Dachser Polska ze stałymi połączeniami do Moskwy, Kaliningradu i Niżnego Nowogro
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoją sieć Cargoplus, czyli połączeń drogowych do Rosji, ze względu na rosnące zainteresowanie unijnych eksporterów tym kierunkiem. W oddziale w Strykowie Dachser Polska utworzył punkt przeładunkowy, gdzie przesyłki z Polski i innych krajów UE są konsolidowane, a następnie wysyłane do oddziałów Dachser w Rosji. Operator obejmuje zasięgiem całą Rosję i inne kraje WNP.
Rosja jest piątym partnerem eksportowym Unii Europejskiej i czwartym, jeśli chodzi o import. W 2019 r. wartość unijnego eksportu do tego kraju wyniosła 87,8 mld euro. Najwięcej do Rosji sprzedają Niemcy – w zeszłym roku za blisko 26,7 mld euro. Polska jest na trzecim miejscu spośród państw unijnych pod względem wartość eksportu do Rosji. W 2019 r. krajowe firmy sprzedały rosyjskim odbiorcom towar o wartości 7,4 mld euro. Z naszego kraju za rosyjską granicę trafiają m.in. maszyny, urządzenia, produkty chemiczne oraz inne towary przemysłowe.
„Otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań dotyczących transportu przesyłek z państw unijnych, do Rosji i to przełożyło się na decyzję o utworzeniu w Strykowie nowej platformy konsolidacyjnej obsługującej ten kierunek. Oczywiście, z usługi korzystają także eksporterzy z Polski. Obsługujemy zarówno przesyłki drobnicowe, częściowe, jak i całopojazdowe. Nasz średni czas dostawy ze Strykowa do Moskwy to 7 dni, zakładając, że nie ma zbyt długiego postoju na granicy, a dokumenty celne są poprawnie wypełnione. Oprócz stałego połączenia do Moskwy, uruchomiliśmy również linię do Kaliningradu i Niżnego Nowogrodu. Każdą przesyłkę traktujemy indywidualnie, szukamy najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, a naszą przewagą jest bezpośredni kontakt z naszymi oddziałami w Rosji”, wyjaśnia dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
Dachser, jako operator obsługujący przesyłki międzynarodowe, prowadzi także własną agencję celną, która świadczy kompleksowe usługi odpraw towarów. Klienci Dachser mogą korzystać z odpraw celnych w systemie uproszczonym, procedury tranzytu i odpraw przy wykorzystaniu technologii informatycznych. Firma dysponuje także magazynami czasowego składowania, a jeden z nich znajduje się właśnie w Strykowie.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.