Komunikaty PR

CEVA Logistics podpisuje umowę i umacnia współpracę z HMM

2022-09-23  |  15:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics połączy jeszcze większą liczbę załadowców z dostępną powierzchnią ładunkową we frachcie morskim. CEVA podpisała właśnie wieloletnią umowę z południowokoreańskim przewoźnikiem oceanicznym HMM, ósmym na świecie w obsłudze kontenerów 20-stopowych (TEU).

Umowa zawarta pomiędzy CEVA a HMM ma obowiązywać do 2025 roku. Rozszerza ona zakres dotychczasowej współpracy między obiema firmami (HMM już wcześniej był przewoźnikiem oceanicznym CEVA). Po jej podpisaniu CEVA zwiększyła swoją strategiczną sieć partnerów frachtu oceanicznego do 14 przewoźników globalnych i regionalnych.

Jako niezależny operator NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier), CEVA zarządza transportem przesyłek całokontenerowych (FCL) i drobnicowych (LCL) do/z 237 krajów na świecie. Jej oferta obejmuje ponad 60 tys. połączeń port-port i 600 tys. door-to-door. W 2021 r. CEVA obsłużyła ok. 1,4 mln TEU ładunków FCL i LCL.

Stephane Gautrais, global head of ocean freight, CEVA Logistics, mówi: „Nasza pozycja jako wiodącego operatora NVOCC zależy od silnych relacji, jakie utrzymujemy z przewoźnikami oceanicznymi. Mimo trudnych warunków rynkowych, HMM udowodnił w ciągu ostatnich kilku lat, że jest silnym i niezawodnym partnerem. Umowa ugruntowuje i rozszerza to, co uważamy za długoterminową, strategiczną relację, która umożliwi nam nawiązanie istotnych połączeń w globalnym handlu i obsługę naszych klientów ocean cargo".

Jeremy Choi, chief global trade management, HMM, mówi: „CEVA Logistics jest wieloletnim partnerem, uznanym i sprawdzonym klientem VIP dla HMM. Cenimy sobie strategiczną relację i współpracę biznesową, budowane od wielu lat. W oparciu o umowę, oczekujemy, że obie firmy wspólnie wypracują i zapewnią bardziej praktyczne i wydajne rozwiązania, w odpowiedzi na potrzeby rynku i klientów".

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny Biuro prasowe
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana
Transport Koszty transportu morskiego rosną!
2024-07-23 | 08:00

Koszty transportu morskiego rosną!

Napięcia geopolityczne sprawiają, że stawki frachtowe kontenerowców powracają do szczytów obserwowanych ostatnio w połowie 2022 roku. Oprócz zakłóceń na Morzu
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.