Dachser Polska ze stałymi połączeniami do Moskwy, Kaliningradu i Niżnego Nowogro
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoją sieć Cargoplus, czyli połączeń drogowych do Rosji, ze względu na rosnące zainteresowanie unijnych eksporterów tym kierunkiem. W oddziale w Strykowie Dachser Polska utworzył punkt przeładunkowy, gdzie przesyłki z Polski i innych krajów UE są konsolidowane, a następnie wysyłane do oddziałów Dachser w Rosji. Operator obejmuje zasięgiem całą Rosję i inne kraje WNP.
Rosja jest piątym partnerem eksportowym Unii Europejskiej i czwartym, jeśli chodzi o import. W 2019 r. wartość unijnego eksportu do tego kraju wyniosła 87,8 mld euro. Najwięcej do Rosji sprzedają Niemcy – w zeszłym roku za blisko 26,7 mld euro. Polska jest na trzecim miejscu spośród państw unijnych pod względem wartość eksportu do Rosji. W 2019 r. krajowe firmy sprzedały rosyjskim odbiorcom towar o wartości 7,4 mld euro. Z naszego kraju za rosyjską granicę trafiają m.in. maszyny, urządzenia, produkty chemiczne oraz inne towary przemysłowe.
„Otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań dotyczących transportu przesyłek z państw unijnych, do Rosji i to przełożyło się na decyzję o utworzeniu w Strykowie nowej platformy konsolidacyjnej obsługującej ten kierunek. Oczywiście, z usługi korzystają także eksporterzy z Polski. Obsługujemy zarówno przesyłki drobnicowe, częściowe, jak i całopojazdowe. Nasz średni czas dostawy ze Strykowa do Moskwy to 7 dni, zakładając, że nie ma zbyt długiego postoju na granicy, a dokumenty celne są poprawnie wypełnione. Oprócz stałego połączenia do Moskwy, uruchomiliśmy również linię do Kaliningradu i Niżnego Nowogrodu. Każdą przesyłkę traktujemy indywidualnie, szukamy najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, a naszą przewagą jest bezpośredni kontakt z naszymi oddziałami w Rosji”, wyjaśnia dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
Dachser, jako operator obsługujący przesyłki międzynarodowe, prowadzi także własną agencję celną, która świadczy kompleksowe usługi odpraw towarów. Klienci Dachser mogą korzystać z odpraw celnych w systemie uproszczonym, procedury tranzytu i odpraw przy wykorzystaniu technologii informatycznych. Firma dysponuje także magazynami czasowego składowania, a jeden z nich znajduje się właśnie w Strykowie.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.