DHL Supply Chain z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda będzie odpowiedzialna za dynamiczny rozwój i wzmocnienie pozycji DHL Supply Chain, a także za zarządzanie międzynarodowym i krajowym portfolio klientów w firmie, która nad Wisłą zatrudnia ponad 4 tys. pracowników. Monika Duda zastąpi na stanowisku Piotra Okurowskiego, który zostaje w firmie i w roli dyrektora zarządzającego będzie odpowiadał za rozwój biznesu DHL Supply Chain na Słowacji.
Monika Duda posiada ponad 13-letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji, specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchami dostaw, zarządzaniu działami operacyjnymi i w rozwoju biznesu.
W dotychczasowej karierze Monika Duda była zaangażowana w projekty logistyczne realizowane dla renomowanych graczy z sektorów retail i e-commerce, w tym między innymi dla: IKEA, Carrefour, Auchan, Hutchinson i P&G. W przeszłości zajmowała stanowisko Associate Director w departamencie powierzchni logistycznych, magazynowych i przemysłowych w Cushman&Wakefield, międzynarodowej firmie doradczej działającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Odpowiadała za rozwój linii biznesowej, za zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi, a także za koordynację prac zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie powierzchni logistycznych. Przed objęciem stanowiska, nowa dyrektor zarządzającej DHL Supply Chain Monika Duda, od września 2016 roku była partnerem w M4 Real Estate, firmie specjalizującej się w kompleksowym doradztwie logistycznym, inwestycyjnym i deweloperskim, a także w wynajmie powierzchni magazynowych i logistycznych oraz w realizacji projektów BTS i BTO.
– Bardzo się cieszę, że będę mogła być częścią zespołu DHL Supply Chain, światowego lidera w logistyce 3PL. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie, szczególnie, że po raz pierwszy mówimy o zajęciu przez kobietę tak wysokiego stanowiska kierowniczego w strukturach DHL Supply Chain w Polsce. To szansa na większą różnorodność, którą zamierzam wykorzystać aktywnie zarządzając firmą i realizując ambitną strategię rozwoju – mówi Monika Duda, dyrektor zarządzająca DHL Supply Chain.
– W Polsce pracujemy dla wielu międzynarodowych i krajowych klientów, każdy z nich oczekuje serwisu na światowym poziomie. To nasz priorytet, który codziennie realizujemy wspólnie z ponad 4 tysiącami pracowników w 20 lokalizacjach w całym kraju. Cieszę się, że Monika stanęła za sterami firmy i jestem przekonany, że jako nowa dyrektor zarządzająca będzie gwarancją pomyślności wielu nowych projektów, wdrażania innowacji i ciągłego podnoszenia standardu naszych usług. Zaangażowanie, ambicja i podejście Moniki są i będą niecenioną wartością w rozwoju DHL Supply Chain w Polsce – mówi Andries Retief, CEO Central and Eastern Europe, DHL Supply Chain.
Angaż Moniki Dudy na wysokie stanowisko kierownicze to nowy rozdział dla całego sektora TSL, który pokazuje ogromny potencjał kobiet w rolach nowoczesnych liderek i menedżerek wysokiego szczebla. To krok, którym DHL Supply Chin potwierdza swoje zaangażowanie w zmienianie i otwieranie świata logistyki dla kobiet chcących zarządzać firmami i organizacjami. Doświadczenie Moniki Dudy w sektorach logistyki i nieruchomości komercyjnych będzie bardzo mocnym argumentem w umacnianiu DHL Supply Chain na pozycji rynkowego lidera.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.