CEVA Logistics wygrywa kontrakt na obsługę Pernod Ricard w Tajlandii
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia pozycję na światowym rynku usług dla branży beverage. CEVA wygrała właśnie 5-letni kontrakt na obsługę Pernod Ricard, jednego z największych na świecie producentów napojów alkoholowych, w zakresie magazynowania oraz dystrybucji jego wyrobów w Tajlandii, rozszerzając tym samym swoje usługi w Azji Południowo-Wschodniej.
Światowy producent napojów alkoholowych obecny jest w Tajlandii od ponad 20 lat. W styczniu 2020 r. Pernod Ricard Thailand ogłosił przetarg, który miał na celu podniesienie jakości usług magazynowania i standardów obsługi logistycznej. Jego zwycięzcą została CEVA Logistics, należąca do Grupy CMA CGM. Co warto podkreślić, operator współpracuje już z Pernord Ricard w innym kraju Azji Południowo – Wschodniej, na Filipinach. Nowy kontrakt jest nie tylko rozszerzeniem tej umowy o nowy kraj, ale ma również wyznaczyć drogę do rozpoczęcia działań w innych państwach tego regionu. Przypieczętowuje też dotychczasową współpracę między firmami w zakresie usług pośrednictwa celnego i dostaw „ostatniej mili”.
W Tajlandii CEVA Logistics ma świadczyć dla Pernord Ricard usługi w zakresie magazynowania, dystrybucji - przewozów importowych i transportu krajowego, pośrednictwa celnego oraz zarządzać będzie składem celnym. Umowa obejmuje też usługi o wartości dodanej, w tym banderolowanie, etykiety ostrzegawcze, przygotowywanie pudełek na prezenty i przepakowywanie. W skali roku CEVA odpowiadać będzie za obsługę 19 milionów butelek likieru i wyrobów alkoholowych obejmujących 26 marek likierów, szampanów oraz win.
Magazyn CEVA w Bangna-Bangkoku dedykowany obsłudze Pernord Ricard
Zgodnie z umową, CEVA Logistics przekształci działający w Bangna-Bangkoku swój magazyn typu multi-user o powierzchni 7 600 mkw. w obiekt w pełni dedykowany obsłudze Pernod Ricard. Wysokiej klasy magazyn, klimatyzowany i zarządzany zgodnie ze standardami GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna), zapewni także „pod jednym dachem” pełną obsługę celną, w tym również skład celny.
Szybkie uruchomienie nowych operacji będzie możliwe dzięki zaangażowaniu doświadczonego zespołu i zastosowaniu metodologii CEVA Logistics "zero defect start-up" (ZDS). ZDS jest procesem, który pozwala na sprawne wdrażanie nowych projektów w oparciu o najlepsze praktyki i precyzyjne planowanie, zgodnie z celami ustalonymi między klientami a CEVA.
Elaine Low, regionalny dyrektor zarządzający CEVA Logistics w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku, podkreśla: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Pernod Ricard, której zapewniamy usługi magazynowania, dystrybucji i dostaw na terenie całej Tajlandii, zgodnie z kierunkiem rozwoju jej globalnego biznesu. Nasz doświadczony zespół opracował niezawodne rozwiązanie, odpowiadając wymogom oraz skali działalności i zagwarantuje niezawodną jakość usług o wartości dodanej i dostaw dla całego asortymentu słynnych marek".
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.