CEVA operatorem najnowocześniejszego centrum dystrybucji książek w Europie
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, umacnia pozycję lidera logistyki kontraktowej w Europie. CEVA Logistics Italia i Emmelibri, dystrybutor książek i innych wydawnictw, przedłużyli umowę na dostawę usług logistycznych o kolejne 12 lat. Firmy powołały też spółkę joint venture C&M Book Logistics, której celem będzie wdrożenie innowacji w centrum dystrybucji książek - City of Books. Dwuletni program inwestycyjny warty 40 mln EUR zmieni ten obiekt w jeden z najnowocześniejszych i zautomatyzowanych magazynów tego typu w Europie.
Współpraca między CEVA Logistics a Emmelibri (Grupa Messaggerie) rozpoczęła się w latach 90-tych, a od 2013 roku CEVA zarządza centrum dystrybucji City of Books w Stradella w Pavii, gdzie są magazynowane są książki i inne produkty dystrybuowane przez Messaggerie Libri.
W czerwcu tego roku firmy podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia spółki joint venture i przedłużenia dotychczasowej współpracy, co zrealizowały właśnie teraz.
Obecnie Emmelibri jest najważniejszym, niezależnym dystrybutorem książek i innych wydawnictw we Włoszech, obecnym na rynku od ponad 100 lat. CEVA i Emmelibri - liderzy w swoich segmentach usług, rozpoczynają teraz realizację ambitnego i długoterminowego projektu, w efekcie którego powstanie jeden z najnowocześniejszych oraz najbardziej innowacyjnych magazynów logistycznych w Europie.
Innowacje i nowe możliwości
Za wdrożenie nowego projektu ma odpowiadać utworzona właśnie firma C&M Book Logistics, której równorzędnymi partnerami są CEVA Logistics Italia (należąca do Grupy CMA CGM, światowego lidera w logistyce i spedycji) oraz Emmelibri (firma w 100 proc. kontrolowana przez Messaggerie Italiane). Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym nowej spółki będzie Christophe Boustouller - dyrektor generalny CEVA Logistics Italia, natomiast stanowisko wiceprezesa obejmie Renato Salvetti - dyrektor generalny Messaggerie Libri.
40 mln EUR na automatyzację
Spółka C&M Book Logistics będzie odpowiadać za zarządzanie centrum dystrybucji City of Books oraz będzie nadzorować realizację dwuletniego programu inwestycyjnego, który ma przekształcić ten magazyn na w pełni zautomatyzowany obiekt. Dzięki inwestycji wartej 40 mln EUR, w magazynie o powierzchni 80 tys. mkw. zostanie wdrożony jeden z najnowocześniejszych w Europie systemów automatyzacji. Prace będą prowadzone przez blisko dwa lata, a uruchomienie operacyjne zaplanowano na początek 2023 roku.
„Miło nam poinformować o utworzeniu w ramach partnerstwa z CEVA Logistics Italia firmy C&M Book Logistics, która ma zapoczątkować nowy etap w rozwoju krajowej dystrybucji książek we Włoszech" - mówi Alberto Ottieri, wiceprezes i dyrektor zarządzający Messaggerie Italiane i CEO Emmelibri. „Jednym z najważniejszych celów partnerstwa, nad którym pracowaliśmy z Roberto Miglio, dyrektorem zarządzającym Messaggerie Italiane, było wejście Grupy Messaggerie do strategicznego sektora, jakim jest logistyka i dążenie do innowacji w obszarze dystrybucji, co zawsze było sercem naszej działalności. Chcemy sprostać wyzwaniom przyszłości a jednocześnie inwestować w automatyzację niezbędną dla konkurencyjności. Jako długoletni partner o międzynarodowym zasięgu, CEVA Logistics jest dla nas najlepszym wyborem”.
Christophe Boustouller, CEO CEVA Logistics Italia, uzupełnia -„Jestem bardzo dumny i cieszę się z podpisania umowy z Emmelibri. To partnerstwo jest początkiem nowego etapu w rozwoju nie tylko dla nas, ale też całej logistyki dedykowanej branży wydawniczej - dynamicznej, konkurencyjnej i w coraz większym stopniu ukierunkowanej na innowacje. Dzięki partnerstwu, które wspiera Grupa CMA CGM, możemy połączyć specjalistyczną wiedzę i know-how z nowymi perspektywami rozwoju, dzięki czemu pracując już dziś będziemy mogli stawić czoła wyzwaniom w przyszłości".
CEVA stawia na innowacje w usługach logistyki kontraktowej w Polsce
Także w Polsce CEVA dynamicznie rozwija usługi logistyki kontraktowej, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii Obecnie operator zarządza centrami dystrybucji dla klientów z różnych branż, w tym automotive, oświetleniowej oraz e-commerce dla m.in. liderów branży telekomunikacyjnej i DIY. Operator zapewnia kompleksową obsługę nawet najbardziej skomplikowanych procesów logistycznych oferując dedykowane, dostosowane do specyfiki danej branży rozwiązania IT, zarządzanie kanałami B2B/B2C, usługi o wartości dodanej, zarządzanie dystrybucją i zwrotami oraz doradztwo logistyczne. CEVA Logistics stawia na innowacje doskonalące systemy teleinformatyczne, wykorzystuje też najnowsze technologie w zakresie automatyzacji procesów magazynowych
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.