Dachser Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi
Practum Consulting
Bukowińska 22
02-703 Warszawa
arpina|practum.pl| |arpina|practum.pl
22 244 58 00
www.practum.pl
Dachser Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro Dachser Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji Dachser – rozbudowa magazynu przeładunkowego.
„Nowy biurowiec powstał zgodnie ze standardami Dachser, a dla nas liczą się solidna jakość, najlepsze materiały i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Przeprowadzka do większego budynku w Strykowie to nie tylko inny widok za oknem, ale również nowe, lepsze perspektywy dla firmy i najlepsi specjaliści pod jednym dachem. Nasze inwestycje są projektowane bowiem nie tylko z myślą o biznesie, ale również po to, by tworzyć przyjazne i ergonomiczne środowisko pracy. Na razie w strykowskim biurowcu ze względu na epidemię koronawirusa pracuje część osób, a pozostały zespół administracyjny działa zdalnie. Kiedyś jednak te trudne dla wszystkich czasy miną i będziemy mogli pracować na miejscu w pełnym składzie. Wtedy z całą pewnością docenimy zakres i przyjazność tej inwestycji”, mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
Nowo otwarty obiekt Dachser w Strykowie to dokładnie 2 230 mkw. do dyspozycji ok. 100 pracowników firmy oraz klientów. Oprócz biura regionalnego Dachser Polska i biura oddziału Dachser Stryków, będzie się tu także mieściła agencja celna operatora. Nowoczesny trzykondygnacyjny budynek w barwach Dachser to m.in. duże, otwarte przestrzenie biurowe oraz kilka sal konferencyjnych i szkoleniowych czy wydzielone strefy relaksu. Na każdym z pięter biurowca znajduje się też aneks kuchenny, a na parterze kantyna z tarasem zewnętrznym. W budynku zastosowano system odzysku ciepła z wentylacji, energooszczędne oświetlenie oraz nowoczesną strukturę sieci informatycznych. Do dyspozycji pracowników i klientów jest też 180 miejsc parkingowych.
Za realizację strykowskiej inwestycji Dachser odpowiada firma budowlana MCKB, która jest jednym z największych generalnych wykonawców obiektów dla handlu, przemysłu i logistyki w Polsce. Obecnie MCKB prowadzi także rozbudowę istniejącej hali przeładunkowej Dachser w Strykowie. W ramach tej inwestycji powierzchnia strykowskiego terminala zwiększy się o kolejne 2 500 mkw. Planowany termin zakończenia prac przypada na październik 2020 r.
„Budownictwo to dla nas znacznie więcej niż wznoszenie solidnych konstrukcji. Cieszę się, że w Strykowie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy dla pracowników firmy Dachser. Jestem dumny z tego, iż inwestor docenił najwyższą jakość świadczonych przez nas usług i powierzył nam realizację kolejnego etapu rozbudowy”, mówi Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.

Bezpieczne drogi naturalnych lekarstw

Jak zwiększyć bezpieczeństwo transportu?

MPK w walce z pandemią. Darmowy transport na szczepienia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Prawie 5 mln Polaków nie korzysta z komputera i internetu. Podatek od smartfonów i laptopów jeszcze pogłębi problem cyfrowego wykluczenia
W Polsce blisko 5 mln osób wciąż nie korzysta z internetu ani komputera, a pod względem wykluczenia cyfrowego sytuacja wygląda gorzej tylko w sześciu krajach Europy. Jedną z głównych przyczyn są zbyt wysokie koszty sprzętu i dostępu do sieci. Tymczasem planowane przez rząd rozszerzenie opłaty reprograficznej na nowe urządzenia, takie jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne, może dodatkowo wywindować ich ceny o kilkaset złotych. – W tej pandemicznej sytuacji, kiedy z dnia na dzień przestawiliśmy się na nauczanie zdalne, zamknęliśmy seniorów w domu i przenieśliśmy szereg usług do online’u, podnoszenie cen na urządzenia typu smartfon czy laptop jest błędem – podkreśla Michał Herde z Federacji Konsumentów.
Ochrona środowiska
Polska może stać się największym producentem energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Wymaga to modernizacji i budowy sieci przesyłowej w Polsce Północnej

Stabilne ramy prawne dla budowy polskich farm wiatrowych na Bałtyku ma zapewnić ustawa offshore’owa, którą w ubiegły czwartek podpisał prezydent. Prąd z wiatraków na morzu ma popłynąć już za kilka lat, ale wymaga to przyspieszenia inwestycji, również tych związanych z budową sieci dystrybucyjnych. Inwestycje w tym zakresie wymusza także rządowy plan rozwoju OZE i budowy elektrowni jądrowej. Boomu inwestycyjnego będzie potrzebować zwłaszcza północna Polska.
Handel
Olga Semeniuk: W pierwszej kolejności będą odmrażane sklepy detaliczne i centra handlowe. Jesteśmy gotowi do wdrożenia protokołów bezpieczeństwa dla ponad 40 branż

Jeżeli rząd zdecyduje się na poluzowanie części obostrzeń od 1 lutego, to w pierwszej kolejności pracę będą mogły wznowić sklepy detaliczne i centra handlowe. Decyzja o luzowaniu bądź wydłużeniu restrykcji ma zapaść w tym tygodniu i będzie uzależniona m.in. od statystyk dotyczących zakażeń i zgonów oraz sytuacji epidemiologicznej w całej Europie, która jest obecnie trudna. Wyczekują jej przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy w całym kraju decydują się już na wznawianie działalności mimo zakazów. Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, przekonuje jednak, że są to odosobnione przypadki i skala zjawiska jest niewielka.
Ochrona środowiska
Zanieczyszczone powietrze jest jak taksówka dla koronawirusa. Większa liczba zgonów w 2020 roku to w dużej mierze efekt smogu

Według danych z USC, udostępnionych w rządowym serwisie Otwarte Dane, w ubiegłym roku w Polsce zmarło w sumie ponad 486 tys. osób. W 2019 roku zgonów było ok. 409 tys., czyli o 77 tys. mniej. – Polacy muszą sobie uświadomić, że w ubiegłym roku umarła największa liczba osób od II wojny światowej nie tylko ze względu na koronawirusa, lecz również z powodu smogu – mówi pulmunolog, dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka. Jak wskazuje, pandemia nie przez przypadek najszybciej rozprzestrzenia się w regionach uprzemysłowionych, z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. – Nie zdajemy sobie sprawy, że gdyby tych pyłów nie było w powietrzu, wirus nie miałby na czym osiąść. One są taksówką, którą bakterie i wirusy wjeżdżają do organizmu – podkreśla ekspert.