ECH 15: z Li-Ion i wbudowaną ładowarką w standardzie
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL Polska wprowadziła na rynek elektryczny wózek unoszący ECH 15. Wyposażony w standardzie w baterię litowo-jonową i wbudowany prostownik ucieleśnia najnowsze trendy w dziedzinie zasilania wózków widłowych.
Elektryczny wózek unoszący ECH 15 o udźwigu do 1,5 t i masie własnej wynoszącej zaledwie 180 kg charakteryzuje kompaktowa i solidna konstrukcja. Ze względu na niewielkie rozmiary rozwiązanie jest szczególnie polecane do obsługi ładunków wewnątrz naczep samochodów ciężarowych, na antresolach i w windach towarowych. Dostosowany do potrzeb prawo- i leworęcznych operatorów dyszel z czułym i optymalnie umieszczonym wyłącznikiem brzusznym umożliwia wygodną i bezpieczną pracę. Jednak tym, co najbardziej wyróżnia nowość w ofercie STILL jest innowacyjny układ zasilania.
Ze względu na zużycie energii na poziomie 0,239 kW/h i 48-woltowy akumulator w technologii Li-Ion o pojemności do 30 Ah wózek jest w stanie nieprzerwanie pracować nawet przez 5 godzin. Co więcej, wbudowana ładowarka pozwala na szybkie ładowania pośrednie, a wyświetlacz na bieżąco informuje o stanie baterii, umożliwiając zarządzanie energią i optymalizację cyklu ładowania. W efekcie ECH 15 cechuje się ponadprzeciętną dostępnością w ciągu zmiany i dobrze sprawdza się w intensywnej pracy. – Bardziej trwałe i bezpieczniejsze niż kwasowo-ołowiowe odpowiedniki, baterie litowo-jonowe cieszą się coraz większą popularnością. Klienci cenią sobie w nich także lepszą efektywność energetyczną oraz elastyczność, która umożliwia optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów, operatorzy natomiast - bezobsługowe użytkowanie – mówi Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska. – Można spodziewać się, że w najbliższych latach technologia Li-Ion stopniowo będzie budować dominującą pozycję na rynku baterii trakcyjnych – dodaje.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.