Komunikaty PR

Girteka w Polsce dla komfortu pracy kierowców

2023-02-21  |  16:00
Biuro prasowe

Girteka, wiodący europejski przewoźnik drogowy, bazujący na cyfryzacji usług, intensyfikuje działania mające na celu zwiększenie świadomości o marce jako oczywistym wyborze miejsca pracy dla kierowców w Polsce. Firma rozwija teraz działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców. To kolejny punkt strategii w realizacji celu, jakim jest dołączenie Girteki do czołówki największych firm logistycznych w Europie.

W obecnej sytuacji rynkowej pozyskanie do zespołu nowych kierowców i utrzymanie tych, którzy już pracują, staje się coraz większym wyzwaniem dla europejskich firm transportowych. Girteka, która już od 26 lat działa na rynku usług transportu drogowego i zatrudnia 19,5 tys. kierowców, chce jeszcze bardziej zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo pracy.

Uruchomiona w 2022 roku baza transportowa w Sadach pod Poznaniem o powierzchni 22 tys. mkw., posiada nowoczesne zaplecze, które zapewnia kierowcom pełen komfort w trakcie odpoczynku albo zmian załóg (prysznice, pralnia, punkt medyczny, a także dzięki współpracy z partnerami noclegi). Girteka, w ramach szerokich działań skierowanych do kierowców stawia przede wszystkim na rozwój programów szkoleniowych, zapewniających wysoki poziom ich kwalifikacji i podnoszenie umiejętności, skierowanych zarówno do nowych, jak i już zatrudnionych kierowców. Celem jest także zapewnienie im, jak najbardziej komfortowych i usprawniających codzienną pracę warunków, przy wykorzystaniu nowoczesnej floty i cyfryzacji usług. 

- W centrum naszej uwagi jest stanie się oczywistym wyborem dla kierowców zawodowych i odpowiedzialne podejście, dzięki któremu wspieramy ich w rozwoju zawodowym i dobrym samopoczuciu. Jeśli nasi pracownicy są dobrze wyszkoleni, zadowoleni i czują wsparcie, mogą efektywnie realizować cele, swoje i firmy, w której pracują – mówi Tomasz Weber, Head of Corporate Communications, Girteka.

Szkolenia w Akademii Kierowców Girteki

W ramach działań skierowanych do zatrudnionych kierowców funkcjonuje od dłuższego czasu Akademia Kierowców Girteki, której działania realizowane są w głównych bazach transportowych firmy, w Sadach pod Poznaniem oraz na Litwie - w Wilnie i Szawlach. Akademia służy realizacji różnego typu programów szkoleniowych, w tym licencji, które pozwalają kierowcom na zdobywanie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, szkolenia okresowe – kod 95 (zwane świadectwem kwalifikacji). Oprócz tego realizowanych jest szereg różnych programów i szkoleń, w tym z ECO drivingu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, TAPA, zabezpieczania ładunku, czy jazdy w Skandynawii. W ramach Akademii rozwijana jest też inicjatywa Eco League, która pod hasłem „Jedź mądrze i bezpiecznie!" ma motywować kierowców do bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Tylko w 2021 r. Akademia Kierowców Girteki zrealizowała ponad 60 tys. szkoleń i podobnie w roku 2022.  

Dla komfortu i bezpieczeństwa w drodze

Edukacja i szkolenia mają kluczowe znaczenie dla rozwoju zawodowego kierowców, ale równie ważne są warunki pracy za kierownicą. Przede wszystkim nowoczesne samochody. Girteka posiada własną flotę ponad 9 tys. aut ciężarowych (średni wiek pojazdu to 2,5 roku).

Są one wyposażone w najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy kierujących. Należy do nich m.in. dodatkowa izolacja kabiny (termiczna i akustyczna). Stałym elementem wyposażenia pojazdów są też elektroniczne układy hamulcowe. Dużym ułatwieniem pracy kierowców są nowoczesne systemy telematyczne, m.in. połączone z tabletami, z których korzystają użytkownicy aut, co ułatwia wymianę danych w czasie rzeczywistym. Ciekawym cyfrowym rozwiązaniem Girteki jest wykorzystywanie narzędzi sztucznej inteligencji, które pozwalają na planowanie trasy w oparciu o przepisy Pakietu Mobilności i lokalne wymogi w zakresie kabotażu, czy też na podstawie zadanych parametrów takich jak czas dostawy, dystans czy emisje. System automatycznie dobiera najlepszą trasę uwzględniającą również miejsca postoju czy stacje paliw. Inne narzędzia bazujące na sztucznej inteligencji pozwalają dobrać dostępnych kierowców i ciężarówki do realizacji zadanych transportów, przy uwzględnieniu minimalizacji pustych przebiegów. 

- Już dziś od 60% do 70% nowych kierowców dołącza do naszego zespołu z polecenia pracujących już u nas ich kolegów. Co więcej, 40% z tych, którzy pracowali w innych firmach transportowych lub zrobili sobie przerwę, powróciło właśnie do nas – podsumowuje  Tomasz Weber z Girteki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.