oferować również inne usługi, takie jak wsparcie logistyki kontraktowej.
Nowe bazy pozwolą CEVA nie tylko obsługiwać główne centra medyczne na rynkach regionalnych, ale także usprawnić logistycznie ponad 1450 szlaków handlowych w branży medycznej na całym świecie. Dzięki globalnej sieci, CEVA będzie mogła obsługiwać szeroki zakres przesyłek w połączeniu ze swoimi rozwiązaniami w zakresie opakowań wrażliwych na temperaturę, w tym opakowań aktywnych i pasywnych, a także rozwiązań dla towarów o niestandardowych wymiarach.
W ramach oferty produktowej CEVA zapewni także najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie widoczności i monitorowania, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanym urządzeniom IoT z funkcją lokalizacji i pomiaru temperatury. Informacje na ten temat mają być przesyłane do systemu do zarządzania łańcuchem dostaw Matrix®, a także do centralnego biura zarządzającego monitorowaniem przesyłek 24/7. Tak wielopłaszczyznowe podejście zapewni utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas dostawy przesyłek - co jest głównym problemem dla klientów z branży medycznej. W odpowiedzi na globalny rozwój transportu szczepionek i leków, CEVA skoncentruje się na obsłudze dostaw produktów w temperaturze od 2° do 8° C, w tym niektórych szczepionek przeciwko COVID-19, także tych wymagających niższych temperatur podczas transportu.
Dodatkowo, usługi CEVA obejmują ocenę ryzyka, zarządzanie wydajnością i potencjałem a także w pełni zintegrowane rozwiązania w zakresie zarządzania transportem i magazynowaniem w łańcuchu chłodniczym. Firma udostępnia też informacje na temat wpływu różnych tras, opakowań i środków transportu na zrównoważony rozwój i emisję CO2.
CEVA - światowy lider w logistyce dla healthcare i farmacji
Na rynkach medycznym i farmaceutycznym CEVA obsługuje już ponad 500 firm z branży healthcare i life science, zarządzając na świecie ponad 50 operacjami z zakresu logistyki kontraktowej oraz 20 z 30 największych łańcuchów dostaw urządzeń medycznych.
Niels Van Namen, Executive Vice President CEVA Global Healthcare Sector, zapewnia: „Nasi klienci są dostawcami szczepionek, urządzeń medycznych, leków i innych produktów wsparcia, z których korzystają pacjenci na całym świecie. Na przykład chorzy na cukrzycę nie powinni martwić się o niezawodność łańcucha dostaw insuliny. W CEVA rozwijamy rozwiązania dedykowane obsłudze produktów wrażliwych na temperaturę, tak aby być pewnym, że bez względu na wyzwania logistyczne, potrzeby pacjentów będą zaspokojone. To właśnie pacjent stoi w centrum wszystkich naszych działań".
Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics, podsumowuje: „W ciągu ostatniego roku globalny rynek healthcare był świadkiem ogromnych zmian, które wynikały z pandemii, nadal wpływającej na codzienne życie. Pandemia w połączeniu z postępem technologicznym i leczeniem w domu zapoczątkowała nową erę w opiece zdrowotnej. CEVA, jako wiodący dostawca usług logistycznych, nadal będzie oferować nowe rozwiązania logistyczne w zakresie opieki zdrowotnej dla klientów, a w rezultacie ich pacjentów. Dzisiaj, nowe usługi FORPATIENTS potwierdzają nasze zaangażowanie w szybkie i niezawodne łańcuchy dostaw na rzecz pacjentów."

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.