CHEP laureatem nagrody EKO FIRMA 2022
CHEP od wielu lat przykłada ogromną uwagę do aspektów środowiskowych i celów zrównoważonego rozwoju, co potwierdza wiele międzynarodowych nagród w tej dziedzinie. Teraz do listy swoich wyróżnień dokłada tytuł „EKO FIRMA” przyznawany przez Forum Biznesu.
Nagroda Liderzy Społecznej Odpowiedzialności w kategorii „EKO FIRMA” przyznawana jest przez Forum Biznesu i Biznes Trend. Kryteria oceny dotyczą koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety. Program ma na celu upowszechnienie założeń społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wyróżnienie funkcjonujących w Polsce firm, szczególnie zaangażowanych w działalność CSR oraz ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko.
– Przyznana nagroda potwierdza, że wszystkie działania prowadzone przez CHEP są dobrze ukierunkowane i realnie pomagają w ochronie środowiska. Tytuł potwierdza także, że nie jesteśmy obojętni na zmiany klimatyczne i skutecznie pomagamy swoim klientom w minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko – mówi Jarosław Jagiełło, Customer Service Manager w CHEP.
CHEP od początku swojego istnienia opracowuje zrównoważone rozwiązania biznesowe i kładzie duży nacisk na zmniejszenie wpływu na środowisko we wszystkich swoich działaniach. Jej model biznesowy to pooling paletowy oparty na zamkniętym cyklu, w którym nośniki są stale współdzielone i ponownie wykorzystywane przez producentów w całym łańcuchu dostaw.
Ostatnio firma poszła o krok dalej w swoich ambicjach dotyczących zrównoważonego rozwoju i ogłosiła cel osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku, czyli dziesięć lat wcześniej niż wymaga tego Porozumienie Paryskie. Program zrównoważonego rozwoju CHEP 2025 ma na celu wyjście poza podejście szkodzenia mniej i opiera się na tworzeniu pozytywnego wpływu na planetę oraz społeczeństwo. Innymi słowy, chce stać się pionierem regeneracyjnego łańcucha dostaw. Zestaw celów obejmuje też m.in. odbudowę lasów, eliminację produkcji odpadów, czy wykorzystanie energii odnawialnej we wszystkich swoich placówkach.
Działania CHEP i jej spółki-matki Brambles są rozpoznawalne na całym świecie, o czym świadczą przyznawane tytuły, np. grupa została uznana za drugą najbardziej zrównoważoną firmę w swojej branży przez Dow Jones Sustainability World Index. Z kolei Corporate Knights uplasował ją na 10 miejscu na swojej liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. Ponadto grupa Brambles otrzymała maksymalną ocenę AAA w obszarze ESG w ratingu MSCI oraz ocenę A- od Instytutu CDP w obszarze gospodarki leśnej. Z kolei CHEP Europe otrzymał ocenę Platinum Recognition Level EcoVadis za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju za rok 2021, plasując się w czołówce 1% wszystkich ocenianych firm. Ponadto CHEP jest nagradzany także na innych płaszczyznach – w 2022 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał nagrodę Top Employers Polska.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.