Komunikaty PR

CEVA Logistics na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw

2021-09-23  |  13:00
Biuro prasowe

Od 1 września CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny,  w 100% kompensuje emisję CO2 w transportach drobnicowych (LCL), zmniejszając tym samym ślad węglowy przesyłek. Firma offsetuje ślad węglowy w ramach „Share the Box" LCL za pomocą PUR Projet. Zakup kredytów węglowych przez CEVA ma przyczynić się do ochrony Parku Narodowego Gola Rainforest (GRNP) w południowo-wschodniej części Sierra Leone.

Zielone usługi LCL dla klientów bez dodatkowych kosztów

Podczas gdy coraz więcej firm poszukuje sposobów na zmniejszenie emisji CO2, szczególnie w łańcuchach dostaw, CEVA Logistics już teraz zapewnia elastyczne i zrównoważone rozwiązanie logistyczne. Offsetowanie w ramach usług LCL jest wartością dodaną dla klientów i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. CEVA obsługuje ok. 500 tys. m3 ładunków drobnicowych rocznie.

Usługa CEVA „Share the Box” dla przesyłek drobnicowych (LCL) dostępna jest dla klientów na wszystkich kontynentach. Dostawy door-to-door, dzięki rozbudowanej sieci transportu naziemnego, realizowane są poza terminalami kontenerowymi.

CEVA wspiera ochronę lasów tropikalnych

Program offsetu węglowego CEVA Logistics, przy współpracy z PUR Projet, ma wspierać Park Narodowy Gola Rainforest (GRNP) w południowo-wschodniej części Sierra Leone. Park jest domem dla ponad 1000 gatunków zwierząt i roślin, w tym 60 zagrożonych (8 poważnie a 1 krytycznie). Celem całego projektu jest nie tylko ich ochrona, a także utrzymanie 68 515 ha lasów tropikalnych i wsparcie ponad 100 zubożałych lokalnych społeczności, żyjących na terenie Parku.

Wsparcie dla GRNP jest pierwszym projektem REDD+ w Sierra Leone i Afryce Zachodniej, który uzyskał certyfikat Double Gold przyznawanym w ramach standardów Climate, Community and Biodiversity Standard za wyjątkowy wkład w dostosowanie do Zmian Klimatycznych i Bioróżnorodność.

Lider logistyki na rzecz naszej planety

Jako część Grupy CMA CGM, światowego lidera w spedycji i logistyce, CEVA angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska. Grupa inwestuje w badania i rozwój, wspierając rozwój nowych źródeł energii i technologii, i tym samym zmniejszających wpływ transportu oraz logistyki na naszą planetę. Celem, jaki stawia sobie Grupa CMA CGM, jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2050 roku.

Oprócz offsetu węglowego usług drobnicowych LCL, CEVA Logistics oferuje klientom różne opcje paliw alternatywnych, tj. biopaliwa, LNG i biometan. Ich zastosowanie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych w transporcie ładunków oceanicznych. CEVA jest też członkiem Clean Cargo Group, inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju typu business-to-business, której celem jest zmniejszenie wpływu branży transportowej na środowisko.

CEVA, przy współpracy z partnerami -  przewoźnikami lotniczymi, oferuje także klientom korzystającym z usług frachtu lotniczego różne rozwiązania w zakresie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF).  W kwietniu CEVA, jako pierwsza firma logistyczna, przystąpiła do programu United Airlines Eco-Skies Alliance, który ma zachęcać i przyspieszyć wykorzystanie SAF w transporcie lotniczym. CEVA wykorzystuje też paliwa alternatywne i pojazdy elektryczne w swojej flocie naziemnej i firmowej.

Dodatkowo, na stronie internetowej CEVA udostępnia ekokalkulator logistyczny, który pozwala oszacować ślad węglowy dla przesyłek w transporcie oceanicznym, lotniczym lub lądowym. Oszacowanie śladu węglowego i odpowiednie planowanie są pierwszymi krokami w projektowaniu bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw.

Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics, mówi: Offsetując emisję CO2 w ramach usług LCL, CEVA Logistics pozytywnie wpływa na ślad węglowy naszych klientów i branży. CEVA podejmuje konkretne działania już dziś, jednocześnie zwracając uwagę na rozwiązania jutra. Nadal będziemy ściśle współpracować z klientami, rozwijając zrównoważone łańcuchy dostaw w ramach wspólnego zobowiązania do podejmowania działań na rzecz naszej planety”.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Komunikacja autobusowa jedzie po nowe technologie Biuro prasowe
2024-04-17 | 11:50

Komunikacja autobusowa jedzie po nowe technologie

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym obejmuje liczne wyzwania, od unowocześniania floty autobusowej, przez wprowadzanie nowych połączeń, aż po sprostanie wymogom emisyjności. Istotnym
Transport DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię
2024-04-16 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię

Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum
Transport Gruba Logistics: Lokalna Firma z Gdyni Buduje Pozycję Na Pomorzu
2024-04-16 | 11:00

Gruba Logistics: Lokalna Firma z Gdyni Buduje Pozycję Na Pomorzu

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie biznesu, lokalne firmy odgrywają coraz ważniejszą rolę w gospodarce regionalnej. Jedną z takich dynamicznie rozwijających się firm jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.