FM Logistic zatrudni 120 osób w Lędzinach
Do końca roku w Lędzinach koło Tychów powstanie 120 nowych miejsc pracy. Kolejną platformę logistyczną obsługiwać tam będzie firma FM Logistic. W nowym magazynie, który będzie obsługiwał klienta z branży spożywczej, docelowo zatrudnienie znajdzie 400 osób. Rekrutacje na kluczowe stanowiska już ruszyły.
Już w październiku, w nowym magazynie pracę znajdzie co najmniej 120 osób. Firma prowadzi już rekrutację na najważniejsze stanowiska, zarówno biurowe, jak i specjalistyczne, w tym Szefów Ekip, czy Operatorów Wózków Widłowych i Magazynierów. Szansę na zatrudnienie w Lędzinach mają również osoby bez doświadczenia w branży logistycznej – firma oferuje pełen pakiet szkoleń (w tym na stanowisko Operatora Wózka Widłowego), a do pracy zaprasza zarówno panie, jak i panów. W ramach standardowego pakietu świadczeń, firma oferuje m.in. pracę w oparciu o umowę o pracę, prywatną opiekę medyczną, czy ubezpieczenie na życie. Pracownicy będą również mogli skorzystać z zapewnionego przez firmę transportu.
– Firma FM Logistic jest obecna na polskim rynku od 1995 r. Od ponad dwudziestu pięciu lat rozwijamy kolejne platformy logistyczne w różnych częściach kraju. Wszędzie, gdzie się pojawiamy, zależy nam przede wszystkim na rozwoju lokalnych społeczności. Chcemy, aby pracownicy rozwijali się razem z firmą, dlatego dbamy o możliwie najlepsze warunki pracy, pakiety benefitów i możliwości rozwoju kariery w naszej branży. Jestem przekonana, że będziemy w stanie zaproponować konkurencyjne warunki również w Lędzinach, gdzie powstaje nasza nowa platforma logistyczna – powiedziała Blanka Borkowska, Dyrektor HR w regionie Europy Centralnej, FM Logistic.
W pierwszym etapie, zaplanowanym na październik br., do użytku oddane zostaną hale magazynowe o łącznej powierzchni 13 tys. m. kw., z czego większość stanowić będą chłodnie. Jednocześnie, w Lędzinach powstanie część biurowo-konferencyjna.
Szczegóły dotyczące zatrudnienia w magazynie FM Logistic w Lędzinach dostępne są na stronie www.fmledziny.pl.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.