Komunikaty PR

DHL Global Forwarding spedytorem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

2021-10-05  |  10:00
Biuro prasowe

DHL Global Forwarding, światowy lider spedycji morskiej, lotniczej oraz kolejowej, należący do Grupy Deutsche Post DHL, dynamicznie rozwija usługi transportowe w temperaturze kontrolowanej dla najbardziej wymagających branż, tj. farmaceutyczna, produktów świeżych i szybko psujących się. Operator wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania w tym Isoboxy oraz kontenery z rejestratorami temperatury. Niedawno, na zlecenie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, DHL Global Forwarding zorganizował pierwszą z serii szybkich międzynarodowych dostaw lotniczych ponad 1,5 mln szczepionek przeciw Covid-19. Były to pierwsze dostawy szczepionek zrealizowane w Unii Europejskiej do krajów trzecich.

DHL Global Forwarding w Polsce został partnerem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w zakresie organizacji szybkich dostaw lotniczych szczepionek przeciw Covid-19. Pierwszym z serii kilku transportów, realizowanych przez DHL Global Forwarding dla RARS była dostawa lotnicza do Australii ponad miliona dawek szczepionek przeciw Covid-19, firmy Pfizer i BioNTech. Załadowane na 4 palety lotnicze, zostały przewiezione w 2 etapach tj. bezpośrednio do Sydney i z międzylądowaniem w Dubaju. Pierwsza z partii, dzięki sprawnej organizacji procesu przez DHL Global Forwarding i zsynchronizowaniu gotowości do odbioru ładunku z dostępnymi rejsami, wylądowała na lotnisku w Sydney już po 23 godzinach od startu samolotu w Warszawie. Czas tranzytu drugiej partii, przez Dubaj, wyniósł ok. 33 godzin. DHL Global Forwarding dostarczył też ponad pół miliona dawek szczepionki firmy AstraZeneca do Wietnamu. Tu czas dostawy w relacji lotnisko-lotnisko wyniósł tylko 18 godzin.

Wszystko zaplanowane z chirurgiczną precyzją

W ramach współpracy z RARS, DHL Global Forwarding odpowiada za kompleksową organizację łańcucha dostaw szczepionek, od odbioru w Polsce do doręczenia końcowym odbiorcom. Kluczowe znaczenie przy realizacji tego typu transportów ma czas i kontrolowane warunki przewozu.   

„Kluczową kwestią z punktu widzenia RARS podczas realizacji wysyłki szczepionek przeciw Covid-19 za granicę było zapewnienie jakości oraz monitoringu warunków transportu przez całą drogę z magazynu RARS do punktu docelowego u odbiorcy. Niezwykle ważne było też przeprowadzenie całego procesu kompleksowo – organizacja transportu na i z lotniska, przelotu oraz obsługi celnej. Wyzwaniem było bardzo szybkie tempo realizacji i reakcji na zmieniające się warunki otoczenia oraz pojawiające się nowe oczekiwania. Dodatkowo wartym podkreślenia jest fakt, iż dostawy do Australii i Wietnamu były pierwszymi realizowanymi poza Unię Europejską, więc zadaniem DHL wspólnie z RARS było „przetarcie szlaków” zarówno pod kątem samej organizacji całego zadania na tak szeroką skalę i taką odległość, ale także od strony formalnej i opracowania pełnej dokumentacji koniecznej do zaakceptowania przez bardzo wymagających odbiorców” - mówi Malwina Rudnik, Kierownik Projektu Biura Logistyki Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Planując dostawy, Spedytorzy Działu Produktu Lotniczego DHL Global Forwarding musieli uwzględnić też wyjątkowo restrykcyjne wymagania agencji rządowych w Polsce, Australii i Wietnamie. Dodatkowo, przygotowane przez DHL rozwiązanie transportowe, ze względu na strategiczne znaczenie projektu, wymagało nie tylko akceptacji RARS, ale także wsparcia dedykowanego działu DHL Global Forwarding - LifeConEx. Jego eksperci wspierają organizację globalnych łańcuchów dostaw w temperaturze kontrolowanej, nadzorują ich realizację 24/7 i przygotowują procedury zapewniające bezpieczeństwo wrażliwych ładunków w transporcie.

