ECH 15: z Li-Ion i wbudowaną ładowarką w standardzie
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL Polska wprowadziła na rynek elektryczny wózek unoszący ECH 15. Wyposażony w standardzie w baterię litowo-jonową i wbudowany prostownik ucieleśnia najnowsze trendy w dziedzinie zasilania wózków widłowych.
Elektryczny wózek unoszący ECH 15 o udźwigu do 1,5 t i masie własnej wynoszącej zaledwie 180 kg charakteryzuje kompaktowa i solidna konstrukcja. Ze względu na niewielkie rozmiary rozwiązanie jest szczególnie polecane do obsługi ładunków wewnątrz naczep samochodów ciężarowych, na antresolach i w windach towarowych. Dostosowany do potrzeb prawo- i leworęcznych operatorów dyszel z czułym i optymalnie umieszczonym wyłącznikiem brzusznym umożliwia wygodną i bezpieczną pracę. Jednak tym, co najbardziej wyróżnia nowość w ofercie STILL jest innowacyjny układ zasilania.
Ze względu na zużycie energii na poziomie 0,239 kW/h i 48-woltowy akumulator w technologii Li-Ion o pojemności do 30 Ah wózek jest w stanie nieprzerwanie pracować nawet przez 5 godzin. Co więcej, wbudowana ładowarka pozwala na szybkie ładowania pośrednie, a wyświetlacz na bieżąco informuje o stanie baterii, umożliwiając zarządzanie energią i optymalizację cyklu ładowania. W efekcie ECH 15 cechuje się ponadprzeciętną dostępnością w ciągu zmiany i dobrze sprawdza się w intensywnej pracy. – Bardziej trwałe i bezpieczniejsze niż kwasowo-ołowiowe odpowiedniki, baterie litowo-jonowe cieszą się coraz większą popularnością. Klienci cenią sobie w nich także lepszą efektywność energetyczną oraz elastyczność, która umożliwia optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów, operatorzy natomiast - bezobsługowe użytkowanie – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska. – Można spodziewać się, że w najbliższych latach technologia Li-Ion stopniowo będzie budować dominującą pozycję na rynku baterii trakcyjnych – dodaje.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.