Ekspansja CEVA Logistics w Afryce – nowe joint venture w Egipcie i Etiopii
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w kolejnych dwóch krajach. W Egipcie operator przejął większościowy pakiet udziałów w firmie IBA Freight Services, swojego wyłącznego partnera od 20 lat. Natomiast w Etiopii CEVA Logistics objęła mniejszościowy pakiet udziałów w MACCFA, doświadczonej firmie spedycyjnej z siedzibą główną w Addis Abebie.
Cel - wiodący gracz na kontynencie afrykańskim
Nowe joint venture umocniło dążenie CEVA Logistics do osiągnięcia pozycji wiodącego gracza na całym kontynencie i już przynosi korzyści obu stronom. Firmy mogą rozszerzyć portfolio usług logistycznych, co przyczyni się także do jeszcze lepszego wykorzystania lokalnych zasobów w ramach globalnej sieci CEVA Logistics. Dodatkowo, latem 2020 roku CEVA Logistics przejęła większościowy pakiet akcji AMI Worldwide, dzięki czemu do afrykańskiej sieci operatora dołączyło kolejnych 12 krajów.
Egipt - IBA Freight Services
IBA Freight Services, której siedziba główna mieści się w pobliżu międzynarodowego lotniska w Kairze, od 20 lat jest wyłącznym agentem CEVA Logistics w Egipcie. Firma oferuje pełen zakres usług multimodalnych i 3PL dla klientów z całego kraju. Za obsługę operacyjną usług frachtowych odpowiadają oddziały IBA Freight Services w Kairze i portowej Aleksandrii. Dostawy do różnych lokalizacji na terenie całego Egiptu realizowane są za pomocą transportu drogowego.
Etiopia - MACCFA
Obecna na rynku od około 25 lat MACCFA obecnie posiada 6 biur i agencji celnych w całej Etiopii, oferując klientom pełen zakres usług logistycznych. Poza stolicą, jest największym graczem na rynku obsługującym dwa korytarze drogowe: Addis Abeba - Dżibuti i Mekelle - Kombolcha - Addis Abeba. Dostarcza również rozwiązania intermodalne z wykorzystaniem w pełni zarezerwowanych usług block train z portu Dżibuti do Indode Freight Terminal w pobliżu Addis Abeby oraz usług drogowych przy dostawach do miejsc docelowych w całej Etiopii. MACCFA od wielu lat współpracuje też z firmą macierzystą CEVA Logistics - Grupą CMA CGM, światowym liderem w dziedzinie spedycji i logistyki.
Bruno Plantaz, dyrektor zarządzający CEVA Logistics Turcja, Indie, Bliski Wschód i Afryka, podsumowuje: „Strategiczny plan ekspansji na całym kontynencie nabiera tempa. Nowe joint venture znacząco wzmacniają naszą pozycję w Afryce Północnej i Wschodniej, pozwolą nam także wspierać społeczno-gospodarczy rozwój we wszystkich krajach".
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.