Ekspansja GLS w Serbii
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Grupa GLS ogłasza ekspansję w Serbii i wzmacnia swoją obecność w Europie Wschodniej. Dla klientów z Polski oznacza to jeszcze większy potencjał w zakresie nadawania i odbiorów paczek.
Grupa GLS ugruntowuje swoją pozycję na rynkach Europy Wschodniej, poszerzając obszar działania i rozwijając ofertę usług w Serbii. Obecnie ten kraj stanowi obiecujący rynek dla branży logistycznej dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku e-commerce. Celem GLS jest dostarczanie paczek do każdego zakątka Serbii i połączenie nowych klientów z nadawcami i odbiorcami w całej Europie. Serbowie skorzystają m.in. z wygodnych rozwiązań GLS, takich jak usługa FlexDeliveryService ułatwiająca elastyczne doręczenia paczek dostosowane do potrzeb odbiorców. Działalność GLS w Serbii będzie możliwa m.in. dzięki centralnej sortowni w Belgradzie i trzem lokalizacjom w głównych miastach - Novi Sad, Niš i Kragujevac.
- Ekspansja w Serbii wzmacnia naszą obecność w regionie Europy Wschodniej. Szczerze wierzymy, że nasi klienci w tym kraju zyskają nową i niezawodną alternatywę na rynku logistycznym i wysokiej jakości usługi, z których słynie Grupa GLS – mówi Gergely Farkas, area manager dla Regionu Europy Wschodniej.
Obecnie polscy klienci GLS mają możliwość wysyłki przesyłek na terenie całej Europy dzięki usłudze EuroBusinessParcel, która zapewnia nadawcom biznesowym regularnie nadającym paczki poza granice Polski doręczenia w czasie od 48 do 96 godzin. Przesyłki dostarczane przez GLS docierają także do najdalszych zakątów globu dzięki GlobalExpressParcel. Łącznie w ramach tej usługi GLS transportuje paczki do 160 krajów na świecie, w tym do ważnych centrów biznesowych takich jak USA, Japonia, Hongkong czy Singapur.
Grupa GLS działa obecnie w ponad 40 krajach na terenie Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych, gdzie z jej usług korzysta już ponad 250 tys. klientów.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.