Komunikaty PR

FREE NOW planuje zorganizować punkty szczepień dla taksówkarzy

2021-04-22  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
FREE NOW
FREE NOW

Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl

Firma podkreśla, że taksówkarze zapewniają mieszkańcom miast możliwość swobodnego przemieszczania się, jednocześnie będąc bezpośrednio narażonymi na zakażenie podczas pracy. Aktywni kierowcy FREE NOW dziennie realizują około 10-15 kursów z nawet 30 nieznajomymi pasażerami na ograniczonej przestrzeni auta, czyli będąc w warunkach bliskiego kontaktu społecznego. 

 

Badanie opinii wśród kierowców platformy FREE NOW wykazało, że ze względu na wykonywaną profesję, aż 60% kierowców taxi chce się zaszczepić przeciwko Covid-19, a 10% jest niezdecydowanych[1]. FREE NOW jako pierwsza platforma taxi deklaruje chęć zorganizowania punktów szczepień m.in. na terenie swoich lokalnych biur i poniesienia związanych z tym kosztów. Proces odbyłby się według wytycznych przygotowanych przez KPRM, MZ, NFZ i GIS, we współpracy z wybranym podmiotem medycznym. Dostęp do szczepienia otrzymają wszyscy kierowcy taxi zarejestrowani na platformie FREE NOW, którzy wyrażą chęć zaszczepienia się.

 

– Z uznaniem przyjęliśmy wstępne informacje nt. zasad projektu i możliwości organizacji szczepień dla minimum 500 osób, niekoniecznie będących pracownikami firmy według definicji prawa pracy. Wyrażamy nadzieję, że szczegółowe zasady organizacji szczepień przez przedsiębiorstwa zostaną skonstruowane w sposób, który umożliwi objęcie nim również kierowców taksówek i organizację punktów szczepień przez firmy takie, jak FREE NOW - licencjonowanych pośredników łączących kierowców z pasażerami. Posiadamy możliwości organizacyjne, aby stworzyć punkty szczepień dla tysięcy kierowców, którzy z racji wykonywanej profesji każdego dnia są w kontakcie z wieloma nieznajomymi osobami  mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.  

FREE NOW wraz z Konfederacją Lewiatan już w marcu apelowało do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka i Ministerstwa Zdrowia o włączenie taksówkarzy do planowanego wówczas, drugiego etapu Narodowego Programu Szczepień. W apelu podkreślano m.in. fakt, iż taksówkarze, podobnie jak kierowcy transportu publicznego, zapewniają podstawowe funkcjonowanie państwa, umożliwiając swobodne i bezpieczne przemieszczanie się po mieście. 

 

Co istotne, taksówkarze często realizują kursy na wizyty lekarskie lub do szpitala, a obecnie także do punktów szczepień. FREE NOW kontynuuje bowiem akcję “Taksówką na szczepienie”, która polega na zwrocie kosztów za przejazdy taksówką do punktów szczepień na terenie 7 największych miast w Polsce. Akcja trwa nieprzerwanie od lutego 2021 roku i w jej ramach FREE NOW planuje zwrócić pasażerom koszty nawet 10 tys. przejazdów. Szczegóły akcji znajdują się na stronie: LINK.

 


[1]  Ankieta internetowa przeprowadzona w lutym 2021 roku wśród 830 kierowców taxi współpracujących z platformą FREE NOW. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FREE NOW
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.