CEVA Logistics wygrywa kontrakt na obsługę Pernod Ricard w Tajlandii
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia pozycję na światowym rynku usług dla branży beverage. CEVA wygrała właśnie 5-letni kontrakt na obsługę Pernod Ricard, jednego z największych na świecie producentów napojów alkoholowych, w zakresie magazynowania oraz dystrybucji jego wyrobów w Tajlandii, rozszerzając tym samym swoje usługi w Azji Południowo-Wschodniej.
Światowy producent napojów alkoholowych obecny jest w Tajlandii od ponad 20 lat. W styczniu 2020 r. Pernod Ricard Thailand ogłosił przetarg, który miał na celu podniesienie jakości usług magazynowania i standardów obsługi logistycznej. Jego zwycięzcą została CEVA Logistics, należąca do Grupy CMA CGM. Co warto podkreślić, operator współpracuje już z Pernord Ricard w innym kraju Azji Południowo – Wschodniej, na Filipinach. Nowy kontrakt jest nie tylko rozszerzeniem tej umowy o nowy kraj, ale ma również wyznaczyć drogę do rozpoczęcia działań w innych państwach tego regionu. Przypieczętowuje też dotychczasową współpracę między firmami w zakresie usług pośrednictwa celnego i dostaw „ostatniej mili”.
W Tajlandii CEVA Logistics ma świadczyć dla Pernord Ricard usługi w zakresie magazynowania, dystrybucji - przewozów importowych i transportu krajowego, pośrednictwa celnego oraz zarządzać będzie składem celnym. Umowa obejmuje też usługi o wartości dodanej, w tym banderolowanie, etykiety ostrzegawcze, przygotowywanie pudełek na prezenty i przepakowywanie. W skali roku CEVA odpowiadać będzie za obsługę 19 milionów butelek likieru i wyrobów alkoholowych obejmujących 26 marek likierów, szampanów oraz win.
Magazyn CEVA w Bangna-Bangkoku dedykowany obsłudze Pernord Ricard
Zgodnie z umową, CEVA Logistics przekształci działający w Bangna-Bangkoku swój magazyn typu multi-user o powierzchni 7 600 mkw. w obiekt w pełni dedykowany obsłudze Pernod Ricard. Wysokiej klasy magazyn, klimatyzowany i zarządzany zgodnie ze standardami GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna), zapewni także „pod jednym dachem” pełną obsługę celną, w tym również skład celny.
Szybkie uruchomienie nowych operacji będzie możliwe dzięki zaangażowaniu doświadczonego zespołu i zastosowaniu metodologii CEVA Logistics "zero defect start-up" (ZDS). ZDS jest procesem, który pozwala na sprawne wdrażanie nowych projektów w oparciu o najlepsze praktyki i precyzyjne planowanie, zgodnie z celami ustalonymi między klientami a CEVA.
Elaine Low, regionalny dyrektor zarządzający CEVA Logistics w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku, podkreśla: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Pernod Ricard, której zapewniamy usługi magazynowania, dystrybucji i dostaw na terenie całej Tajlandii, zgodnie z kierunkiem rozwoju jej globalnego biznesu. Nasz doświadczony zespół opracował niezawodne rozwiązanie, odpowiadając wymogom oraz skali działalności i zagwarantuje niezawodną jakość usług o wartości dodanej i dostaw dla całego asortymentu słynnych marek".

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.