CEVA Logistics operatorem centrum logistycznego Mölnlycke w UK
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisał pięcioletnią umowę ze szwedzką firmą Mölnlycke, światowym dostawcą produktów i rozwiązań medycznych. Od grudnia CEVA zarządza nowym magazynem Mölnlycke w Wielkiej Brytanii, zapewniając rozwiązania logistyczne, które pozwolą na rozszerzenie oferty i jeszcze lepsze dopasowanie się do wymagań klientów.
Obsługa magazynowa i konsolidacja w Max Park
Nowy brytyjski magazyn Mölnlycke o powierzchni 5 tys. mkw. zlokalizowany jest w obiekcie CEVA Logistics typu multi-user w centrum logistycznym Max Park w Corby. CEVA Logistics będzie odpowiadać za obsługę różnego rodzaju produktów medycznych wytwarzanych lub sprowadzanych z Azji i Europy. W centrum ma być składowanych, kompletowanych i przygotowanych do dalszej dystrybucji na terenie Wielkiej Brytanii ponad 9 tys. palet.
Wysokie standardy obsługi produktów medycznych
CEVA Logistics uczestniczyła w usprawnieniu łańcucha dostaw Mölnlycke i opracowaniu bardziej efektywnych logistyczne tras dla dostaw. To pozwoliło na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 41 proc. w porównaniu z trasami realizowanymi w poprzednim, europejskim centrum dystrybucji firmy.
Aby umożliwić bezpyłowe pakowanie produktów w magazynie, zarządzanym przez CEVA, zainstalowano nowe regały paletowe i półki oraz wyznaczono strefy czyste (pomieszczenia sterylne). Dodatkowo, w Max Park ma zostać wdrożony system WMS (system zarządzania magazynem) zatwierdzony przez służby nadzoru medycznego oraz akredytowany system zarządzania jakością - ISO 13485.
Sam Goodger, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Dzięki dobremu zrozumieniu specyfiki działalności Mölnlycke udało się nam zaprojektować rozwiązanie efektywne kosztowo w perspektywie długoterminowej, co świadczy o naszym zaangażowaniu w ciągłe doskonalenie. Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie klienta, który powierzył nam obsługę jego działalności w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy mogli wspierać firmę Mölnlycke w jeszcze lepszym dostosowaniu się do wymagań jej klientów".
Komentując uruchomienie centrum dystrybucji, Nick Rothwell, Dyrektor Generalny UK&I, Mölnlycke powiedział: „Naszym celem jest zapewnienie pracownikom służby zdrowia, z którymi współpracujemy w Wielkiej Brytanii, rozwiązań koniecznych do sprawowania opieki nad pacjentami, zwłaszcza w tak niepewnych czasach. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucji jest niezbędne dla dalszego rozwoju naszej działalności w Wielkiej Brytanii i pozwoli nam zminimalizować wpływ, jaki na dostawy naszych produktów może mieć sytuacja w kraju i na świecie".
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.