„Każdy etap transportu, od odbioru szczepionek od RARS, aż po ich dostawę do finalnego odbiorcy, był przez nas zaplanowany z iście chirurgiczną precyzją. Wszystkie zaangażowane strony miały wyznaczone konkretne ramy czasowe na wykonanie konkretnych działań, takich jak budowa palet lotniczych czy kontrola bezpieczeństwa, obowiązkowa nawet dla tak wyjątkowych towarów. Czas transportu od drzwi do drzwi został rozpisany co do minuty w specjalnie przygotowanym w Standard Operations Procedure, oddzielnym dla każdej wysyłki” - wyjaśnia Iwona Połowicz, Dyrektor Produktu Lotniczego DHL Global Forwarding.

Utrzymanie wymaganej temperatury

Warto podkreślić, iż jednym z kluczowych wyzwań w przypadku szczepionek jest rygorystyczny wymóg dotyczący utrzymania ściśle określonej temperatury. W tym celu w dostawie do Australii DHL Global Forwarding wykorzystał specjalne Isoboxy z suchym lodem, które gwarantują utrzymanie poziomu wymaganej temperatury (-70°C) przez całą drogę. Każda z palet została wyposażona w rejestrator temperatury, tzw. Data Logger, zapewniający monitoring na każdym etapie transportu. Palety ze szczepionkami na lotniskach w Warszawie, Dubaju i w Sydney umieszczone były w chłodni (+2° i +8° C). Ze względu na wysokie temperatury w Dubaju, dochodzące do 40°C, do ich przewozu na terenie lotniska wykorzystano tzw. Cool Dolly, czyli specjalny kontener umożliwiający szybki transfer z samolotu do magazynu z zachowaniem wymaganej temperatury. Z kolei podczas dostawy szczepionek do Wietnamu, DHL użył specjalnych lotniczych kontenerów chłodniczych, działających jak lodówki. To umożliwiło nie tylko utrzymanie stałej temperatury w czasie dostawy, ale też, ze względu na sztywną obudowę, zabezpieczyło ładunek przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Dzięki doświadczeniu i potencjałowi globalnej sieci w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań oraz systemom monitorowania temperatury, DHL Global Forwarding jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo transportu najbardziej wymagającym produktom tj. farmaceutyki, produkty medyczne, czy też produkty świeże. „Współpraca z RARS przy wysyłce jednego z najbardziej wrażliwych produktów na rynku była dla nas cennym doświadczeniem. Nasza wiedza, pewność i elastyczność w działaniu, a przede wszystkim satysfakcja z wykonywanej pracy, pozwalają nam na tworzenie rozwiązań szytych na miarę klienta” - podkreśla Katarzyna Wandel, Kierownik Produktu Lotniczego DHL Global Forwarding.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Wyzwania i warunki przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie ADR Biuro prasowe
2024-04-26 | 12:00

Wyzwania i warunki przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie ADR

W dynamicznie rozwijającej się branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), kluczowym wyzwaniem jest nieustająca gotowość do przewozu nawet najbardziej wymagających ładunków.
Transport Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion
2024-04-24 | 16:00

Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion

Branża fashion uznawana jest za jedną z tych najbardziej wymagających branż, z dynamiką wyznaczaną przez trendy, sezonowe i kompleksowe wymiany kolekcji, tak jak obecnie z zimowej na
Transport PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)
2024-04-24 | 13:12

PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)

Od tego tygodnia holenderskie przedsiębiorstwo pocztowe PostNL i Spring, jego międzynarodowa spółka zależna, wprowadzą do europejskiej sieci transportu drogowego około czterech

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.