FREE NOW planuje zorganizować punkty szczepień dla taksówkarzy
FREE NOW
Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl
Firma podkreśla, że taksówkarze zapewniają mieszkańcom miast możliwość swobodnego przemieszczania się, jednocześnie będąc bezpośrednio narażonymi na zakażenie podczas pracy. Aktywni kierowcy FREE NOW dziennie realizują około 10-15 kursów z nawet 30 nieznajomymi pasażerami na ograniczonej przestrzeni auta, czyli będąc w warunkach bliskiego kontaktu społecznego.
Badanie opinii wśród kierowców platformy FREE NOW wykazało, że ze względu na wykonywaną profesję, aż 60% kierowców taxi chce się zaszczepić przeciwko Covid-19, a 10% jest niezdecydowanych[1]. FREE NOW jako pierwsza platforma taxi deklaruje chęć zorganizowania punktów szczepień m.in. na terenie swoich lokalnych biur i poniesienia związanych z tym kosztów. Proces odbyłby się według wytycznych przygotowanych przez KPRM, MZ, NFZ i GIS, we współpracy z wybranym podmiotem medycznym. Dostęp do szczepienia otrzymają wszyscy kierowcy taxi zarejestrowani na platformie FREE NOW, którzy wyrażą chęć zaszczepienia się.
– Z uznaniem przyjęliśmy wstępne informacje nt. zasad projektu i możliwości organizacji szczepień dla minimum 500 osób, niekoniecznie będących pracownikami firmy według definicji prawa pracy. Wyrażamy nadzieję, że szczegółowe zasady organizacji szczepień przez przedsiębiorstwa zostaną skonstruowane w sposób, który umożliwi objęcie nim również kierowców taksówek i organizację punktów szczepień przez firmy takie, jak FREE NOW - licencjonowanych pośredników łączących kierowców z pasażerami. Posiadamy możliwości organizacyjne, aby stworzyć punkty szczepień dla tysięcy kierowców, którzy z racji wykonywanej profesji każdego dnia są w kontakcie z wieloma nieznajomymi osobami – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.
FREE NOW wraz z Konfederacją Lewiatan już w marcu apelowało do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka i Ministerstwa Zdrowia o włączenie taksówkarzy do planowanego wówczas, drugiego etapu Narodowego Programu Szczepień. W apelu podkreślano m.in. fakt, iż taksówkarze, podobnie jak kierowcy transportu publicznego, zapewniają podstawowe funkcjonowanie państwa, umożliwiając swobodne i bezpieczne przemieszczanie się po mieście.
Co istotne, taksówkarze często realizują kursy na wizyty lekarskie lub do szpitala, a obecnie także do punktów szczepień. FREE NOW kontynuuje bowiem akcję “Taksówką na szczepienie”, która polega na zwrocie kosztów za przejazdy taksówką do punktów szczepień na terenie 7 największych miast w Polsce. Akcja trwa nieprzerwanie od lutego 2021 roku i w jej ramach FREE NOW planuje zwrócić pasażerom koszty nawet 10 tys. przejazdów. Szczegóły akcji znajdują się na stronie: LINK.
[1] Ankieta internetowa przeprowadzona w lutym 2021 roku wśród 830 kierowców taxi współpracujących z platformą FREE NOW.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.