Komunikaty PR

FREE NOW startuje w kolejnych 5 nowych miastach

2022-06-01  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
FREE NOW
FREE NOW

Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl

FREE NOW, superaplikacja mobilności miejskiej, dostępna w ponad 170 miastach europejskich, od początku maja wystartowała ze swoją usługą zamawiania przejazdów w 5 nowych polskich lokalizacjach. Łącznie, dostępność platformy na mapie Polski obejmuje już 18 największych miast. 

W Polsce platforma dostępna jest już od 10 lat - dotychczas w 13 lokalizacjach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach (GOP) i Łodzi, a od stycznia tego roku także w Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie i Rzeszowie. Teraz, FREE NOW otwiera się na pięć nowych polskichmiast: w połowie maja wystartowało w Szczecinie (dodatkowo z usługą wynajmu hulajnóg), Kielcach i Radomiu, a od 1 czerwca jest dostępne w Częstochowie i Olsztynie, co daje łącznie zasięg w 18 lokalizacjach w naszym kraju. 

2022 rok rozpoczęliśmy startem naszej usługi w 4 nowych lokalizacjach, które okazały się zdecydowanym sukcesem. Od tego czasu w tych miastach realizujemy już zbliżone liczby kursów do lokalizacji, w których nasza usługa działa już od dawna. To dowód na to, że mieszkańcy polskich aglomeracji, zwłaszcza po okresie pandemii, oczekują rozwiązań, które pozwolą im wygodnie i szybko zamawiać przejazdy przez aplikację. Obserwujemy stały wzrost popytu na mobilność miejską i z miesiąca na miesiąc notujemy rekordowe liczby zamówień przejazdów. Dlatego zdecydowaliśmy się dalej uzupełnić polską mapę FREE NOW o 5 kolejnych lokalizacji, które są równie obiecujące pod kątem wolumenu zamówień. Na start, użytkownikom ze Szczecina, Radomia, Kielc, Olsztyna i Częstochowy oferujemy przejazdy tańsze o połowę, a kierowcom atrakcyjne bonusy do każdego kursu - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce. 

FREE NOW rozwija się także jako superaplikacja mobilności miejskiej oferująca różne opcje transportowe z poziomu jednej platformy, poprzez integracje z zewnętrznymi operatorami. Polscy użytkownicy mogą z niej także wynająć hulajnogi operatorów Tier oraz Dott, których łączny udział rynkowy w naszym kraju wynosi blisko połowę. Oznacza to, że za pośrednictwem FREE NOW użytkownicy mają dostęp do największej liczby współdzielonych hulajnóg różnych operatorów, z poziomu jednej aplikacji. 

W największych miastach europejskich FREE NOW zintegrowało dotychczas także operatorów carsharingu, e-rowerów i e-skuterów.  Tym samym, FREE NOW staje się Super App mobilności miejskiej, oferującą najszerszy wybór różnych opcji transportowych dla ponad 58 milionów użytkowników w Europie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FREE NOW
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.