Komunikaty PR

Dachser Polska inwestuje we Wrocławiu

2020-03-18  |  12:30
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Dolnośląski oddział globalnego dostawcy logistycznego Dachser przeniósł się do nowo wybudowanego przy A4 obiektu w Nowej Wsi Wrocławskiej. Ta inwestycja oznacza trzykrotne zwiększenie przepustowości przeładunkowej operatora i wiąże się z rozwojem jego biznesu w południowo-zachodniej Polsce. Do logistycznej obsługi dolnośląskiego eksportu i importu, w czym Dachser w Polsce się specjalizuje, posłuży nowoczesna hala na 15 500 mkw. Mieści ona terminal przeładunkowy oraz magazyn wysokiego składowania na blisko 17 000 miejsc paletowych.

 

„Dolny Śląsk, m.in. dzięki bliskości granic, jest od lat w eksportowej czołówce wśród polskich województw, a wiele firm ma tu swoje fabryki i magazyny. Dachser pomaga im rozwijać sprzedaż zagraniczną. Dziś dolnośląskim przedsiębiorcom oferujemy już 14 codziennych międzynarodowych połączeń transportowych. Dzięki najnowszej inwestycji pod Wrocławiem będziemy mogli uruchamiać kolejne linie do ważnych rynkowo zagranicznych destynacji i nadal rosnąć wraz z tutejszym biznesem”, mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

 

Lepsze warunki i większe możliwości

W nowo uruchomionej hali o wysokości 10 m na tzw. terminal cross-dockowy (przeładunkowy) przeznaczono ok. 5 300 mkw., co oznacza ponad dwukrotny wzrost powierzchni, jaką Dachser miał do tego typu operacji w poprzednim budynku. W obiekcie znajduje się 60 bram przeładunkowych, są tam także miejsca na pola odkładcze dla stosowanych przez operatora nadwozi wymiennych. Co ważne, dolnośląski terminal przeładunkowy Dachser jest przystosowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym również materiałów niebezpiecznych. W magazynie logistyki kontraktowej o powierzchni 9 000 mkw. jest do dyspozycji 14 800 miejsc paletowych na pięciu poziomach regałów, a w razie potrzeby tę liczbę można zwiększyć o kolejne 2 000. Dwukondygnacyjna część socjalno-biurowa zajmuje blisko 1 100 mkw. z możliwością rozbudowy o dodatkowe piętro. Nowo rozbudowany oddział jest miejscem pracy dla ponad 70 osób.

 

Nowoczesne technologie

Nasi partnerzy biznesowi się rozwijają i zwiększają wolumen przesyłek eksportowych. Udostępniając im najbardziej inteligentne połączenia różnych rozwiązań logistycznych czujemy się w części współtwórcami ich sukcesu. Jednym z naszych celów strategicznych jest zapewnienie bezpieczeństwa wzrostu biznesu klientów, stąd przepustowość naszego terminala wzrasta niemal trzykrotnie”, wyjaśnia Tomasz Szczepura, kierownik sprzedaży European Logistics Dachser Wrocław. „Ponadto mając do dyspozycji większą powierzchnię, na której zastosowano wiele ergonomicznych rozwiązań oraz o wiele większą liczbę bram przeładunkowych, można wykonywać poszczególne czynności znacznie wydajniej i wygodniej. Oznacza to dodatkowo lepszą organizację dostaw przesyłek, a jednocześnie usprawnia pracę kierowców oraz osób zatrudnionych w magazynie, co jest dla nas szczególnie istotne w kontekście zapewnienia najwyższej jakości obsługi”, dodaje Tomasz Szczepura.

 

W oddziale zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań. Na dachu budynku znajdują się panele fotowoltaiczne, zainstalowano na nim również system monitoringu, służący do ciągłej kontroli powierzchni i zapobiegania przeciążeniom. Na terenie obiektu przygotowano stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz wózków widłowych zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi.

 

Dolnośląski oddział Dachser znajduje się w kompleksie logistycznym BIK Park Wrocław I w Nowej Wsi Wrocławskiej na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Obiekt mieści się przy autostradzie A4 – 0,5 km od węzła Pietrzykowice oraz 3,5 km od węzła Wrocław Południe, stanowiącego skrzyżowanie z Autostradową Obwodnicą Wrocławia (A8).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.