CHEP laureatem nagrody EKO FIRMA 2022
CHEP od wielu lat przykłada ogromną uwagę do aspektów środowiskowych i celów zrównoważonego rozwoju, co potwierdza wiele międzynarodowych nagród w tej dziedzinie. Teraz do listy swoich wyróżnień dokłada tytuł „EKO FIRMA” przyznawany przez Forum Biznesu.
Nagroda Liderzy Społecznej Odpowiedzialności w kategorii „EKO FIRMA” przyznawana jest przez Forum Biznesu i Biznes Trend. Kryteria oceny dotyczą koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety. Program ma na celu upowszechnienie założeń społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wyróżnienie funkcjonujących w Polsce firm, szczególnie zaangażowanych w działalność CSR oraz ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko.
– Przyznana nagroda potwierdza, że wszystkie działania prowadzone przez CHEP są dobrze ukierunkowane i realnie pomagają w ochronie środowiska. Tytuł potwierdza także, że nie jesteśmy obojętni na zmiany klimatyczne i skutecznie pomagamy swoim klientom w minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko – mówi Jarosław Jagiełło, Customer Service Manager w CHEP.
CHEP od początku swojego istnienia opracowuje zrównoważone rozwiązania biznesowe i kładzie duży nacisk na zmniejszenie wpływu na środowisko we wszystkich swoich działaniach. Jej model biznesowy to pooling paletowy oparty na zamkniętym cyklu, w którym nośniki są stale współdzielone i ponownie wykorzystywane przez producentów w całym łańcuchu dostaw.
Ostatnio firma poszła o krok dalej w swoich ambicjach dotyczących zrównoważonego rozwoju i ogłosiła cel osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku, czyli dziesięć lat wcześniej niż wymaga tego Porozumienie Paryskie. Program zrównoważonego rozwoju CHEP 2025 ma na celu wyjście poza podejście szkodzenia mniej i opiera się na tworzeniu pozytywnego wpływu na planetę oraz społeczeństwo. Innymi słowy, chce stać się pionierem regeneracyjnego łańcucha dostaw. Zestaw celów obejmuje też m.in. odbudowę lasów, eliminację produkcji odpadów, czy wykorzystanie energii odnawialnej we wszystkich swoich placówkach.
Działania CHEP i jej spółki-matki Brambles są rozpoznawalne na całym świecie, o czym świadczą przyznawane tytuły, np. grupa została uznana za drugą najbardziej zrównoważoną firmę w swojej branży przez Dow Jones Sustainability World Index. Z kolei Corporate Knights uplasował ją na 10 miejscu na swojej liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. Ponadto grupa Brambles otrzymała maksymalną ocenę AAA w obszarze ESG w ratingu MSCI oraz ocenę A- od Instytutu CDP w obszarze gospodarki leśnej. Z kolei CHEP Europe otrzymał ocenę Platinum Recognition Level EcoVadis za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju za rok 2021, plasując się w czołówce 1% wszystkich ocenianych firm. Ponadto CHEP jest nagradzany także na innych płaszczyznach – w 2022 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał nagrodę Top Employers Polska.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.