Komunikaty PR

DHL Supply Chain z nową dyrektor zarządzającą

2020-08-27  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania press_txt ( 0 MB )

Monika Duda będzie odpowiedzialna za dynamiczny rozwój i wzmocnienie pozycji DHL Supply Chain, a także za zarządzanie międzynarodowym i krajowym portfolio klientów w firmie, która nad Wisłą zatrudnia ponad 4 tys. pracowników. Monika Duda zastąpi na stanowisku Piotra Okurowskiego, który zostaje w firmie i w roli dyrektora zarządzającego będzie odpowiadał za rozwój biznesu DHL Supply Chain na Słowacji.

Monika Duda posiada ponad 13-letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji, specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchami dostaw, zarządzaniu działami operacyjnymi i w rozwoju biznesu.

W dotychczasowej karierze Monika Duda była zaangażowana w projekty logistyczne realizowane dla renomowanych graczy z sektorów retail i e-commerce, w tym między innymi dla: IKEA, Carrefour, Auchan, Hutchinson i P&G. W przeszłości zajmowała stanowisko Associate Director w departamencie powierzchni logistycznych, magazynowych i przemysłowych w Cushman&Wakefield, międzynarodowej firmie doradczej działającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Odpowiadała za rozwój linii biznesowej, za zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi, a także za koordynację prac zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie powierzchni logistycznych. Przed objęciem stanowiska, nowa dyrektor zarządzającej DHL Supply Chain Monika Duda, od września 2016 roku była partnerem w M4 Real Estate, firmie specjalizującej się w kompleksowym doradztwie logistycznym, inwestycyjnym i deweloperskim, a także w wynajmie powierzchni magazynowych i logistycznych oraz w realizacji projektów BTS i BTO.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła być częścią zespołu DHL Supply Chain, światowego lidera w logistyce 3PL. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie, szczególnie, że po raz pierwszy mówimy o zajęciu przez kobietę tak wysokiego stanowiska kierowniczego w strukturach DHL Supply Chain w Polsce. To szansa na większą różnorodność, którą zamierzam wykorzystać aktywnie zarządzając firmą i realizując ambitną strategię rozwoju – mówi Monika Duda, dyrektor zarządzająca DHL Supply Chain.

– W Polsce pracujemy dla wielu międzynarodowych i krajowych klientów, każdy z nich oczekuje serwisu na światowym poziomie. To nasz priorytet, który codziennie realizujemy wspólnie z ponad 4 tysiącami pracowników w 20 lokalizacjach w całym kraju. Cieszę się, że Monika stanęła za sterami firmy i jestem przekonany, że jako nowa dyrektor zarządzająca będzie gwarancją pomyślności wielu nowych projektów, wdrażania innowacji i ciągłego podnoszenia standardu naszych usług. Zaangażowanie, ambicja i podejście Moniki są i będą niecenioną wartością w rozwoju DHL Supply Chain w Polsce – mówi Andries Retief, CEO Central and Eastern Europe, DHL Supply Chain.

Angaż Moniki Dudy na wysokie stanowisko kierownicze to nowy rozdział dla całego sektora TSL, który pokazuje ogromny potencjał kobiet w rolach nowoczesnych liderek i menedżerek wysokiego szczebla. To krok, którym DHL Supply Chin potwierdza swoje zaangażowanie w zmienianie i otwieranie świata logistyki dla kobiet chcących zarządzać firmami i organizacjami. Doświadczenie Moniki Dudy w sektorach logistyki i nieruchomości komercyjnych będzie bardzo mocnym argumentem w umacnianiu DHL Supply Chain na pozycji rynkowego lidera.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Ekojazda z perspektywy zawodowego kierowcy Biuro prasowe
2024-04-18 | 15:00

Ekojazda z perspektywy zawodowego kierowcy

Dążenie do dekarbonizacji stawia dziś branżę logistyczną przed nowymi wyzwaniami. Brak infrastruktury, ograniczona przepustowości sieci i zasięg samochodów z napędem elektrycznym
Transport Komunikacja autobusowa jedzie po nowe technologie
2024-04-17 | 11:50

Komunikacja autobusowa jedzie po nowe technologie

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym obejmuje liczne wyzwania, od unowocześniania floty autobusowej, przez wprowadzanie nowych połączeń, aż po sprostanie wymogom emisyjności. Istotnym
Transport DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię
2024-04-16 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię

Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.