Expert dołącza do Rohlig Suus Logistics
Rohlig Suus Logistics nabył 100% udziałów w spółce Expert, specjalizującej się w dostawach i usługach dodanych dla e-commerce. Transakcja pozwoli wzmocnić ofertę drobnicową największego polskiego operatora logistycznego o profesjonalne usługi dostaw produktów AGD, RTV i mebli na ostatniej mili. Połączenie kompetencji obu firm ma stworzyć pierwszą tak kompleksową ofertę dla graczy e-commerce – od transportu globalnego, przez usługi magazynowe i celne, aż po montaż i konfigurację oraz odbiór starego sprzętu.
Zarówno Rohlig Suus Logistics, jak i Expert liczą na efekt synergii – specjalistyczne kompetencje Experta mają pomóc umocnić wiodącą pozycję firmy w obszarze e-commerce. Gdańska spółka działa na rynku od 13 lat i ma 20 oddziałów w całej Polsce. Wyspecjalizowane ekipy nie tylko dostarczają towar ze sklepów stacjonarnych i internetowych do odbiorców końcowych, ale też świadczą kompleksowe usługi instalacyjne – od montażu mebli po instalacje gazowo-elektryczne czy montaż sprzętu RTV i AGD zgodnie z wytycznymi klientów.
– Rohlig Suus Logistics ma globalne kompetencje w zarządzaniu łańcuchami dostaw, z kolei Expert to wysoka jakość obsługi dostaw ostatniej mili oraz doświadczenie w usługach dodanych. Wierzymy, że kompleksowa oferta B2B i B2C, która powstanie z tego połączenia, pozwoli stworzyć nową jakość na rynku. Wiele firm kurierskich dostarczających niewielkie paczki przyzwyczaiło klientów do określonego poziomu obsługi. Zachowanie tego poziomu przy bardziej skomplikowanych dostawach paletowych jest trudniejsze i wymaga bardzo określonych kompetencji – zwłaszcza, gdy klienci oczekują też podłączenia sprzętu czy montażu mebli. Nasze dostawy będą budować pozytywne doświadczenie klienta i satysfakcję z zakupu i użytkowania nowych mebli czy sprzętu. Nasi nowi Experci wiedzą jak o to dbać, bo to ich jedyny profil działalności i na nim będą się w pełni koncentrować – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.
To nowy rozdział w historii Rohlig Suus Logistics. W nadchodzącym roku Suus chce rozwijać się poprzez akwizycje skupiające się na rynkach zagranicznych w regionie CEE.
– Dołączenie do Rohlig Suus Logistics to wielki sukces dla naszego całego zespołu. Wynikiem współpracy zarówno operacyjnej jak i kapitałowej będzie uzupełnienie szerokiego wachlarza usług, oferowanych przez SUUS o specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania dla ostatniej mili. Ponad 43 lata wspólnych doświadczeń pozwolą nam wyznaczyć nowe standardy na rynku i znacząco poszerzyć portfolio klientów grupy. Wyobraźmy sobie scenariusz, gdzie producent/dystrybutor/sklep oferujący swoje produkty, których produkcja odbywa się w innej części globu w ramach jednej umowy z operatorem logistycznym może skorzystać z bezpośredniej dostawy do klienta wraz ze specjalistycznymi usługami instalatorskimi - to ewenement na skalę światową – mówi Kamil Rybiński, COO oraz członek zarządu Expert Sp.z o.o.
Przedstawiciele obu firm zwracają uwagę na rosnące znaczenie specjalizacji w dostawach ostatniej mili. Dla odbiorcy końcowego coraz bardziej liczy się komfort. Firma realizująca dostawy tego rodzaju musi dysponować wyszkolonymi dwuosobowymi załogami, które będą posiadać niezbędne kompetencje techniczne, powinna też być w stanie poradzić sobie z wyzwaniami tzw. odwróconej logistyki – odbiorem starego sprzętu. W kontekście rosnących wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju ten wątek będzie zyskiwał na ważności.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.