Komunikaty PR

CEVA nagrodzona General Motors Overdrive 2020 za rozwiązania logistyczne

2021-07-08  |  12:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, otrzymała prestiżową nagrodą General Motors Overdrive Award za wdrożenia dopasowanych rozwiązań logistycznych podczas globalnej pandemii koronawirusa w 2020 r. Nagroda została przyznana w ramach 29. edycji programu Dostawca Roku, organizowanego przez General Motors.

CEVA była jedną z 26 firm, które znalazły się w gronie laureatów Overdrive Award 2020.

O wyborze zadecydowała efektywność w takich kategoriach jak Zakup Produktów (Product Purchasing), Globalne usługi w zakresie zakupów i produkcji (Global Purchaising and Manufacturing Services), Obsługa klienta i obsługa posprzedażowa (Customer Care and Aftersales) oraz Logistyka.

Odpowiedzialna logistyka w wyjątkowych czasach

CEVA odpowiadała za wsparcie produkcji GM w czasie globalnej pandemii COVID-19, która dotknęła dostawców na całym świecie, od Azji po Amerykę Północną. Dedykowana pomoc i proaktywne rozwiązania CEVA, dzięki strategii multimodalnej, zagwarantowały niezbędną przepustowość i tym samym zminimalizowały zakłócenia w łańcuchu dostaw podczas pandemii. Zespół CEVA odpowiadał także za planowanie, koordynację dostaw komponentów oraz zarządzanie frachtem.

Dodatkowo, w kwietniu ub.r. GM powierzył CEVA zarządzanie łańcuchem dostaw w produkcji respiratorów, wykorzystywanych do walki z pandemią COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. W ramach umowy GM z amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics zorganizowała dostawy setek części do zakładu GM w Kokomo, w stanie Indiana. W ciągu zaledwie tygodnia CEVA zorganizowała cały łańcuch dostaw. Standardowy czas realizacji tego typu procesów wynosi 2 miesiące.

Overdrive Award – orientacja na klienta

Wręczona po raz pierwszy w 2012 r. nagroda Overdrive Award przyznawana jest tym dostawcom, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w kluczowych dla GM obszarach działalności z zakresu globalnych zakupów i łańcuchów dostaw, tj. zrównoważone strumienie wartości, całkowite koszty przedsiębiorstwa, rentowność, bezpieczeństwo, doskonałość wdrożenia, przyspieszenie innowacji czy budowanie relacji.

Za wybór Dostawcy Roku 2020 i laureatów Overdrive Award odpowiadał globalny zespół liderów GM ds. zakupów, inżynierii, jakości, produkcji oraz logistyki. Nagrody zostały wręczone 122 dostawcom z 16 krajów, kilkunastu z nich otrzymało je po raz pierwszy.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, tak skomentował: „Klienci zawsze są dla nas najważniejsi i ten fakt nie zmienia się wraz ze zmianą warunków rynkowych. Rok 2020, bezprecedensowy dla łańcuchów dostaw, w CEVA Logistics dał nam możliwość wspierania naszych klientów jak nigdy wcześniej. Ta nagroda jest dowodem na zaangażowanie pracowników CEVA. Nasze podejście do logistyki oznacza, że uważnie wsłuchujemy się w  potrzeby klientów, przewidując trendy i opracowując rozwiązania, które pomogą im odnieść sukces - niezależnie od tego, z jakim wyzwaniem muszą się zmierzyć".

Shilpan Amin, wiceprezes GM ds. globalnych zakupów i łańcucha dostaw, powiedział: „GM dąży do przyszłości z zerową liczbą wypadków, zerową emisją i zerowymi zatorami, jesteśmy więc dumni, że naszymi partnerami w tej misji są innowacyjni i oddani dostawcy na całym świecie. W tym pełnym wyzwań roku nasi dostawcy wykazali się odpornością i zaangażowaniem w prace na rzecz wspólnego celu, jakim jest długoterminowy zrównoważony rozwój planety i społeczności, którym służymy, przy jednoczesnym spełnieniu naszych bieżących potrzeb. Jesteśmy zadowoleni z tego, co już udało nam się wspólnie osiągnąć w minionym roku i cieszymy się z możliwości, które jeszcze są wciąż przed nami”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.