FREENOW zachęca do wzięcia udziału w wyborach poprzez "niewyborczą ankietę"
FREENOW, superaplikacja mobilności miejskiej, zachęca swoich użytkowników do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych w Polsce w nietypowy sposób. Aby podkreślić wartość jaką jest wybór, platforma przygotowała dla użytkowników… “niewyborczą ankietę”, w której większość pytań ma tylko jedną opcję odpowiedzi. Dodatkowo, na ulicach Warszawy pojawiła się specjalnie oznakowana taksówka zachęcająca do udziału w wyborach, a ponadto 15 października FREENOW udostępni kod zniżkowy na dojazdy do lokali wyborczych w polskich miastach.
Jak wynika z ankiety FREENOW, przeprowadzonej wśród ponad 6 tysięcy użytkowników, aż 88% badanych weźmie udział w wyborach parlamentarnych w Polsce, które odbędą się 15 października 2023 roku. Co więcej, 91% ankietowanych odpowiedziało, że nie lubi, gdy ktoś za nich decyduje w ważnych kwestiach, a 93% uważa, że dobrze jest mieć wolność wyboru, To wyniki z jedynych pytań w badaniu FREENOW, które zawierały możliwość wyboru.
Pozostałe pytania nie były związane z wyborami parlamentarnymi, a skupiały się wokół kwestii mobilności miejskiej, pozostawiając respondentom tylko pozorny wybór, wskazujący na jeden rodzaj odpowiedzi. Wyniki tej części ankiety prezentują się następująco:
- 100% woli iść na piechotę, gdy mocno pada;
- 100% nie lubi korzystać z promocji i zniżek przesyłanych przez platformę FREENOW;
- 100% codziennie dojeżdża motorówką po Wiśle do miejsca pracy;
- 100% uważa powóz konny, zamawiany z aplikacji, jako najwygodniejszy sposób powrotu z większych zakupów spożywczych;
- 100% zawsze wybiera hulajnogę jako środek transportu wracając z lotniska z bagażem;
- 100% badanych w miejskiej codzienności najbardziej lubi korki i brak miejsc parkingowych.
Użytkownicy po serii nietypowych pytań otrzymali następujący komunikat:
Dziękujemy za wzięcie udziału w… niewyborczej ankiecie FREENOW, której celem było podkreślenie wartości jaką jest możliwość wyboru. Dlatego zachęcamy Cię do korzystania z tego przywileju i nie oddawania go komuś innemu. Nie pozwól, by ktoś decydował za Ciebie 15 października i wybierz się na wybory. Twój głos się liczy!
W ankiecie FREENOW wzięło udział ponad 6 tysięcy użytkowników z 25 polskich miast, a uczestnictwo w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 46% kobiet, 49% mężczyzn i 2% osób niebinarnych z bazy użytkowników platformy. Spośród osób które wskazały, że nie planują iść do urn wyborczych (6% badanych), aż 77% uważa, że nie lubi gdy ktoś za nie decyduje, a 83% docenia posiadanie wolności wyboru.
We FREENOW stawiamy na takie wartości, jak wolność i inkluzywność. Dlatego chcemy wykorzystać nasz głos w promowaniu ważnej społecznie kwestii, jaką jest uczestnictwo w wyborach. Na co dzień dajemy naszym użytkownikom szeroki wybór środków transportu dostępnych w aplikacji (m.in. przejazdy taksówkami, e-hulajnogi, e-skutery), a w pracy nad naszym rozwojem zawsze bierzemy pod uwagę opinię naszych klientów. Tym razem jednak, aby podkreślić wartość jaką jest możliwość dokonywania samodzielnych wyborów, postanowiliśmy go pozbawić użytkowników biorących udział w „niewyborczej ankiecie”. Dodatkowo, wzmocniliśmy nasz przekaz, udostępniając taksówkę zachęcającą do wzięcia udziału w wyborach. Natomiast 15 października będzie obowiązywać kod zniżkowy na dojazdy do lokali wyborczych w 25 miastach, w których dostępne jest FREENOW - powiedziała Izabela Skonieczna, Head of Marketing FREENOW w Polsce.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.