Komunikaty PR

CEVA Logistics jako pierwsza firma otrzymuje nowy certyfikat IATA CEIV

2021-10-20  |  15:00
Biuro prasowe

Na dorocznym Światowym Sympozjum Cargo  Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) w Dublinie, ogłoszono, że CEVA Logistics została pierwszą firmą na świecie, która otrzymała nowy certyfikat CEIV IATA Lithium Battery. Jego przyznanie jest wynikiem współpracy operatora z IATA i wsparcia rozwoju nowego programu certyfikacji. CEIV w zakresie obsługi baterii litowych otrzymały oddziały frachtu lotniczego CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu.

Certyfikacja potwierdza gotowość oddziałów CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu, w tym przeszkolenie pracowników, do prawidłowej obsługi baterii litowych i ich składowania. Obecnie CEVA planuje rozszerzenie certyfikacji o kolejne oddziały w Azji, Europie i obu Amerykach. Celem firmy jest zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa dzięki kompleksowej certyfikacji sieci świadczącej usługi cargo lotniczego w ramach rozwiązania CEVA Batteries Solutions.

Wieloletnie doświadczenie w transporcie baterii

CEVA ma już duże doświadczenie w organizacji dostaw różnego rodzaju typów i rozmiarów baterii dla klientów z branży motoryzacyjnej, technologicznej, medycznej, przemysłowej, dóbr konsumenckich oraz retail. Na rynku motoryzacyjnym CEVA jest ekspertem w realizacji transportów akumulatorów do nowych pojazdów elektrycznych (NEV), współpracując z 14 z 15 największych światowych producentów oryginalnych części samochodowych.

Wraz z nowym certyfikatem, CEVA wykazuje znajomość i zastosowanie wymaganych procedur w transporcie potencjalnie niebezpiecznych towarów przy wykorzystaniu CEVA Batteries Solutions. Certyfikacja potwierdza kompetencje i zwiększa możliwości CEVA w organizacji dostaw lotniczych baterii litowych. Jednoczenie operator może wspierać swoich klientów na każdym etapie cyklu życia baterii poprzez łączenie usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem w transporcie lotniczym, lądowym i morskim. CEVA Batteries Solutions to zgodne z przepisami, dostosowane do potrzeb klienta, usługi logistyczne end-to-end o zasięgu globalnym i lokalnym, zapewniające integralność dostaw baterii klientów.

CEVA wspiera IATA i wymianę wiedzy w branży lotniczej

Peter Penseel, Dyrektor Operacyjny ds. Frachtu Lotniczego w CEVA Logistics, jako panelista, wziął udział w sesji plenarnej Światowego Sympozjum Cargo (World Cargo Symposium). Jej tematem były wyzwania i możliwości transformacji w branży lotniczego cargo. Sympozjum jest największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem w branży a zarazem jedynym, które gromadzi kluczowych uczestników lotniczych łańcuchów dostaw.

CEIV Lithium Battery jest czwartym programem CEIV IATA i pierwszym certyfikatem CEIV otrzymanym przez CEVA Logistics. Programy CEIV IATA obejmują także trzy inne certyfikaty, tj. CEIV Pharma, CEIV Live Animals oraz CEIV Fresh. Otrzymało je ponad 300 firm z branży logistyki i łańcucha dostaw.

Peter Penseel mówi: „Klienci z branży motoryzacyjnej, health&care i technologicznej doceniają naszą zdolność do dostarczania responsywnych rozwiązań logistycznych bez względu na miejsce docelowe lub rodzaj ładunku, takiego jak baterie litowe. Dzięki doświadczeniu w transporcie różnego rodzaju baterii,  jesteśmy idealnym partnerem dla IATA w pilotażu nowej certyfikacji CEIV. IATA nadal jest liderem w wyznaczaniu standardów, regulacji i wytycznych, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo w transporcie lotniczym. Nowa certyfikacja daje klientom jeszcze większą pewność co do naszych umiejętności w zakresie bezpiecznego i niezawodnego transportu baterii litowych".

Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA, podsumowuje: „Gratulacje dla CEVA, pierwszej firmy logistycznej, która uzyskała certyfikat CEIV Lithium Battery dla hubów w Amsterdamie i Hong Kongu. Klienci pioniera programu CEIV Lithium Battery docenią jego zaangażowanie w bezpieczną obsługę przesyłek, a branża skorzysta z wzorca jakości, który pomogą wyznaczyć."

 

Na zdjęciu od lewej: Peter Penseel, Dyrektor Operacyjny ds. Frachtu Lotniczego CEVA Logistics oraz Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.