CEVA Logistics otrzymuje kolejne certyfikaty IATA CEIV Lithium Battery
Na dorocznym Światowym Sympozjum Cargo Międzynarodowego Zrzeszenia Transportu Lotniczego (IATA), CEVA Logistics ogłosiła wzmocnienie programu SKYCAPACITY i rozszerzenie o 5 nowych lokalizacji sieci oddziałów lotniczych certyfikowanych w programie IATA CEIV Lithium Battery.
W 2021 r. certyfikat IATA CEIV w zakresie obsługi baterii litowych otrzymały oddziały frachtu lotniczego CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu. Teraz dołączyły do nich kolejne lokalizacje we Frankfurcie, Incheon, Szanghaju (PVG), Singapurze oraz Tokio. CEVA jest pierwszą na świecie firmą, która w 2021 r. otrzymała nowy certyfikat IATA CEIV, w ramach współpracy z IATA i wsparcia rozwoju programu certyfikacji. Do końca 2022 r. CEVA spodziewa się przyznania certyfikatów swoim amerykańskim oddziałom w Atlancie i Detroit, co zwiększy liczbę certyfikowanych lokalizacji do 9.
Certyfikacja potwierdza gotowość każdego z oddziałów do prawidłowej obsługi i składowania baterii litowych. Zaświadcza też, że ich pracownicy odbyli szkolenia i posiadają niezbędną wiedzę w tym zakresie. Firma jest zaangażowana w zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa dzięki pełnej certyfikacji sieci świadczącej usługi frachtu lotniczego w ramach rozwiązania CEVA Batteries Solutions.
Więcej własnej, kontrolowanej powierzchni ładunkowej na niestabilnym rynku
CEVA Logistics, rozszerzając globalny program SKYCAPACITY zakupiła także dodatkowe miejsca na pokładach samolotów obsługujących kluczowe trasy. Własna i kontrolowana przez CEVA powierzchnia ładunkowa umożliwia oferowanie stałych cen i daje gwarancję dostępności, mimo wzrostów i spadków na rynku. Teraz firma obsługuje ponad 1300 ton ładunków tygodniowo, dzięki ponad 50 lotom wykonywanym z 20 lotnisk.
W ramach oferty CEVA obecnie realizuje dostawy na różnych kierunkach do/z Ameryki Północnej i Południowej, Europy oraz Azji i Pacyfiku. Własna i kontrolowana sieć, obejmująca wielu przewoźników, w skład której wchodzą frachtowce, frachtowce pax i powierzchnie w samolotach pasażerskich, dostępna jest wraz z wiodącymi usługami CEVA, tj. zarządzanie, śledzenie przesyłek i obsługa celna. W ramach sieci klienci mogą korzystać również z rozwiązań typu spot cargo.
Peter Penseel, chief operating officer, air freight, CEVA Logistics, mówi: „Nadal rozwijamy naszą globalną sieć, a także jakość i bezpieczeństwo usług transportu lotniczego. Dzięki udoskonalonemu programowi SKYCAPACITY i nowym certyfikatom CEIV dla oddziałów lotniczych, zdecydowanie zwiększyliśmy naszą zdolność do wspólnego tworzenia wartości z klientami działającymi w wielu branżach".

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.