FREE NOW zintegruje hulajnogi Dott w swojej aplikacji, w 5 krajach Europy
FREE NOW
Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl
Już wkrótce, hulajnogi marki Dott będzie można wynająć i opłacić przez aplikację FREE NOW w Niemczech, Polsce, a następnie także m.in. we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. W przyszłości we FREE NOW zintegrowany zostanie także wynajem e-rowerów marki Dott - w miastach, w których są one udostępniane.
Marka Dott jest znaczącym graczem na europejskim rynku jednośladów. Została wybrana w procesach przetargowych jako jeden z operatorów hulajnóg dostępnych w bardzo konkurencyjnych miastach, takich jak Paryż czy Londyn.
Henri Moissinac, współzałożyciel i CEO Dott, powiedział: Chcemy ułatwiać ludziom wybór opcji przejazdu w ich mieście w sposób jak najbardziej zrównoważony i przyjazny środowisku. Nasze partnerstwo z FREE NOW sprawi, że jeszcze więcej użytkowników będzie miało dostęp do naszej usługi, co jednocześnie pomoże uwolnić miasta od zanieczyszczeń i korków.
Zrównoważony rozwój i oferowanie ekomobilności jest wpisane w strategie obu firm. FREE NOW realizuje swój plan “Move to Net-Zero”, w ramach którego ma za cel osiągnąć zeroemisyjność do 2030 roku. Wpływ na środowisko i społeczność jest także częścią każdej decyzji biznesowej w Dott, który obecnie pracuje nad ograniczeniem swojego śladu węglowego o 56% w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Marc Berg, CEO FREE NOW, powiedział: FREE NOW jest platformą multimobilności oferującą największy wybór opcji przejazdu dla użytkowników w Europie. Jesteśmy jedyną mobilnościową “Super App”, która dokonała całkowitej integracji usług największych operatorów e-hulajnóg - od wynajmu po płatność, wszystko w ramach jednej aplikacji. Dott jest ważnym graczem w sektorze mikromobilności, który tak samo jak FREE NOW jest zobowiązany do oferowania zrównoważonych opcji mobilnościowych. Bardzo cieszymy się z tej współpracy, bo pozwala naszym użytkownikom odkryć jeszcze więcej wygodnych i przyjaznych e-hulajnóg w europejskich miastach.
Dott jest już obecny w 6 europejskich krajach. W Polsce można go znaleźć na ulicach Warszawy, Trójmiasta i Poznania.
Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce, powiedział: Cieszymy się, że na polskim rynku już wkrótce dokonamy integracji drugiego zewnętrznego operatora o znaczącym udziale na rynku mikromobilności. Z hulajnogami Dott w naszej aplikacji, FREE NOW w Polsce będzie oferować największy wybór jednośladów różnych marek z poziomu jednej aplikacji, co skutecznie może przekonać mieszkańców miast do korzystania z mikromobilności jako usługi na krótkie dystanse i komplementarnej dla innych opcji transportowych. Umacniamy także swoją konkurencyjną pozycję względem innych platform do zamawiania przejazdu z kierowcą, które także oferują wynajem hulajnóg.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.