CEVA Logistics wdraża inteligentne systemy automatyzacji i robotyki
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przy współpracy z Berkshire Grey, wdraża innowacyjne systemy automatyzacji i robotyki wykorzystujące sztuczną inteligencję do zarządzania operacjami w łańcuchach dostaw. Ich zastosowanie w kanadyjskim centrum dystrybucji e-commerce CEVA w Vancouver ma zwiększyć jego wydajność, zoptymalizować przepustowość i przyspieszyć procesy fulfillment.
Szybszy fulfillment
Model Robotics-as-a-Service (RaaS) umożliwia CEVA korzystanie z najnowocześniejszych inteligentnych systemów automatyzacji i robotyki. Ich zastosowanie ma zwiększyć wydajność i poprawić przepustowość, a efekcie przyspieszyć i usprawnić obsługę fulfillment. Wszystko to w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów. Model RaaS zwiększa też elastyczność CEVA w rozszerzaniu usług i zasięgu.
Ponad 5,5 mln paczek rocznie
CEVA wykorzystuje system RPSi (Robotic Product Sortation and Identification) w centrum dystrybucji w Vancouver do automatycznej identyfikacji i sortowania paczek oraz przesyłek e-commerce, co usprawnia ich dystrybucję do 78 punktów dostaw Canada Post. Jego wdrożenie pozwala na obsługę ponad 5,5 mln paczek rocznie na bardzo małej powierzchni operacyjnej 93 mkw. oraz przy minimalnym udziale operatora. Co warto też podkreślić, RPSi dostosowany jest do obsługi przesyłek pakowanych w torby polietylenowe, tuby czy wyściełane koperty, które są powszechnie wykorzystywane w e-handlu.
Dominik Dittrich, wiceprezes CEVA ds. logistyki kontraktowej w Ameryce Północnej, mówi: „CEVA angażuje się w ciągłe doskonalenie i innowacyjność usług fulfillment, usług transportowych i operacji w łańcuchach dostaw. Pandemia COVID-19 wpłynęła na gwałtowny wzrost wolumenu paczek w e-commerce, obsługiwanych przez nas w imieniu klientów na całym świecie. Spodziewamy się, że ten trend utrzyma się także w przyszłości. Dzięki współpracy z Berkshire Grey i inwestycji w jej inteligentne systemy automatyzacji i robotyki, będziemy mogli jeszcze lepiej zarządzać naszymi centrami fulfillment przez 24 godziny na dobę, obsługując coraz większą ilość zamówień przy jednoczesnym skalowaniu operacji w zależności od potrzeb".
RPSi to system wyposażony w robotykę do kompletacji i sortowania, wykorzystujący sztuczną inteligencję, w tym technologię liniowego sortowania wahadłowego, interfejs użytkownika pack-to-light oraz opatentowany przez Berkshire Grey moduł automatycznej identyfikacji HyperScanner™. System wykorzystuje sprzęt i oprogramowanie do identyfikacji, wyszukiwania, transportu, wydzielania i przechowywania małych paczek w określonych i dających się ponownie zdefiniować lokalizacjach końcowych, dostosowanych do zmieniających się potrzeb sieci CEVA.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.