Komunikaty PR

Firmy transportowe mogą liczyć na łatwiejsze finansowanie inwestycji

2023-01-17  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Maciek Sokołowski
Attention Marketing

Al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

W związku z tym, jak istotny dla polskiej gospodarki jest transport drogowy (udział sektora transportu i magazynowania w polskim PKB wynosi 6 proc.) spółka postanowiła uruchomić możliwość finansowania transportu ciężkiego w procedurze uproszczonej do wartości 1 miliona złotych. To szczególnie ważne dla polskich firm, ponieważ pojazdy zarejestrowane w naszym kraju wykonują największą (20 proc.) pracę przewozową spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.


Jak wskazują ostatnie dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w całym 2022 roku w Polsce przybyło 36 061 szt. nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3.5t co oznacza wzrost o +5,9 proc. w skali roku. W grupie samochodów ciężarowych o DMC poniżej 3.5t rejestracji było 34 705, czyli o 6,8 proc. więcej niż w 2021 r.


- Transport drogowy towarów ma krytyczne znaczenie dla wytwarzania polskiego PKB. Z roku na rok pełni również coraz większą rolę w gospodarce europejskiej. Jeszcze w 2008 r. polscy przewoźnicy wozili 8 proc. towarów transportowanych drogami z Niemiec do Francji. Z kolei, według danych Eurostatu za 2021 r. rodzime firmy transportowe odpowiadają już za blisko 20 proc. prac przewozowych dokonywanych na terenie starego kontynentu – podkreśla Jakub Poręcki, dyrektor zarządzający obszarem małych i średnich przedsiębiorstw w Santander Leasing. – Z drugiej strony, prognozy analityków Transport Intelligence pokazują, że przewozy krajowe mają rozwijać się w tempie 0,7 proc., a to znacznie wolniej niż obsługa transportu międzynarodowego, który wzrośnie o 2,1 proc.


Kryteria wyboru finansowania a nowe finansowanie transportu

Dla klientów sektora MŚP istotne coraz częściej jest połączenie jakościowych parametrów oferty z jej atrakcyjnością. Wskazują na to obserwacje poparte wynikami badań Leasing Index realizowanych przez Santander Leasing nieprzerwanie od 2016 r. W znacznej większości przypadków klienci wskazywali, że na wybór dostawcy usług leasingowych ma wpływ już nie tylko atrakcyjność cenowa, ale również czynniki pozacenowe, takie jak oferta dopasowana do potrzeb (aż 41 proc.), czy też bezpieczne i przejrzyste zapisy w umowie (28 proc.).


- Biorąc pod uwagę tempo rozwoju transportu drogowego w ostatnich latach i jego oddziaływanie na gospodarkę i branże - szczególnie handel i przemysł, które nie mogą bez niego funkcjonować, postanowiliśmy jeszcze bardziej ułatwić naszym klientom dostęp do finansowania i wprowadzić procedurę uproszczoną dla transportu ciężkiego do wartości 1 miliona złotych. Z perspektywy przedsiębiorców zainteresowanych realizacją inwestycji oznacza to mniej formalności i krótszy czas oczekiwania na przedmiot leasingu. Dodatkowo, odpowiadamy na oczekiwania klientów, dla których ważnym czynnikiem przy wyborze leasingodawcy są kryteria pozacenowe - wskazuje Jakub Poręcki.


W ramach uruchomionej procedury uproszczonej oferta obejmuje finansowanie do wartości 1 miliona złotych nowe i używane (nie starsze niż 6 lat) samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie powyżej 3.5t, ciągniki siodłowe i balastowe, naczepy oraz przyczepy pow. 3.5t. Maksymalny okres udzielonego finansowania może wynieść aż 72 miesiące, a udział własny wynosi od 0 do 10 proc.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion Biuro prasowe
2024-04-24 | 16:00

Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion

Branża fashion uznawana jest za jedną z tych najbardziej wymagających branż, z dynamiką wyznaczaną przez trendy, sezonowe i kompleksowe wymiany kolekcji, tak jak obecnie z zimowej na
Transport PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)
2024-04-24 | 13:12

PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)

Od tego tygodnia holenderskie przedsiębiorstwo pocztowe PostNL i Spring, jego międzynarodowa spółka zależna, wprowadzą do europejskiej sieci transportu drogowego około czterech
Transport Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport
2024-04-22 | 14:00

Gruba Logistics z Gdyni: Wspierając Dzień Ziemi poprzez Ekologiczny Transport

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest czasem refleksji nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz okazją do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. W tym kontekście,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.