CEVA Logistics przejmuje Stellar Value Chain Solutions
CEVA Logistics podpisała umowę nabycia 96% udziałów firmy Stellar Value Chain Solutions, z siedzibą w Bombaju, od spółki stowarzyszonej z funduszem private equity Warburg Pincus i innych udziałowców.
Stellar Value Chain Solutions, firma założona w 2016 r. przez Anshumana Singha, jest kluczowym graczem na rynku logistyki kontraktowej w Indiach. Specjalizuje się w obsłudze sprzedaży omni-channel (wielokanałowej) i usługach fulfillmentu dla branż: e-commerce, motoryzacyjnej, spożywczej, konsumenckiej, modowej i retail, a także opieki zdrowotnej i farmaceutycznej. Po przejęciu, za jej działalność będzie nadal odpowiadał Anshuman Singh.
Dzięki tej umowie CEVA przejmie około 715 300 mkw. powierzchni magazynowej w ponad 70 obiektach w 21 miastach Indii. Do zespołu CEVA dołączy zespół blisko 8000 pracowników pełnoetatowych i tymczasowych Stellar, którzy wniosą wiedzą ekspercką i ugruntowane relacje na rynku. Przejęcie Stellar umożliwi CEVA na dywersyfikację jej obecności w Indiach, przez zwiększenie lokalnej siły roboczej, aktywów, bazy klientów i możliwości obsługi. Umowa wzmacnia też strategię CEVA ukierunkowaną na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań łańcucha dostaw.
Kolejny krok w strategicznym rozwoju CEVA w regionie Azji i Pacyfiku (APAC)
Dotychczas sieć CEVA Logistics w Indiach obejmowała 75 oddziałów w 35 miastach i powierzchnię magazynową ok. 250 800 mkw. Dzięki przejęciu, CEVA znacząco wzmacnia swoją pozycję na indyjskim rynku logistyki kontraktowej, oferując nowym klientom globalną wiedzę, większą efektywność operacyjną i innowacje.
Przejęcie firmy w Indiach uzupełnia rozwój działalności CEVA w zakresie logistyki kontraktowej także w innych krajach Azji i Pacyfiku. Transakcja ta przyniesie też CEVA korzyści w zakresie zarządzania frachtem i usług celnych w regionie. Wraz z rozwojem nowych trendów w produkcji i szlaków łańcucha dostaw, globalna sieć i szeroka oferta rozwiązań logistycznych CEVA zapewnią klientom z regionu APAC elastyczność reakcji w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe.
Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Dzięki przyłączeniu Stellar VCS będziemy kontynuować nasz strategiczny wzrost, którego celem jest dołączenie do TOP 5 globalnych graczy logistycznych. Rozwijamy się w kolejnych, kluczowych segmentach rynku i zwiększamy naszą obecność w kraju o strategicznym znaczeniu. Stellar posiada ważną dla logistyki kontraktowej sieć obiektów w całych Indiach i imponującą listę klientów. Wykorzystanie ich wiedzy eksperckiej i obecności w Indiach to duży krok naprzód dla CEVA Logistics".
Anshuman Singh, założyciel Stellar Value Chain Solutions, powiedział: „Zbudowaliśmy silną sieć w Indiach w oparciu o nasze zaangażowanie w obsługę klientów przez długotrwałe partnerstwa. Od samego początku Warburg Pincus był niezwykle cennym i wspierającym partnerem w tworzeniu tej firmy i teraz przekazuje pałeczkę kolejnemu globalnemu gigantowi, CEVA Logistics, aby poprowadził ją naprzód. Z niecierpliwością czekamy na przyszłość z CEVA, nadal wspierając nasze zaangażowanie na rzecz klientów i umożliwiając im korzystanie z globalnych możliwości CEVA w połączeniu z naszą wiedzą o Indiach. Wspólne wartości pracowników Stellar i zespołu CEVA Logistics pozwolą na szybką integrację i nowe, globalne możliwości dla naszych współpracowników”.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.