Fracht FWO dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w Polsce
Fracht FWO, operator logistyczny dla przemysłu, został głównym partnerem logistycznym globalnego dostawcy technologii dla energetyki, lidera konsorcjum w projekcie budowy Nowy Blok Energetyczny w Elektrowni Dolna Odra. Fracht rozpoczął właśnie realizację serii dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w naszym kraju.
W ramach tego projektu, Fracht FWO odpowiada za organizację transportów elementów kotłów i innych urządzeń, w tym przyjęcia ładunków i ich dostawę aż do miejsc posadowienia na budowie bloków energetycznych w Elektrowni Dolna Odra.
- Organizacja tych dostaw, z wykorzystaniem różnych gałęzi transportowych, w tym morskiej, śródlądowej i drogowej, to ogromny projekt, rozłożony na kilka etapów. Każdy z nich będzie złożoną i skomplikowaną logistycznie operacją, której przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez wieloletniego doświadczenia w obsłudze tego typu dostaw, eksperckiej wiedzy naszych zespołów oraz właściwie dobranych partnerów – mówi Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.
Pierwsza dostawa - 16 elementów kotłów o wadze 748 ton
Realizacja pierwszej dostawy do Elektrowni Dolna Odra rozpoczęła się we wrześniu. Na budowę bloków energetycznych trafi jeszcze w tym miesiącu 16 elementów kotłów o łącznej wadze przekraczającej 748 ton, w tym najcięższe elementy mają ponad 86 ton i długość sięgającą nawet 35 m. Ładunek ten przypłynął już z Turcji do portu w Szczecinie, gdzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu został przeładowany na barki w celu dalszego transportu.
- Naszym zadaniem było przyjęcie urządzeń w szczecińskim porcie, a następnie koordynacja kolejnych etapów transportu– wyjaśnia Piotr Prasał, Koordynator Projektu Dolna Odra w Fracht FWO.
Łańcuchy dostaw dla energetyki
Fracht FWO jest jednym z nielicznych operatorów na polskim rynku logistycznym, który specjalizuje się w organizacji dostaw ładunków ciężkich dla przemysłu energetycznego i wydobywczego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy eksperckiej, także z zakresu technologii urządzeń energetycznych, zespół Fracht FWO realizuje nawet najbardziej skomplikowane łańcuchy dostaw. Wykorzystuje przy tym globalny know-how i światową sieć partnerów Grupy Fracht, która ma swoje oddziały w 43 krajach. Wśród przykładów zrealizowanych w tym roku transportów wymienić można m.in. dostawę kilkudziesięciu transformatorów do Kanady i krajów Beneluxu, czy elementów dwóch wielkich kotłów parowych z Włoch do Polski. Fracht FWO świadcząc kompleksowe usługi z zakresu logistyki ładunków ponadnormatywnych i project cargo, realizuje transporty praktycznie do każdego miejsca na świecie.
Zapraszamy do obejrzenia przeładunku wrześniowej dostawy Fracht FWO do Elektrowni Dolna Odra w porcie w Szczecinie: https://www.youtube.com/watch?v=PxqVXv_wPb0

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.