CEVA Logistics przedłuża dwa długoletnie kontrakty
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku logistyki kontraktowej – niedawno firma przedłużyła dwie długoterminowe umowy z kluczowymi klientami w naszym kraju. Jednym z nich jest światowy producent oświetlenia, z którym CEVA Logistics współpracuje od ponad 10 lat. Drugi to SVP Worldwide, wiodący na rynku producent maszyn do szycia, akcesoriów i części zamiennych, którego CEVA obsługuje od ponad 5 lat.
Obie firmy przedłużyły umowy w oparciu o wysoki poziom usług, innowacyjne rozwiązania i sprawną obsługę.
Wiodąca firma z branży oświetleniowej wybiera pełen zakres usług CEVA Logistics
W dwóch magazynach w Polsce, prawie 400-osobowy zespół CEVA Logistics zapewnia ciągłość operacji światowego producenta oświetlenia, w oparciu o umowę przedłużoną do końca 2022 roku. W obu lokalizacjach, o łącznej powierzchni 60 tys. mkw., CEVA Logistics odpowiada za kompleksową obsługę magazynową, w tym operacje przychodzące i wychodzące, magazynowanie, organizację transportu (planowanie, „cut-off” zamówień klientów, konsolidacja zamówień, komunikacja operacyjna z przewoźnikami) oraz usługi o wartości dodanej. Z tych dwóch obiektów CEVA Logistics dystrybuuje produkty klienta na cały świat z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, które zwiększają bezpieczeństwo i wydajność, jednocześnie spełniając wymagania w zakresie ochrony środowiska. Przykładem może być stosowanie opakowań na żądanie, co pozwala ograniczyć ich zużycie do niezbędnego minimum w przeliczeniu na paczkę.
SVP Worldwide przedłuża umowę z CEVA Logistics
CEVA Logistics obsługuje od ponad 5 lat SVP Worldwide, wiodącego na rynku producenta maszyn do szycia, akcesoriów i części zamiennych. Kontrakt pomiędzy SVP a CEVA został przedłużony do 2023 roku, a obie firmy już teraz planują dalsze rozszerzenie współpracy. CEVA będzie świadczyć dla SVP Worldwide pełen zakres usług magazynowych i logistycznych. Z magazynu w Stargardzie w północno-zachodniej Polsce operator będzie organizować transporty i dystrybucję towarów SVP do krajów Europy Środkowej i Północnej.
„Budowanie długotrwałych, partnerskich relacji z klientami w obszarze logistyki kontraktowej jest kluczowym elementem sukcesu naszego biznesu w Polsce. Dwóch naszych klientów przekonało się, że jesteśmy zaufanym partnerem, z którym mogą się rozwijać i rozszerzać swoją działalność biznesową w całym regionie. Cieszymy się, że postanowili przedłużyć umowy z CEVA Logistics" powiedział Guillaume Sauzedde, dyrektor zarządzający CEVA Logistics na Europę Wschodnią.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.