Komunikaty PR

Fracht FWO umacnia pozycję lidera w dostawach ładunków ponadnormatywnych

2021-06-30  |  15:00
Biuro prasowe

Fracht FWO, operator logistyczny dla przemysłu, wykorzystuje globalny wzrost popytu na usługi lotnicze, rozwijając w tym obszarze transporty ładunków ponadnormatywnych. Na przełomie maja i czerwca firma zorganizowała kolejną w tym roku dostawę przesyłki ciężkiej frachtem lotniczym. Przewożonym ładunkiem była blisko 2,5 tonowa maszyna do wytłaczania elementów z tworzywa sztucznego do linii produkcyjnej w USA.

Od początku roku wzrasta znaczenie frachtu lotniczego w globalnych łańcuchach dostaw, co wynika m.in. z  ograniczeń i wzrostu cen w transporcie morskim oraz braku dostępności kontenerów. Tendencję potwierdzają najnowsze dane IATA dotyczące światowego rynku air cargo, wskazujące po pierwszych czterech miesiącach tego roku 12 proc. wzrost CTK (tonokilometrów) wobec kwietnia 2019 (dla porównania wzrost CTK w styczniu wyniósł 1,1 proc.) oraz wolumenów ładunków lotniczych w ujęciu miesiąc do miesiąca o 5 proc., przekraczających poziom z sierpnia 2018 r. W prawie wszystkich regionach świata, z wyjątkiem Ameryki Łacińskiej, zwiększył się popyt na lotnicze przewozy towarowe, najwięcej w Afryce (30,6 proc.) i Ameryce Płn. (25,6 proc). Zdaniem analityków IATA, rozwój lotniczych przewozów towarowych wspiera silne ożywienie gospodarcze i korzystna dynamika łańcuchów dostaw. W tym także bardzo niski poziom zapasów oraz bardziej konkurencyjne ceny w stosunku do morskich i kolejowych frachtów ładunków skonteneryzowanych.

- Znaczące ożywienie w przewozach towarowych air cargo wpływa też na większe zainteresowanie usługami transportu lotniczego w dostawach ładunków ponadnormatywnych. Zwłaszcza są one atrakcyjne dla linii produkcyjnych, gdzie zawsze liczył się szybki czas realizacji. Duży wzrost zleceń odnotowujemy szczególnie na kierunkach takich jak m.in. Brazylia, czy USA, gdzie najczęściej przewożone są części turbin parowych, linii produkcyjnych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego – mówi Justyna Czerwińska, kierownik działu spedycji lotniczej, Fracht FWO Polska.

Ekspresowa dostawa maszyny do USA

W ostatnim czasie Dział Spedycji Lotniczej Fracht FWO zrealizował kolejną dostawę ładunku ponadgabarytowego. To ważąca blisko 2,5 tony maszyna do wytłaczania elementów z tworzywa sztucznego dla jednego z największych producentów artykułów higieniczno-kosmetycznych w USA. Dostawa do amerykańskiego klienta, przez lotnisko w Łodzi do Los Angeles, organizowana była pod presją czasu i w ekspresowym tempie.

Zgodnie z wytycznymi linii lotniczych, wytłaczarkę umieszczono w specjalnie zaprojektowanym drewnianym stelażu, co zapobiegało przesunięciom na pokładzie samolotu. Ładunek najpierw dostarczono na lotnisko w Łodzi, a po odprawie na lotnisko w belgijskim Liege. Tu przeładowano go na samolot frachtowy lecący bezpośrednio do Los Angeles. Za obsługę handlingową odpowiadał agent handlingowy LCJ Cargo.  

Air cargo dla przemysłu i produkcji

Do klientów Fracht FWO należą największe firmy z branży przemysłowej i produkcyjnej, dla których operator dostarcza m.in. maszyny, linie produkcyjne i ich elementy. Wsparciem przy organizacji dostaw lotniczych (door-to-door, door-to-airport, airport-to-door, airport-to-airport, czartery) jest doświadczenie i globalna sieć partnerska Grupy Fracht, obejmująca ok. 300 biur w portach lotniczych w ponad 50 krajach na świecie.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024” Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:00

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”

Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących
Transport Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori
2024-07-01 | 15:00

Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori

Hillebrand Gori, globalny operator logistyczny dla branży beverage, powołał nowego Country Managera oddziału w Polsce. Z początkiem maja stanowisko to objęła Olga Kołakowska. Olga
Transport Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV
2024-07-01 | 15:00

Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, promuje inicjatywy na rzecz dekarbonizacji i zrównoważonego transportu drogowego, w oparciu o elektryczne samochody  ciężarowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.