CEVA Logistics na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw
Od 1 września CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, w 100% kompensuje emisję CO2 w transportach drobnicowych (LCL), zmniejszając tym samym ślad węglowy przesyłek. Firma offsetuje ślad węglowy w ramach „Share the Box" LCL za pomocą PUR Projet. Zakup kredytów węglowych przez CEVA ma przyczynić się do ochrony Parku Narodowego Gola Rainforest (GRNP) w południowo-wschodniej części Sierra Leone.
Zielone usługi LCL dla klientów bez dodatkowych kosztów
Podczas gdy coraz więcej firm poszukuje sposobów na zmniejszenie emisji CO2, szczególnie w łańcuchach dostaw, CEVA Logistics już teraz zapewnia elastyczne i zrównoważone rozwiązanie logistyczne. Offsetowanie w ramach usług LCL jest wartością dodaną dla klientów i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. CEVA obsługuje ok. 500 tys. m3 ładunków drobnicowych rocznie.
Usługa CEVA „Share the Box” dla przesyłek drobnicowych (LCL) dostępna jest dla klientów na wszystkich kontynentach. Dostawy door-to-door, dzięki rozbudowanej sieci transportu naziemnego, realizowane są poza terminalami kontenerowymi.
CEVA wspiera ochronę lasów tropikalnych
Program offsetu węglowego CEVA Logistics, przy współpracy z PUR Projet, ma wspierać Park Narodowy Gola Rainforest (GRNP) w południowo-wschodniej części Sierra Leone. Park jest domem dla ponad 1000 gatunków zwierząt i roślin, w tym 60 zagrożonych (8 poważnie a 1 krytycznie). Celem całego projektu jest nie tylko ich ochrona, a także utrzymanie 68 515 ha lasów tropikalnych i wsparcie ponad 100 zubożałych lokalnych społeczności, żyjących na terenie Parku.
Wsparcie dla GRNP jest pierwszym projektem REDD+ w Sierra Leone i Afryce Zachodniej, który uzyskał certyfikat Double Gold przyznawanym w ramach standardów Climate, Community and Biodiversity Standard za wyjątkowy wkład w dostosowanie do Zmian Klimatycznych i Bioróżnorodność.
Lider logistyki na rzecz naszej planety
Jako część Grupy CMA CGM, światowego lidera w spedycji i logistyce, CEVA angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska. Grupa inwestuje w badania i rozwój, wspierając rozwój nowych źródeł energii i technologii, i tym samym zmniejszających wpływ transportu oraz logistyki na naszą planetę. Celem, jaki stawia sobie Grupa CMA CGM, jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2050 roku.
Oprócz offsetu węglowego usług drobnicowych LCL, CEVA Logistics oferuje klientom różne opcje paliw alternatywnych, tj. biopaliwa, LNG i biometan. Ich zastosowanie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych w transporcie ładunków oceanicznych. CEVA jest też członkiem Clean Cargo Group, inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju typu business-to-business, której celem jest zmniejszenie wpływu branży transportowej na środowisko.
CEVA, przy współpracy z partnerami - przewoźnikami lotniczymi, oferuje także klientom korzystającym z usług frachtu lotniczego różne rozwiązania w zakresie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). W kwietniu CEVA, jako pierwsza firma logistyczna, przystąpiła do programu United Airlines Eco-Skies Alliance, który ma zachęcać i przyspieszyć wykorzystanie SAF w transporcie lotniczym. CEVA wykorzystuje też paliwa alternatywne i pojazdy elektryczne w swojej flocie naziemnej i firmowej.
Dodatkowo, na stronie internetowej CEVA udostępnia ekokalkulator logistyczny, który pozwala oszacować ślad węglowy dla przesyłek w transporcie oceanicznym, lotniczym lub lądowym. Oszacowanie śladu węglowego i odpowiednie planowanie są pierwszymi krokami w projektowaniu bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw.
Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics, mówi: „Offsetując emisję CO2 w ramach usług LCL, CEVA Logistics pozytywnie wpływa na ślad węglowy naszych klientów i branży. CEVA podejmuje konkretne działania już dziś, jednocześnie zwracając uwagę na rozwiązania jutra. Nadal będziemy ściśle współpracować z klientami, rozwijając zrównoważone łańcuchy dostaw w ramach wspólnego zobowiązania do podejmowania działań na rzecz naszej planety”.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.