CEVA Logistics operatorem centrum logistycznego Mölnlycke w UK
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisał pięcioletnią umowę ze szwedzką firmą Mölnlycke, światowym dostawcą produktów i rozwiązań medycznych. Od grudnia CEVA zarządza nowym magazynem Mölnlycke w Wielkiej Brytanii, zapewniając rozwiązania logistyczne, które pozwolą na rozszerzenie oferty i jeszcze lepsze dopasowanie się do wymagań klientów.
Obsługa magazynowa i konsolidacja w Max Park
Nowy brytyjski magazyn Mölnlycke o powierzchni 5 tys. mkw. zlokalizowany jest w obiekcie CEVA Logistics typu multi-user w centrum logistycznym Max Park w Corby. CEVA Logistics będzie odpowiadać za obsługę różnego rodzaju produktów medycznych wytwarzanych lub sprowadzanych z Azji i Europy. W centrum ma być składowanych, kompletowanych i przygotowanych do dalszej dystrybucji na terenie Wielkiej Brytanii ponad 9 tys. palet.
Wysokie standardy obsługi produktów medycznych
CEVA Logistics uczestniczyła w usprawnieniu łańcucha dostaw Mölnlycke i opracowaniu bardziej efektywnych logistyczne tras dla dostaw. To pozwoliło na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 41 proc. w porównaniu z trasami realizowanymi w poprzednim, europejskim centrum dystrybucji firmy.
Aby umożliwić bezpyłowe pakowanie produktów w magazynie, zarządzanym przez CEVA, zainstalowano nowe regały paletowe i półki oraz wyznaczono strefy czyste (pomieszczenia sterylne). Dodatkowo, w Max Park ma zostać wdrożony system WMS (system zarządzania magazynem) zatwierdzony przez służby nadzoru medycznego oraz akredytowany system zarządzania jakością - ISO 13485.
Sam Goodger, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Dzięki dobremu zrozumieniu specyfiki działalności Mölnlycke udało się nam zaprojektować rozwiązanie efektywne kosztowo w perspektywie długoterminowej, co świadczy o naszym zaangażowaniu w ciągłe doskonalenie. Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie klienta, który powierzył nam obsługę jego działalności w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy mogli wspierać firmę Mölnlycke w jeszcze lepszym dostosowaniu się do wymagań jej klientów".
Komentując uruchomienie centrum dystrybucji, Nick Rothwell, Dyrektor Generalny UK&I, Mölnlycke powiedział: „Naszym celem jest zapewnienie pracownikom służby zdrowia, z którymi współpracujemy w Wielkiej Brytanii, rozwiązań koniecznych do sprawowania opieki nad pacjentami, zwłaszcza w tak niepewnych czasach. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucji jest niezbędne dla dalszego rozwoju naszej działalności w Wielkiej Brytanii i pozwoli nam zminimalizować wpływ, jaki na dostawy naszych produktów może mieć sytuacja w kraju i na świecie".
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.