CEVA Logistics przejmuje Stellar Value Chain Solutions
CEVA Logistics podpisała umowę nabycia 96% udziałów firmy Stellar Value Chain Solutions, z siedzibą w Bombaju, od spółki stowarzyszonej z funduszem private equity Warburg Pincus i innych udziałowców.
Stellar Value Chain Solutions, firma założona w 2016 r. przez Anshumana Singha, jest kluczowym graczem na rynku logistyki kontraktowej w Indiach. Specjalizuje się w obsłudze sprzedaży omni-channel (wielokanałowej) i usługach fulfillmentu dla branż: e-commerce, motoryzacyjnej, spożywczej, konsumenckiej, modowej i retail, a także opieki zdrowotnej i farmaceutycznej. Po przejęciu, za jej działalność będzie nadal odpowiadał Anshuman Singh.
Dzięki tej umowie CEVA przejmie około 715 300 mkw. powierzchni magazynowej w ponad 70 obiektach w 21 miastach Indii. Do zespołu CEVA dołączy zespół blisko 8000 pracowników pełnoetatowych i tymczasowych Stellar, którzy wniosą wiedzą ekspercką i ugruntowane relacje na rynku. Przejęcie Stellar umożliwi CEVA na dywersyfikację jej obecności w Indiach, przez zwiększenie lokalnej siły roboczej, aktywów, bazy klientów i możliwości obsługi. Umowa wzmacnia też strategię CEVA ukierunkowaną na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań łańcucha dostaw.
Kolejny krok w strategicznym rozwoju CEVA w regionie Azji i Pacyfiku (APAC)
Dotychczas sieć CEVA Logistics w Indiach obejmowała 75 oddziałów w 35 miastach i powierzchnię magazynową ok. 250 800 mkw. Dzięki przejęciu, CEVA znacząco wzmacnia swoją pozycję na indyjskim rynku logistyki kontraktowej, oferując nowym klientom globalną wiedzę, większą efektywność operacyjną i innowacje.
Przejęcie firmy w Indiach uzupełnia rozwój działalności CEVA w zakresie logistyki kontraktowej także w innych krajach Azji i Pacyfiku. Transakcja ta przyniesie też CEVA korzyści w zakresie zarządzania frachtem i usług celnych w regionie. Wraz z rozwojem nowych trendów w produkcji i szlaków łańcucha dostaw, globalna sieć i szeroka oferta rozwiązań logistycznych CEVA zapewnią klientom z regionu APAC elastyczność reakcji w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe.
Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Dzięki przyłączeniu Stellar VCS będziemy kontynuować nasz strategiczny wzrost, którego celem jest dołączenie do TOP 5 globalnych graczy logistycznych. Rozwijamy się w kolejnych, kluczowych segmentach rynku i zwiększamy naszą obecność w kraju o strategicznym znaczeniu. Stellar posiada ważną dla logistyki kontraktowej sieć obiektów w całych Indiach i imponującą listę klientów. Wykorzystanie ich wiedzy eksperckiej i obecności w Indiach to duży krok naprzód dla CEVA Logistics".
Anshuman Singh, założyciel Stellar Value Chain Solutions, powiedział: „Zbudowaliśmy silną sieć w Indiach w oparciu o nasze zaangażowanie w obsługę klientów przez długotrwałe partnerstwa. Od samego początku Warburg Pincus był niezwykle cennym i wspierającym partnerem w tworzeniu tej firmy i teraz przekazuje pałeczkę kolejnemu globalnemu gigantowi, CEVA Logistics, aby poprowadził ją naprzód. Z niecierpliwością czekamy na przyszłość z CEVA, nadal wspierając nasze zaangażowanie na rzecz klientów i umożliwiając im korzystanie z globalnych możliwości CEVA w połączeniu z naszą wiedzą o Indiach. Wspólne wartości pracowników Stellar i zespołu CEVA Logistics pozwolą na szybką integrację i nowe, globalne możliwości dla naszych współpracowników”.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.