Komunikaty PR

CEVA nagrodzona General Motors Overdrive 2020 za rozwiązania logistyczne

2021-07-08  |  12:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, otrzymała prestiżową nagrodą General Motors Overdrive Award za wdrożenia dopasowanych rozwiązań logistycznych podczas globalnej pandemii koronawirusa w 2020 r. Nagroda została przyznana w ramach 29. edycji programu Dostawca Roku, organizowanego przez General Motors.

CEVA była jedną z 26 firm, które znalazły się w gronie laureatów Overdrive Award 2020.

O wyborze zadecydowała efektywność w takich kategoriach jak Zakup Produktów (Product Purchasing), Globalne usługi w zakresie zakupów i produkcji (Global Purchaising and Manufacturing Services), Obsługa klienta i obsługa posprzedażowa (Customer Care and Aftersales) oraz Logistyka.

Odpowiedzialna logistyka w wyjątkowych czasach

CEVA odpowiadała za wsparcie produkcji GM w czasie globalnej pandemii COVID-19, która dotknęła dostawców na całym świecie, od Azji po Amerykę Północną. Dedykowana pomoc i proaktywne rozwiązania CEVA, dzięki strategii multimodalnej, zagwarantowały niezbędną przepustowość i tym samym zminimalizowały zakłócenia w łańcuchu dostaw podczas pandemii. Zespół CEVA odpowiadał także za planowanie, koordynację dostaw komponentów oraz zarządzanie frachtem.

Dodatkowo, w kwietniu ub.r. GM powierzył CEVA zarządzanie łańcuchem dostaw w produkcji respiratorów, wykorzystywanych do walki z pandemią COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. W ramach umowy GM z amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics zorganizowała dostawy setek części do zakładu GM w Kokomo, w stanie Indiana. W ciągu zaledwie tygodnia CEVA zorganizowała cały łańcuch dostaw. Standardowy czas realizacji tego typu procesów wynosi 2 miesiące.

Overdrive Award – orientacja na klienta

Wręczona po raz pierwszy w 2012 r. nagroda Overdrive Award przyznawana jest tym dostawcom, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w kluczowych dla GM obszarach działalności z zakresu globalnych zakupów i łańcuchów dostaw, tj. zrównoważone strumienie wartości, całkowite koszty przedsiębiorstwa, rentowność, bezpieczeństwo, doskonałość wdrożenia, przyspieszenie innowacji czy budowanie relacji.

Za wybór Dostawcy Roku 2020 i laureatów Overdrive Award odpowiadał globalny zespół liderów GM ds. zakupów, inżynierii, jakości, produkcji oraz logistyki. Nagrody zostały wręczone 122 dostawcom z 16 krajów, kilkunastu z nich otrzymało je po raz pierwszy.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, tak skomentował: „Klienci zawsze są dla nas najważniejsi i ten fakt nie zmienia się wraz ze zmianą warunków rynkowych. Rok 2020, bezprecedensowy dla łańcuchów dostaw, w CEVA Logistics dał nam możliwość wspierania naszych klientów jak nigdy wcześniej. Ta nagroda jest dowodem na zaangażowanie pracowników CEVA. Nasze podejście do logistyki oznacza, że uważnie wsłuchujemy się w  potrzeby klientów, przewidując trendy i opracowując rozwiązania, które pomogą im odnieść sukces - niezależnie od tego, z jakim wyzwaniem muszą się zmierzyć".

Shilpan Amin, wiceprezes GM ds. globalnych zakupów i łańcucha dostaw, powiedział: „GM dąży do przyszłości z zerową liczbą wypadków, zerową emisją i zerowymi zatorami, jesteśmy więc dumni, że naszymi partnerami w tej misji są innowacyjni i oddani dostawcy na całym świecie. W tym pełnym wyzwań roku nasi dostawcy wykazali się odpornością i zaangażowaniem w prace na rzecz wspólnego celu, jakim jest długoterminowy zrównoważony rozwój planety i społeczności, którym służymy, przy jednoczesnym spełnieniu naszych bieżących potrzeb. Jesteśmy zadowoleni z tego, co już udało nam się wspólnie osiągnąć w minionym roku i cieszymy się z możliwości, które jeszcze są wciąż przed nami”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024” Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:00

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”

Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących
Transport Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori
2024-07-01 | 15:00

Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori

Hillebrand Gori, globalny operator logistyczny dla branży beverage, powołał nowego Country Managera oddziału w Polsce. Z początkiem maja stanowisko to objęła Olga Kołakowska. Olga
Transport Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV
2024-07-01 | 15:00

Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, promuje inicjatywy na rzecz dekarbonizacji i zrównoważonego transportu drogowego, w oparciu o elektryczne samochody  ciężarowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.