Komunikaty PR

CEVA zwiększa widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw

2021-06-23  |  13:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, integrując platformy logistyczne chce zapewnić klientom oraz przewoźnikom jeszcze lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw w czasie rzeczywistym. W tym celu CEVA zawarła strategiczny sojusz z firmą project44, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie zaawansowanych platform do monitorowania łańcuchów dostaw.

Rozwiązania w zakresie widoczności i śledzenia przesyłek obejmą wszystkie globalne operacje drogowe i kolejowe CEVA, od krajowych i transgranicznych oraz multimodalnych sieci dystrybucyjnych po dostawy B2B dla produkcji i B2C. Wszystkie narzędzia, które obecnie są wykorzystywane przez CEVA, tj. aplikacje dla kierowców, GPS czy portale internetowe, zostaną zintegrowane w ramach jednej, kompleksowej i rozbudowanej platformy do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym.

Przesyłki w czasie rzeczywistym i szybsze połączenia w transportach LTL i FTL

Wykorzystanie platformy projekt44 jako głównego narzędzia integracji danych, w oparciu o Centrum Zarządzania Siecią, znacznie zwiększy wydajność sieci CEVA. Oprócz wsparcia w zakresie integracji systemów, nowy projekt zapewni CEVA i jej klientom lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw. Umożliwi to nawigacja GPS w czasie rzeczywistym i geofencing, które staną się standardem w dostawach przesyłek oraz transportów LTL i FTL, niezależnie od przewoźników i regionu.

Korzyści dla uczestników łańcuchów dostaw

Globalne partnerstwo przyniesie konkretne korzyści przewoźnikom - partnerom CEVA. Za pomocą udostępnionego im portalu do monitorowania procesów transportowych, będą mogli zarządzać swoimi danymi. Lepsza widoczność, przy wsparciu zaawansowanej analityki i systemów, wpłynie na wzrost terminowości dostaw i efektywności załadunków oraz rozładunków. Dzięki tym rozwiązaniom CEVA, jej klienci i współpracujący przewoźnicy będą też mogli lepiej przewidywać wystąpienie potencjalnych zakłóceń w łańcuchach dostaw.

Zarządzanie danymi wspiera transformację branży

Projekt44 udowodnił, że dzięki jego rosnącej sieci i możliwościom technologicznym, może obsługiwać kompleksowe procesy transportowe i wymagające bazy danych, co czyni go tym samym najlepszym partnerem we wspieraniu transformacji branży.

Mimo szerokiej popularyzacji rozwiązań wspierających optymalizację danych w łańcuchach dostaw, na rozproszonych rynkach wyzwaniem pozostaje łączność i jakość danych. Dlatego też wspólnym celem obu firm będzie przygotowanie rozwiązań, które zapewnią standaryzację i przejrzystość danych w łańcuchach dostaw, dostosowaną do różnych warunków i dostępną dla wszystkich jego uczestników.

Xavier Bour, globalny lider Ground & Rail, CEVA Logistics, mówi: „Tak jak dobre mogą być plany, tak każdego dnia zespół CEVA Ground & Rail i zespoły naszych klientów oraz przewoźników muszą podejmować tysiące decyzji dotyczących sposobów ich realizacji. Im lepiej będą wszyscy poinformowani, tym lepsze podejmą decyzje. Nasze zaangażowanie w sprawną, szybko reagującą logistykę wymaga wysokiego poziomu integralności danych i komunikacji. Jesteśmy przekonani, że projekt44 oferuje możliwości i sieć, niezbędne do tego, aby zapewnić jeszcze lepszą widoczność w łańcuchach dostaw”.

Jett McCandless, CEO i założyciel project44, podsumowuje: „Digitalizacja dla firm transportowych jest już koniecznością, a nie tylko opcją, która może być lub nie być brana pod uwagę przez operatorów 3PL i większe firmy spedycyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z CEVA, której zróżnicowane i zaawansowane operacje będą wspierać ekspansję globalnej sieci przewoźników project44 i pomagać firmom transportowym w uzyskaniu statusu "preferowanego przewoźnika".

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024” Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:00

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”

Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących
Transport Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori
2024-07-01 | 15:00

Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori

Hillebrand Gori, globalny operator logistyczny dla branży beverage, powołał nowego Country Managera oddziału w Polsce. Z początkiem maja stanowisko to objęła Olga Kołakowska. Olga
Transport Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV
2024-07-01 | 15:00

Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, promuje inicjatywy na rzecz dekarbonizacji i zrównoważonego transportu drogowego, w oparciu o elektryczne samochody  ciężarowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.