Komunikaty PR

Fracht FWO dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w Polsce

2021-09-27  |  12:00
Biuro prasowe

Fracht FWO, operator logistyczny dla przemysłu, został głównym partnerem logistycznym globalnego dostawcy technologii dla energetyki, lidera konsorcjum w projekcie budowy Nowy Blok Energetyczny w Elektrowni Dolna Odra. Fracht rozpoczął właśnie realizację serii dostaw dla jednej z największych inwestycji branży energetycznej w naszym kraju.

W ramach tego projektu, Fracht FWO odpowiada za organizację transportów elementów kotłów i innych urządzeń, w tym przyjęcia ładunków i ich dostawę aż do miejsc posadowienia na budowie bloków energetycznych w Elektrowni Dolna Odra. 

- Organizacja tych dostaw, z wykorzystaniem różnych gałęzi transportowych, w tym morskiej, śródlądowej i drogowej, to ogromny projekt, rozłożony na kilka etapów. Każdy z nich będzie złożoną i skomplikowaną logistycznie operacją, której przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez wieloletniego doświadczenia w obsłudze tego typu dostaw, eksperckiej wiedzy naszych zespołów oraz właściwie dobranych partnerów – mówi Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.

Pierwsza dostawa - 16 elementów kotłów o wadze 748 ton

Realizacja pierwszej dostawy do Elektrowni Dolna Odra rozpoczęła się we wrześniu. Na budowę bloków energetycznych trafi jeszcze w tym miesiącu 16 elementów kotłów o łącznej  wadze przekraczającej 748 ton, w tym najcięższe elementy mają ponad 86 ton i długość sięgającą nawet 35 m. Ładunek ten przypłynął już z Turcji do portu w Szczecinie, gdzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu został przeładowany na barki w celu dalszego transportu.

 - Naszym zadaniem było przyjęcie urządzeń w szczecińskim porcie, a następnie koordynacja  kolejnych etapów transportu– wyjaśnia Piotr Prasał, Koordynator Projektu Dolna Odra w Fracht FWO.

Łańcuchy dostaw dla energetyki

Fracht FWO jest jednym z nielicznych operatorów na polskim rynku logistycznym, który specjalizuje się w organizacji dostaw ładunków ciężkich dla przemysłu energetycznego i wydobywczego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy eksperckiej, także z zakresu technologii urządzeń energetycznych, zespół Fracht FWO realizuje nawet najbardziej skomplikowane łańcuchy dostaw. Wykorzystuje przy tym globalny know-how i światową sieć partnerów Grupy Fracht, która ma swoje oddziały w 43 krajach. Wśród przykładów zrealizowanych w tym roku transportów wymienić można m.in. dostawę kilkudziesięciu transformatorów do Kanady i krajów Beneluxu, czy elementów dwóch wielkich kotłów parowych z Włoch do Polski. Fracht FWO świadcząc kompleksowe usługi z zakresu logistyki ładunków ponadnormatywnych i project cargo, realizuje transporty praktycznie do każdego miejsca na świecie.  

Zapraszamy do obejrzenia przeładunku wrześniowej dostawy Fracht FWO do Elektrowni Dolna Odra w porcie w Szczecinie: https://www.youtube.com/watch?v=PxqVXv_wPb0

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.