Komunikaty PR

CEVA nagrodzona General Motors Overdrive 2020 za rozwiązania logistyczne

2021-07-08  |  12:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, otrzymała prestiżową nagrodą General Motors Overdrive Award za wdrożenia dopasowanych rozwiązań logistycznych podczas globalnej pandemii koronawirusa w 2020 r. Nagroda została przyznana w ramach 29. edycji programu Dostawca Roku, organizowanego przez General Motors.

CEVA była jedną z 26 firm, które znalazły się w gronie laureatów Overdrive Award 2020.

O wyborze zadecydowała efektywność w takich kategoriach jak Zakup Produktów (Product Purchasing), Globalne usługi w zakresie zakupów i produkcji (Global Purchaising and Manufacturing Services), Obsługa klienta i obsługa posprzedażowa (Customer Care and Aftersales) oraz Logistyka.

Odpowiedzialna logistyka w wyjątkowych czasach

CEVA odpowiadała za wsparcie produkcji GM w czasie globalnej pandemii COVID-19, która dotknęła dostawców na całym świecie, od Azji po Amerykę Północną. Dedykowana pomoc i proaktywne rozwiązania CEVA, dzięki strategii multimodalnej, zagwarantowały niezbędną przepustowość i tym samym zminimalizowały zakłócenia w łańcuchu dostaw podczas pandemii. Zespół CEVA odpowiadał także za planowanie, koordynację dostaw komponentów oraz zarządzanie frachtem.

Dodatkowo, w kwietniu ub.r. GM powierzył CEVA zarządzanie łańcuchem dostaw w produkcji respiratorów, wykorzystywanych do walki z pandemią COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. W ramach umowy GM z amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics zorganizowała dostawy setek części do zakładu GM w Kokomo, w stanie Indiana. W ciągu zaledwie tygodnia CEVA zorganizowała cały łańcuch dostaw. Standardowy czas realizacji tego typu procesów wynosi 2 miesiące.

Overdrive Award – orientacja na klienta

Wręczona po raz pierwszy w 2012 r. nagroda Overdrive Award przyznawana jest tym dostawcom, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w kluczowych dla GM obszarach działalności z zakresu globalnych zakupów i łańcuchów dostaw, tj. zrównoważone strumienie wartości, całkowite koszty przedsiębiorstwa, rentowność, bezpieczeństwo, doskonałość wdrożenia, przyspieszenie innowacji czy budowanie relacji.

Za wybór Dostawcy Roku 2020 i laureatów Overdrive Award odpowiadał globalny zespół liderów GM ds. zakupów, inżynierii, jakości, produkcji oraz logistyki. Nagrody zostały wręczone 122 dostawcom z 16 krajów, kilkunastu z nich otrzymało je po raz pierwszy.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, tak skomentował: „Klienci zawsze są dla nas najważniejsi i ten fakt nie zmienia się wraz ze zmianą warunków rynkowych. Rok 2020, bezprecedensowy dla łańcuchów dostaw, w CEVA Logistics dał nam możliwość wspierania naszych klientów jak nigdy wcześniej. Ta nagroda jest dowodem na zaangażowanie pracowników CEVA. Nasze podejście do logistyki oznacza, że uważnie wsłuchujemy się w  potrzeby klientów, przewidując trendy i opracowując rozwiązania, które pomogą im odnieść sukces - niezależnie od tego, z jakim wyzwaniem muszą się zmierzyć".

Shilpan Amin, wiceprezes GM ds. globalnych zakupów i łańcucha dostaw, powiedział: „GM dąży do przyszłości z zerową liczbą wypadków, zerową emisją i zerowymi zatorami, jesteśmy więc dumni, że naszymi partnerami w tej misji są innowacyjni i oddani dostawcy na całym świecie. W tym pełnym wyzwań roku nasi dostawcy wykazali się odpornością i zaangażowaniem w prace na rzecz wspólnego celu, jakim jest długoterminowy zrównoważony rozwój planety i społeczności, którym służymy, przy jednoczesnym spełnieniu naszych bieżących potrzeb. Jesteśmy zadowoleni z tego, co już udało nam się wspólnie osiągnąć w minionym roku i cieszymy się z możliwości, które jeszcze są wciąż przed nami”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Ekojazda z perspektywy zawodowego kierowcy Biuro prasowe
2024-04-18 | 15:00

Ekojazda z perspektywy zawodowego kierowcy

Dążenie do dekarbonizacji stawia dziś branżę logistyczną przed nowymi wyzwaniami. Brak infrastruktury, ograniczona przepustowości sieci i zasięg samochodów z napędem elektrycznym
Transport Komunikacja autobusowa jedzie po nowe technologie
2024-04-17 | 11:50

Komunikacja autobusowa jedzie po nowe technologie

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym obejmuje liczne wyzwania, od unowocześniania floty autobusowej, przez wprowadzanie nowych połączeń, aż po sprostanie wymogom emisyjności. Istotnym
Transport DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię
2024-04-16 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię

Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.