Komunikaty PR

FREE NOW startuje w kolejnych 5 nowych miastach

2022-06-01  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
FREE NOW
FREE NOW

Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl

FREE NOW, superaplikacja mobilności miejskiej, dostępna w ponad 170 miastach europejskich, od początku maja wystartowała ze swoją usługą zamawiania przejazdów w 5 nowych polskich lokalizacjach. Łącznie, dostępność platformy na mapie Polski obejmuje już 18 największych miast. 

W Polsce platforma dostępna jest już od 10 lat - dotychczas w 13 lokalizacjach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach (GOP) i Łodzi, a od stycznia tego roku także w Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie i Rzeszowie. Teraz, FREE NOW otwiera się na pięć nowych polskichmiast: w połowie maja wystartowało w Szczecinie (dodatkowo z usługą wynajmu hulajnóg), Kielcach i Radomiu, a od 1 czerwca jest dostępne w Częstochowie i Olsztynie, co daje łącznie zasięg w 18 lokalizacjach w naszym kraju. 

2022 rok rozpoczęliśmy startem naszej usługi w 4 nowych lokalizacjach, które okazały się zdecydowanym sukcesem. Od tego czasu w tych miastach realizujemy już zbliżone liczby kursów do lokalizacji, w których nasza usługa działa już od dawna. To dowód na to, że mieszkańcy polskich aglomeracji, zwłaszcza po okresie pandemii, oczekują rozwiązań, które pozwolą im wygodnie i szybko zamawiać przejazdy przez aplikację. Obserwujemy stały wzrost popytu na mobilność miejską i z miesiąca na miesiąc notujemy rekordowe liczby zamówień przejazdów. Dlatego zdecydowaliśmy się dalej uzupełnić polską mapę FREE NOW o 5 kolejnych lokalizacji, które są równie obiecujące pod kątem wolumenu zamówień. Na start, użytkownikom ze Szczecina, Radomia, Kielc, Olsztyna i Częstochowy oferujemy przejazdy tańsze o połowę, a kierowcom atrakcyjne bonusy do każdego kursu - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce. 

FREE NOW rozwija się także jako superaplikacja mobilności miejskiej oferująca różne opcje transportowe z poziomu jednej platformy, poprzez integracje z zewnętrznymi operatorami. Polscy użytkownicy mogą z niej także wynająć hulajnogi operatorów Tier oraz Dott, których łączny udział rynkowy w naszym kraju wynosi blisko połowę. Oznacza to, że za pośrednictwem FREE NOW użytkownicy mają dostęp do największej liczby współdzielonych hulajnóg różnych operatorów, z poziomu jednej aplikacji. 

W największych miastach europejskich FREE NOW zintegrowało dotychczas także operatorów carsharingu, e-rowerów i e-skuterów.  Tym samym, FREE NOW staje się Super App mobilności miejskiej, oferującą najszerszy wybór różnych opcji transportowych dla ponad 58 milionów użytkowników w Europie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię Biuro prasowe
2024-04-16 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię

Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum
Transport Gruba Logistics: Lokalna Firma z Gdyni Buduje Pozycję Na Pomorzu
2024-04-16 | 11:00

Gruba Logistics: Lokalna Firma z Gdyni Buduje Pozycję Na Pomorzu

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie biznesu, lokalne firmy odgrywają coraz ważniejszą rolę w gospodarce regionalnej. Jedną z takich dynamicznie rozwijających się firm jest
Transport Przewozy do Wielkiej Brytanii po Brexicie
2024-04-12 | 12:00

Przewozy do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Decyzja o opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej spowodowała istotne zmiany w obszarze handlu i transportu. Branża przewozowa musiała stawić czoła nowym wyzwaniom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Coraz więcej głosów za przesunięciem systemu kaucyjnego na 2026 rok. Pospieszne zmiany mogą wywołać problemy w gminach

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu. Zmniejszy się w ten sposób także ilość zmieszanych odpadów komunalnych odbieranych przez gminy. Zdaniem ekspertów bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nowe przepisy mogą oznaczać jednak poważne reperkusje dla gmin. – Odpady pochodzące z systemu kaucyjnego mogą wyciągnąć ze strumieni gminnych ok. 30 proc. najbardziej przychodowego surowca – ocenia  Klaudia Subutkiewicz, dyrektorka Wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Finanse

Rekordowe notowania złota. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie będzie napędzać dalsze wzrosty

W ostatni piątek, kiedy światowe media zdominował temat planowanego irańskiego ataku na Izrael, ceny złota pobiły kolejny rekord, docierając do poziomu 2,4 tys. dol. za uncję. Inwestorzy, obawiając się o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie, będą bardzo chętnie trzymać ten kruszec w swoich portfelach, co raczej nie wskazuje na możliwość korekty notowań. Podobnie jak zapowiadane obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, i to mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji w marcu. – Bazowym scenariuszem jest łagodzenie polityki monetarnej, a niskie stopy zazwyczaj sprzyjają wyższym cenom złota – mówi Dorota Sierakowska, analityczka surowcowa z DM BOŚ.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.