Komunikaty PR

CEVA zwiększa widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw

2021-06-23  |  13:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, integrując platformy logistyczne chce zapewnić klientom oraz przewoźnikom jeszcze lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw w czasie rzeczywistym. W tym celu CEVA zawarła strategiczny sojusz z firmą project44, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie zaawansowanych platform do monitorowania łańcuchów dostaw.

Rozwiązania w zakresie widoczności i śledzenia przesyłek obejmą wszystkie globalne operacje drogowe i kolejowe CEVA, od krajowych i transgranicznych oraz multimodalnych sieci dystrybucyjnych po dostawy B2B dla produkcji i B2C. Wszystkie narzędzia, które obecnie są wykorzystywane przez CEVA, tj. aplikacje dla kierowców, GPS czy portale internetowe, zostaną zintegrowane w ramach jednej, kompleksowej i rozbudowanej platformy do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym.

Przesyłki w czasie rzeczywistym i szybsze połączenia w transportach LTL i FTL

Wykorzystanie platformy projekt44 jako głównego narzędzia integracji danych, w oparciu o Centrum Zarządzania Siecią, znacznie zwiększy wydajność sieci CEVA. Oprócz wsparcia w zakresie integracji systemów, nowy projekt zapewni CEVA i jej klientom lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw. Umożliwi to nawigacja GPS w czasie rzeczywistym i geofencing, które staną się standardem w dostawach przesyłek oraz transportów LTL i FTL, niezależnie od przewoźników i regionu.

Korzyści dla uczestników łańcuchów dostaw

Globalne partnerstwo przyniesie konkretne korzyści przewoźnikom - partnerom CEVA. Za pomocą udostępnionego im portalu do monitorowania procesów transportowych, będą mogli zarządzać swoimi danymi. Lepsza widoczność, przy wsparciu zaawansowanej analityki i systemów, wpłynie na wzrost terminowości dostaw i efektywności załadunków oraz rozładunków. Dzięki tym rozwiązaniom CEVA, jej klienci i współpracujący przewoźnicy będą też mogli lepiej przewidywać wystąpienie potencjalnych zakłóceń w łańcuchach dostaw.

Zarządzanie danymi wspiera transformację branży

Projekt44 udowodnił, że dzięki jego rosnącej sieci i możliwościom technologicznym, może obsługiwać kompleksowe procesy transportowe i wymagające bazy danych, co czyni go tym samym najlepszym partnerem we wspieraniu transformacji branży.

Mimo szerokiej popularyzacji rozwiązań wspierających optymalizację danych w łańcuchach dostaw, na rozproszonych rynkach wyzwaniem pozostaje łączność i jakość danych. Dlatego też wspólnym celem obu firm będzie przygotowanie rozwiązań, które zapewnią standaryzację i przejrzystość danych w łańcuchach dostaw, dostosowaną do różnych warunków i dostępną dla wszystkich jego uczestników.

Xavier Bour, globalny lider Ground & Rail, CEVA Logistics, mówi: „Tak jak dobre mogą być plany, tak każdego dnia zespół CEVA Ground & Rail i zespoły naszych klientów oraz przewoźników muszą podejmować tysiące decyzji dotyczących sposobów ich realizacji. Im lepiej będą wszyscy poinformowani, tym lepsze podejmą decyzje. Nasze zaangażowanie w sprawną, szybko reagującą logistykę wymaga wysokiego poziomu integralności danych i komunikacji. Jesteśmy przekonani, że projekt44 oferuje możliwości i sieć, niezbędne do tego, aby zapewnić jeszcze lepszą widoczność w łańcuchach dostaw”.

Jett McCandless, CEO i założyciel project44, podsumowuje: „Digitalizacja dla firm transportowych jest już koniecznością, a nie tylko opcją, która może być lub nie być brana pod uwagę przez operatorów 3PL i większe firmy spedycyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z CEVA, której zróżnicowane i zaawansowane operacje będą wspierać ekspansję globalnej sieci przewoźników project44 i pomagać firmom transportowym w uzyskaniu statusu "preferowanego przewoźnika".

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.